wypowiedź

Artykuły - Wypowiedź (346)

 • Policjanci chcą pozwać Sienkiewicza do sądu

  Policjanci chcą pozwać Sienkiewicza do sądu

  Związek zawodowy policjantów uważa, że minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz popełnił przestępstwo mówiąc o funkcjonariuszach iż "pochodzą z patologicznych rodzin". Związkowcy chcą pozwać ministra do sądu o zniesławienie policji.
 • Kanadyjska dyskusja o prawie do wspomaganego samobójstwa

  Słynny kanadyjski mikrobiolog Donald Low, ekspert w czasie epidemii SARS w 2003 r., nagrał tuż przed śmiercią wypowiedź, która sprawiła, że w Kanadzie, wbrew woli rządu, powróciła debata na temat wspomaganego samobójstwa. Jest ono w tym kraju nielegalne.
 • O.Krzysztof Mądel dostał zakaz wypowiedzi

  Kolejny katolicki duchowny dostał zakaz wypowiedzi. Po księdzu Lemańskim, teraz jezuita i teolog, o.Krzysztof Mądel nie może wyrażać swoich opinii w mediach czy na blogu. Zakaz wydał prowincjał krakowskich jezuitów, ojciec Wojciech Ziółek.
 • Miller bagatelizuje odejście Wiplera

  Miller bagatelizuje odejście Wiplera

  Leszek Miller bagatelizuje odejście Przemysława Wiplera z PiS. Szef SLD ocenia, że nawet jeśli polityk założy kiedyś własne ugrupowanie, to nie będzie miało ono większego znaczenia. Miller uważa, że wiadomość nie jest warta komentowania, bo on nie czuje się nią ani wstrząśnięty, ani zmieszany.
 • Jest postępowanie sprawdzające ws. słów Jasiewicza

  Stołeczna prokuratura wdrożyła postępowanie sprawdzające w sprawie wypowiedzi prof. Krzysztofa Jasiewicza o tym, że "Żydzi jako ofiary Holokaustu sami są sobie winni". Ma 30 dni na wszczęcie śledztwa bądź odmowę.
 • Komisja przeciw uchwale w sprawie wypowiedzi Wałęsy na temat gejów

  Komisja przeciw uchwale w sprawie wypowiedzi Wałęsy na temat gejów

  Komisja sprawiedliwości opowiedziała się przeciwko uchwale wyrażającej dezaprobatę dla słów Lecha Wałęsy, że homoseksualiści powinni w Sejmie siedzieć w ostatniej ławie. Większość posłów uznała, że wypowiedź nie była nawołaniem do łamania konstytucji. Za odrzuceniem w pierwszym czytaniu projektu uchwały Ruchu Palikota głosowało 11 posłów; przeciw było 2.
 • Posłanka Pawłowicz ukarana naganą

  Posłanka Pawłowicz ukarana naganą

  Komisja etyki poselskiej ukarała posłankę PiS Krystynę Pawłowicz naganą za jej wypowiedzi na temat Anny Grodzkiej (RP) i podczas debaty nad projektami ustaw ws. związków partnerskich - poinformowała w czwartek szefowa komisji Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).
 • Gowin: Jestem przeciwny ideologii gejowskiej. Zgadzam się z Wałęsą

  Gowin: Jestem przeciwny ideologii gejowskiej. Zgadzam się z Wałęsą

  Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin powiedział w środę podczas spotkania ze studentami UW, że zgadza się ze zdaniem Lecha Wałęsy w sprawie wykorzystywania "ideologii gejowskiej" jako oręża walki politycznej. Zaznaczył, że to jego osobiste stanowisko.
 • Ostra riposta Justina Biebera

  Ostra riposta Justina Biebera

  19-letni kanadyjski gwiazdor Justin Bieber w buńczucznym oświadczeniu oznajmił, że nie zasłużył na krytykę, jaka na niego w ostatnim czasie spadła.
 • Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. wypowiedzi Wałęsy o gejach

  Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. wypowiedzi Wałęsy o gejach

  Gdańska prokuratura odmówiła w środę wszczęcia śledztwa ws. wypowiedzi Lecha Wałęsy o tym, że homoseksualiści powinni w Sejmie siedzieć w ostatniej ławie, albo "za murem". Śledczy uznali, że był prezydent nie popełnił przestępstwa.

Filmy - Wypowiedź (1)