wyprawa

Artykuły - Wyprawa (98)

 • 903 zł wydała w tym roku polska rodzina

  Średnio 903 zł wydała w tym roku polska rodzina na potrzeby dzieci związane z rozpoczęciem roku szkolnego. W przeliczeniu na jedno dziecko w wieku szkolnym wydatki te wyniosły średnio 588 zł - wynika z sondażu CBOS.
 • Olek Ostrowski zaginął w Karakorum

  Olek Ostrowski zaginął w Karakorum

  Na zboczach Gaszerbrum II trwają poszukiwania Olka Ostrowskiego, polskiego narciarza, który zaginął podczas wycofywania się po nieudanej próbuje ataku szczytowego na ośmiotysięcznik w Karakorum.
 • 16 lipca 1932 r. Na Wyspę Niedźwiedzią wyrusza pierwsza polska wyprawa Roku Polarnego

  16 lipca 1932 r. Na Wyspę Niedźwiedzią wyrusza pierwsza polska wyprawa Roku Polarnego

  W naukowym programie II Międzynarodowego Roku Polarnego 1932/33 uczestniczyło 40 państw - w tym także Polska. Skromna trzyosobowa ekspedycja wyruszyła w składzie: Czesław Centkiewicz (inżynier, elektryk, pracownik Państwowego Instytutu Meteorologicznego), Władysław Łysakowski (absolwent geofizyki lwowskiego uniwersytetu, meteorolog) i Stanisław Siedlecki (student fizyki i matematyki UJ). Celem wyprawy była wyspa na Morzu Barentsa - Bjórnoya, Wyspa Niedźwiedzia.
 • 16-latek na Biegunie Południowym

  16-latek na Biegunie Południowym

  16-letni brytyjski uczeń dostał się do księgi rekordów Guinessa jako najmłodszy zdobywca Bieguna Południowego. W nocy z soboty na niedzielę Lewis Clarke zakończył ostatni etap swojej 50-dniowej pieszej wędrówki przez Antarktydę.
 • Afrykańska wyprawa Donalda

  Afrykańska wyprawa Donalda

  Premier wraz z pięcioma ministrami - Barbarą Kudrycką, Marcinem Korolcem, Bartoszem Arłukowiczem, Sławomirem Nowakiem i Stanisławem Kalembą - ruszają do Afryki! Ciężko doświadczony po swej peruwiańskiej wyprawie, Donald Tusk tym razem postanowił zabrać głos przed swą podróżą, by uprzedzić ewentualne złośliwości...
 • Wielicki: To nie sprzęt był powodem tragedii

  Wielicki: To nie sprzęt był powodem tragedii

  Krzysztof Wielicki nie chce komentować szokujących ustaleń wyprawy Jacka Berbeki, który odnalazł i pochował na Broad Peaku ciało Tomasza Kowalskiego. Brat zmarłego na Karakorum Macieja powiedział reporterowi RMF FM: "Tomasz Kowalski miał na sobie przody od innych raków, a tyły od innych, związane tylko sznurkiem".
 • Wyprawa na Broad Peak - uzupełniony raport komisji trafił do władz PZA

  Wyprawa na Broad Peak - uzupełniony raport komisji trafił do władz PZA

  Polski Związek Alpinizmu otrzymał dziś raport komisji, która analizowała przebieg tragicznej wyprawy zimowej na Broad Peak - poinformował prezes Janusz Onyszkiewicz. Został on uzupełniony po powrocie z Pakistanu ekspedycji Jacka Berbeki.
 • Zabierze "malucha" na afrykańską wyprawę

  Zabierze "malucha" na afrykańską wyprawę

  20 tysięcy kilometrów po Afryce w trzy miesiące za kierownicą Fiata 126p! Do Kapsztadu w Republice Południowej Afryki chce dojechać Arkady Paweł Fiedler, wnuk znakomitego podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera.
 • Jacek Teler o dramatycznej wyprawie na Nangę Parbat: Mogliśmy zginąć

  Jacek Teler o dramatycznej wyprawie na Nangę Parbat: Mogliśmy zginąć

  Mogliśmy zginąć - powiedział po powrocie do kraju Jacek Teler, uczestnik międzynarodowej wyprawy na himalajski ośmiotysięcznik Nanga Parbat (8126 m). Jej kierowniczka Aleksandra Dzik podkreśliła: 40 alpinistów, w tym siedmioro Polaków, dostało drugie życie.
 • Uprawiają seks częściej niż inni faceci. W czym tkwi sekret?

  Uprawiają seks częściej niż inni faceci. W czym tkwi sekret?

  Są bardziej zadowoleni z seksu, uprawiają go więcej, a do tego uważani są za lepszych pracowników. O kim mowa? O mężczyznach, którzy nie boją się próbować nowych rzeczy oraz podejmować ryzyka.

Filmy - Wyprawa (8)

 • Idziesz w góry? O tym nie możesz zapominać

  Wyjście w góry to jedna z przyjemniejszych form spędzania czasu na południu Polski. - Każda wyprawa musi jednak być porządnie przygotowana - przekonuje ratownik górski Mateusz Wiater. - Pogoda w górach lubi się bardzo szybko i gwałtownie zmieniać. Dlatego musimy być do wycieczki odpowiednio przygotowani. Przede wszystkim pod względem kondycyjnym. Musimy zaplanować wycieczkę do swoich możliwości. Trzeba też się odpowiednio ubrać. Ważne jest odpowiednie obuwie. Musimy mieć również mapę, naładowany telefon i coś kalorycznego. Wybierając się na wycieczkę, powiadamiajmy również o tym najbliższych - powiedział Mateusz Wiater, z Krynickiej Grupy GOPR. (TVN24/x-news)
 • Dla autora tego nagrania to mogła być ostatnia wycieczka

  Nawet spore doświadczenie autora nagrania mogło nie uchronić go od tragedii. Zachary Brown podglądał niedźwiedzią matkę z młodymi na terenie łowieckim w Kanadzie. Jedyne, co chciał zrobić, to nagrać zwierzęta z bliska. W pewnym momencie niedźwiedzica zauważyła go i… przystąpiła do ataku. Brown przyznał, że był zbyt skupiony na kręceniu i pozwolił jej podejść za blisko. Na szczęście nikomu nic się nie stało. (STORYFUL/x-news)
 • Jako pierwszy człowiek na świecie chce przejść pustynię Gobi

  Mateusz Waligóra jako pierwszy człowiek na świecie chce przejść pustynię Gobi. Co go do tego skłoniło? Jak przygotowuje się do tej wyprawy? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Koniec wyprawy na K2. "Szczyt jest nudny"

  Co było powodem zakończenia Narodowej, zimowej wyprawy na K2? Czy decyzja Denisa Urubko o próbie samodzielnego ataku na górę była słuszna? Powiedział o tym w "Dzień Dobry TVN" Bogusław Magrel, prezes Polskiego Klubu Alpejskiego. Dlaczego między uczestnikami wyprawy doszło do nieporozumień? (Dzień Dobry TVN/x-news)