wypowiedzi

Artykuły - Wypowiedzi (215)

 • Komu zawdzięczamy 30 mld zł dodatkowych dochodów z VAT-u w 2017 roku, czyli uwagi na marginesie do wypowiedzi Jacka Rostowskiego

  Komu zawdzięczamy 30 mld zł dodatkowych dochodów z VAT-u w 2017 roku, czyli uwagi na marginesie do wypowiedzi Jacka Rostowskiego

  Niedawno były liberalny minister finansów zmienił publicznie zdanie na temat możliwego wzrostu dochodów budżetowych z VAT-u. Jeszcze w 2015 roku kategorycznie twierdził, że nie było żadnych możliwości uzyskania dodatkowych pieniędzy ponad to, co za jego czasów udawało się zebrać, a na realizację programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości "w budżecie pieniędzy nie ma".
 • Siemoniak o wypowiedzi szefa PiS dotyczącej wzrostu gospodarczego: Zatrważająca

  Siemoniak o wypowiedzi szefa PiS dotyczącej wzrostu gospodarczego: Zatrważająca

  Zatrważająca - tak wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla Reutersa dotyczącą tempa wzrostu gospodarczego ocenił w piątek wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem, słowa te pokazują, że Kaczyński jest w stanie złożyć przyszłość Polski na ołtarzu swoich "dziwnych wizji".
 • Podatek handlowy: Nawet Biedronka z najwyższą rentownością w handlu musiałaby dopłacać

  Podatek handlowy: Nawet Biedronka z najwyższą rentownością w handlu musiałaby dopłacać

  Posłowie Platformy Obywatelskiej wystosowali do ministra Morawieckiego interpelację ws. podatku handlowego. Powołują się w niej na wypowiedzi prezesa sieci Lewiatan, który twierdzi, że rentowność sklepów jest dużo niższa niż proponowana stawka podatkowa.
 • Najdroższa od lipca jest ropa naftowa

  Główne indeksy na nowojorskich giełdach poruszały się wokół poziomów z poniedziałkowego zamknięcia, ale w drugiej części dnia zeszły pod kreskę i sesje zakończyły na minusach. W centrum uwagi znajdują się wypowiedzi członków Fed na temat stóp procentowych.
 • Kania przegrała w Strasburgu sprawę dotyczącą artykułów o prof. Ceynowie

  Kania przegrała w Strasburgu sprawę dotyczącą artykułów o prof. Ceynowie

  Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł we wtorek, że polskie sądy nie złamały prawa do wolności wypowiedzi byłej dziennikarki "Wprost" Doroty Kani, skazując ją za zniesławienie w 2007 r. rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. Andrzeja Ceynowy.
 • J. Borowski: Ostatnie wypowiedzi Donalda Trumpa obniżają wiarygodność Rezerwy Federalnej

  J. Borowski: Ostatnie wypowiedzi Donalda Trumpa obniżają wiarygodność Rezerwy Federalnej

  Listopadowe wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w coraz większym stopniu oddziałują na rynki finansowe. Poglądy gospodarcze kandydatki demokratów Hillary Clinton są w zasadzie znane, wystawionego przez republikanów Donalda Trumpa - niekoniecznie. Zdaniem Jakuba Borowskiego z banku Crédit Agricole jego wypowiedzi podczas ostatniej debaty telewizyjnej były bardzo niedobre, bo de facto podważały wiarygodność amerykańskiej Rezerwy Federalnej.
 • Dziś w kalendarium dane PMI oraz wypowiedzi członków FOMC

  Końcówka tygodnia upływa pod znakiem wstępnych danych PMI odzwierciedlających koniunkturę gospodarczą w największych gospodarkach w mijającym miesiącu.
 • Wypowiedzi Williams'a nie wsparły USD

  Po poniedziałkowej stabilizacji, wtorek przyniósł powrót do spadków na indeksie dolarowym.
 • Oświadczenie Zarządu dotyczące wypowiedzi prasowych GKI S.A.

  W związku z pojawiającymi się publikacjami prasowymi zawierającymi sugestie Prezesa Grupy Kapitałowej Immobile S.A. Pana Rafała Jerzego, jakoby obecny Zarząd PROJPRZEM przy współudziale Przewodniczącego Rady Nadzorczej podejmował kroki mające ”doprowadzić do zamknięcia niektórych segmentów biznesowych, a tym samym doprowadzić do utraty wartości dla akcjonariuszu”, Zarząd Spółki oświadcza, że tego typu działania nie mają miejsca a wypowiedzi prasowe Prezesa GKI mają charakter bezpodstawnych insy
 • Fed szkodzi walutom wschodzącym i złotemu

  Wypowiedzi stanowych prezesów Fed (Rosengren, Bullard, Williams i Harker) potwierdziły gotowość FOMC do dalszego podnoszenia stóp procentowych, równocześnie zawierały one wymijający przekaz odnośnie wagi jaką przypisuje się brytyjskiemu referendum.

Filmy - Wypowiedzi (1)