Wynalazki

Artykuły - Wynalazki (59)

 • Córki imigrantów, które zmieniły świat na lepsze

  Córki imigrantów, które zmieniły świat na lepsze

  Co łączy dwie kobiety, które nigdy się nie spotkały? Pasja do pracy i ciekawość świata. Dzięki otwartemu umysłowi i uporowi utorowały drogę dla innych pań, które zawodowo chciały poświęcić się nauce.
 • Kup sobie patent - Uniwersytet Warszawski otwiera giełdę wynalazków

  Kup sobie patent - Uniwersytet Warszawski otwiera giełdę wynalazków

  Działający przy Uniwersytecie Warszawskim Ośrodek Transferu Technologii utworzył serwis internetowy, w którym zainteresowane firmy i inwestorzy mogą w łatwy sposób przeglądać i kupować dostępne wynalazki i wyniki badań naukowych objętych ochroną patentową.
 • ​Kupoguzik

  ​Kupoguzik

  Japończycy znani są z bezpardonowego podejścia do publikacji na temat codziennych czynności fizjologicznych. Jednak zawsze zrobią coś, co zaskoczy gaijinów. W szranki w kategorii "niepotrzebny nikomu wynalazek" postanowiła stanąć firma 144Lab, która opracowała Unko Button - czyli po polsku Kupoguzik.
 • Rekordowa liczba patentów znad Wisły

  Rekordowa liczba patentów znad Wisły

  Europejski Urząd Patentowy chroni coraz więcej rodzimych wynalazków - w 2016 r. ich liczba wzrosła o 19,2 proc. - informuje w środę "Puls Biznesu".

Filmy - Wynalazki (5)

 • Nie możemy bez nich żyć! Jaka jest ich historia?

  Nie potrafimy sobie wyobrazić życia bez tych rzeczy, jednak ich historia jest stosunkowo krótka. Podpaski, suszarka do włosów, odkurzacz czy pralka. Kiedy powstały? Tego dowiecie się po obejrzeniu materiału!
 • Polskie wynalazki znowu się marnują!

  Rewolucyjny opatrunek z transgenicznego lnu leży w szufladzie, bo polscy urzędnicy obawiają się wprowadzenia na rynek takiego produktu - mówi prof. Jan Szopa-Skórkowski, wrocławski biochemik.
 • EuroparlTV: Unia zdziera z nich ostatni grosz!

  Einsteini naszych czasów, chcąc chronić swoje wynalazki na obszarze Unii Europejskiej, muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 32 tysięcy euro. W tej sytuacji europosłowie postulują obniżenie kosztów rejestrowania patentów w krajach UE. Czy im się to uda?
 • EuroparlTV: Brakuje nam Steve'ów Jobsów

  Potencjał europejskich wynalazców ogranicza biurokracja i mała elastyczność instytucji decydujących o przyznawaniu grantów na badania. - Mamy wielu Einsteinów, ale brakuje nam Steve'ów Jobsów - mówi europosłanka Judith A. Merkies, która chce zmienić ten stan rzeczy.