wyprzedaż

Artykuły - Wyprzedaż (366)

 • W tym roku nie kupisz taniej na wyprzedaży

  W tym roku nie kupisz taniej na wyprzedaży

  Sklepy reklamują wyprzedaże, obniżki cen nawet o 70 proc. A tu figa z makiem. Obniżek cen w tym roku niemal nie ma, a jeśli to tylko symboliczne. Tak jest w sklepach internetowych, w których coraz częściej robimy zakupy. O czym to może świadczyć? Być może producenci i sprzedawcy nie mają jak ciąć cen, bo za szybko rosną ich koszty?
 • Black Friday - niezbędnik na dzisiejsze zakupy

  Black Friday - niezbędnik na dzisiejsze zakupy

  Black Friday, czyli Czarny Piątek, oraz Cyber Monday wpisały się na dobre w konsumencki kalendarz Polaków. Okres ten oficjalnie otwiera przedświąteczny boom zakupowy. Promocja promocji jednak nie równa. Zdaniem ekspertów z UOKiK warto przygotować się do "polowania na okazje". Warto wiedzieć, do czego zobowiązani są sprzedawcy, a tym samym, jakie mamy prawa. Przypominają o nich wspólnie Europejskie Centrum Konsumenckie oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • W Europie od trzech sesji trwa wyprzedaż; "tax cuts" w USA już w cenach

  W Europie od trzech sesji trwa wyprzedaż; "tax cuts" w USA już w cenach

  Na giełdach w zachodniej Europie od trzech sesji trwa wyprzedaż. "Tax cuts" w USA już w cenach - wskazują maklerzy.
 • Haitong Bank ostrzega przed LPP

  Haitong Bank ostrzega przed LPP

  W raporcie z 25 listopada dotyczącym polskich sieci handlowych analityk Haitong Bank informuje, że choć wskaźniki dotyczące konsumpcji są w Polsce dość zadowalające, to w 2015 roku LPP i CCC odnotowały nieciekawe wyniki finansowe.
 • Toyota rusza z wyprzedażą rocznika 2015

  Toyota rusza z wyprzedażą rocznika 2015

  Na planujących zakup nowego modelu japońskiego producenta czekają rabaty do 28 tysięcy złotych.
 • Polskę ogarnie mid season sale? Co to takiego?

  Polskę ogarnie mid season sale? Co to takiego?

  Międzysezonowe wyprzedaże to nowe zjawisko, które coraz częściej obserwujemy w polskich centrach handlowych. Moda na nie przywędrowała z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i USA, a odpowiada za nie rosnąca popularność tzw. kolekcji resort i cruise, które wprowadzane są przed latem. Nie bez znaczenia jest także fakt, że częściej podróżujemy i mamy bardziej kapryśną... pogodę.
 • Jak reklamować rzeczy z wyprzedaży

  Jak reklamować rzeczy z wyprzedaży

  W wielu sklepach wisi wywieszka, że przecenionego towaru nie można zwrócić. Czy to zgodne z prawem? Wyjaśniamy!
 • Wyprzedaż węgla to jedyny ratunek dla polskiego kolosa?

  Wyprzedaż węgla to jedyny ratunek dla polskiego kolosa?

  Poniżej wywiad z Mirosławem Tarasem, prezesem Kompanii Węglowej. Po I półroczu na 14 kopalń w spółce jedynie trzy są rentowne... Do sprzedania są zakłady Jankowice, Anna Redułtowy i Piekary.
 • Jak promocje uwodzą nasz mózg?

  Jak promocje uwodzą nasz mózg?

  Promocja, obniżka, okazja, wyprzedaż, rabat... Te słowa potrafią wywoływać w sklepach prawdziwie dantejskie sceny. Dlaczego?
 • Największe wyprzedaże są w lipcu

  Największe wyprzedaże są w lipcu

  Wyprzedaże letnie zaczynają się coraz wcześniej i są coraz większe, jednak nie robią na konsumentach takiego wrażenia jak kilka lat temu. Kupujący muszą uważać i pamiętać o swoich prawach.

Filmy - Wyprzedaż (2)

 • Okres wyprzedaży trwa. Tak oszukują nas sklepy!

  Nie od dziś wiadomo, że na hasło "wyprzedaż" lub "promocja" większość konsumentów reaguje bezkrytycznym, naiwnym entuzjazmem. To dlatego nie zwracamy uwagi na to, że kupujemy sweter, który został przeceniony tylko dlatego, że brakuje mu kilku guzików. Równie często nie potrafimy się zorientować, że opust nabijany na kasę fiskalną różni się od tego, który widniał na wieszaku lub witrynie sklepowej. 40, 50 lub nawet 70 procent taniej – w tych dniach sklepy kuszą i zapraszają, ponieważ sezon wyprzedaży trwa w najlepsze. Owszem, od czasu do czasu można złowić prawdziwe okazje, ale warto także pamiętać o kilku zasadach, by nie dać się oszukać. Jak sprytnie kupować - radzi Agnieszka Majchrzak z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Smutny koniec motoryzacyjnej legendy

  17 października ruszyła wyprzedaż majątku w zakładach FSO na Żeraniu. Jak zapewniała spółka, na zainteresowanych czekało 46 maszyn i urządzeń. Krzysztof Zasada, dziennikarz RMF FM, sprawdzał, czy na Żeraniu można jeszcze znaleźć coś oprócz smutnych wspomnień...