wyniki wyborów

Artykuły - Wyniki wyborów (89)

 • ​Sztuczna inteligencja przewidziała wyniki wyborów

  ​Sztuczna inteligencja przewidziała wyniki wyborów

  Dwaj polscy badacze opracowali narzędzie, które przewidziało wyniki wyborów parlamentarnych na podstawie aktywności internautów. Model oparty na metodach uczenia maszynowego, stworzony przez badaczy z Ośrodka Przetwarzania Informacji - Państwowego Instytutu Badawczego, okazał się lepszy od większości przedwyborczych sondaży.
 • Donald Tusk gratuluje i apeluje do nowego rządu

  Donald Tusk gratuluje i apeluje do nowego rządu

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zaapelował we wtorek do przyszłego rządu polskiego, by starał się utrzymać pozycję Polski w Europie oraz dobre relacje z sąsiadami. "To wielki atut Polski" - powiedział Tusk, komentując wyniki wyborów parlamentarnych.
 • ​Zebrał się zarząd PO. Tematem numer jeden porażka w wyborach

  ​Zebrał się zarząd PO. Tematem numer jeden porażka w wyborach

  We wtorek po godz. 14.30 zebrał się w Warszawie zarząd krajowy PO. Tematem posiedzenia jest podsumowanie kampanii i ocena wyniku wyborczego, a także najbliższa przyszłość partii, m.in. obsada stanowisk w Sejmie i termin wyborów nowych władz Platformy.
 • PKW: Wiadomo, kiedy poznamy ostateczne wyniki wyborów

  PKW: Wiadomo, kiedy poznamy ostateczne wyniki wyborów

  O godzinie 15 Państwowa Komisja Wyborcza ogłosi ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych z podziałem na mandaty - poinformowano we wtorek w PKW.
 • Wyniki wyborów: Kto w Senacie?

  Wyniki wyborów: Kto w Senacie?

  Kontynuujemy publikację wyników wyborów do Senatu, napływających z poszczególnych Okręgowych Komisji Wyborczych.
 • Kiedy poznamy wyniki wyborów prezydenckich?

  Kiedy poznamy wyniki wyborów prezydenckich?

  ​Prawdopodobnie w poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza poda oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. PKW zapowiada także, że nie będzie podawała wyników cząstkowych. Druga tura głosowania odbędzie się w niedzielę, lokale wyborcze będą otwarte od 7:00 do 21:00.
 • Eurowybory 2014: PKW podała oficjalne wyniki

  Eurowybory 2014: PKW podała oficjalne wyniki

  Jak podała dziś wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza, wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała PO z poparciem 32,13 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęło PiS z 31,78 proc. głosów. Partia Donalda Tuska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość o 24 tysiące 345 głosów. Dalej uplasowały się: SLD-UP - 9,44 proc., Nowa Prawica - 7, 15 proc. i PSL - 6,8 proc. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5-proc. i nie zdobyły mandatów. Frekwencja wyborcza wyniosła 23,82 proc.
 • Włochy w centrum uwagi

  Dzisiejsza sesja odbywa się bez udziału inwestorów z Londynu i Nowego Jorku - dwóch największych centrów finansowych świata. Nie dziwi zatem bardzo niska zmienność i małe wahania podczas sesji. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego dobrze wpłynęły na europejskie parkiety, a najlepiej wygląda parkiet w Mediolanie.
 • Złoty czeka na wybory na Ukrainie

  Złoty na rynku walutowym pozostaje stabilny, nie reaguje na krajowe publikacje danych makroekonomicznych, analitycy wskazują na wyniki wyborów na Ukrainie które mogą wiele zamieszać.
 • Brytyjczycy oczekują wzrostu cen mieszkań

  Wyniki wyborów parlamentarnych w Niemczech nie mają praktycznie żadnego wpływu na zachowanie rynków finansowych. Utrzymanie władzy przez Angelę Merkel było powszechnie oczekiwane, a na samodzielne rządy mało kto liczył.

Filmy - Wyniki wyborów (3)