wynalazek

Artykuły - Wynalazek (78)

 • Naukowcy z Wrocławia skonstruowali robota, który wyłapuje kleszcze

  Naukowcy z Wrocławia skonstruowali robota, który wyłapuje kleszcze

  Młodzi naukowcy z Wrocławia skonstruowali urządzenie, które umożliwia wyłapywanie kleszczy. Robot jest w fazie testowania, a wynalazcy szukają inwestora, który pomoże wdrożyć nietypowy pomysł.
 • Leia Display System - polski hologram

  Leia Display System - polski hologram

  Polacy stworzyli technologię o nazwie Leia Display System, dzięki której można wyświetlać obrazu w powietrzu. Ich wynalazek umożliwia projekcję dowolnej treści multimedialnej na cienkiej warstwie pary wodnej, która jest praktycznie niewidoczna dla ludzkiego oka.
 • Wynalazek, któremu szansę dało wojskowe lotnictwo

  Wynalazek, któremu szansę dało wojskowe lotnictwo

  Długopis to narzędzie wynalezione w 1938 roku przez węgierskiego artystę i dziennikarza László Bíró. Od 29 października 1944 roku jest w masowym użyciu.
 • Jak nie mając grosza, zostać milionerem

  Jak nie mając grosza, zostać milionerem

  O tym, jak jedni autorzy genialnych pomysłów robili na nich fortunę, a drudzy dawali zarobić konkurencji.
 • Głośnik z przezroczystego żelu. Zadziwiający wynalazek naukowców z Harvardu

  Głośnik z przezroczystego żelu. Zadziwiający wynalazek naukowców z Harvardu

  Elastyczna elektronika to kierunek, w którym zmierza wielu producentów. Gwiazdami różnych targów i pokazów są giętkie ekrany, a plotki głoszą, że wyposażone w nie telefony niebawem zostaną pokazane przez dalekowschodnich producentów. Ekrany, które można wygiąć to jednak nie wszystko – zespół z Harvardu stworzył niezwykły głośnik, który jest nie tylko giętki, ale i przezroczysty.
 • Cyklonowy odkurzacz - rewolucja od Dysona

  Cyklonowy odkurzacz - rewolucja od Dysona

  Gdy nasze domowe sprzęty zaczynają przypominać akcesoria z filmów science-fiction, to znaczy, że 21. wiek rozkręcił się na dobre! Firma Dyson zaprezentowała właśnie nowatorski cyklonowy odkurzacz, który nie wymaga zmiany worków, ani filtrów.
 • Sweat machine dla spragnionych

  Sweat machine dla spragnionych

  Codziennie podczas procesów metabolicznych tracimy nawet do trzech litrów wody, które musimy na bieżąco uzupełniać. Równowaga płynów jest niezbędna dla utrzymania dobrego stanu zdrowia. W jaki sposób możemy ją zapewnić, jeśli nie ma w pobliżu zewnętrznego źródła wody? Czy możemy być samowystarczalni?
 • 15-latka skonstruowała latarkę zasilaną ciałem użytkownika

  15-latka skonstruowała latarkę zasilaną ciałem użytkownika

  Pewna 15-latka skonstruowała latarkę, która do działania nie potrzebuje akumulatorów. Genialne rozwiązanie zostało już docenione m.in. przez Google.
 • "Nie śniło się to największym filozofom"

  "Nie śniło się to największym filozofom"

  Skąd się biorą wynalazki? Coś jest niemożliwe, ale przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i to robi - mawiał Albert Einstein. Kaszlometr, czujnik wykrywający szkodliwe gazy, płaskie akwarium- to propozycje studentów i naukowców z Politechniki Gdańskiej.
 • Czeski prototyp latającego roweru

  Czeski prototyp latającego roweru

  Czesi zaprezentowali w Pradze prototyp latającego elektrycznego roweru. Podczas środowego pokazu rower z manekinem wzbił się w powietrze i wylądował po pięciu minutach lotu.