wynajem mieszkań

Artykuły - Wynajem mieszkań (69)

 • Zarabianie na nieruchomościach - czy to wciąż ma sens?

  Zarabianie na nieruchomościach - czy to wciąż ma sens?

  W ostatnim czasie notujemy znaczące zmiany na rynku nieruchomości. Powodem takiego stanu rzeczy jest panująca epidemia koronawirusa oraz sytuacja gospodarcza. Czy inwestowanie w nieruchomości nadal się opłaca? Czy najem wciąż daje regularny i stały zysk? Na te pytania odpowiada Bartłomiej Kuźniar, koordynator projektów inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Rządowe wsparcie dla najemców i właścicieli

  Rządowe wsparcie dla najemców i właścicieli

  Zaprezentowany przez rząd program ma pomóc w budowie kolejnych mieszkań o umiarkowanych czynszach, ale też wesprzeć najemców i właścicieli w trakcie przejściowych trudności. Podobnym kosztem można też wesprzeć młodych Polaków w zakupie nawet 100 tysięcy mieszkań. Wzoru można szukać po drugiej stronie globu.
 • Kwiecień niekorzystny dla wynajmujących mieszkania. Sytuacja powoli wraca do normy

  Kwiecień niekorzystny dla wynajmujących mieszkania. Sytuacja powoli wraca do normy

  Pandemia koronawirusa zachwiała rynkiem długoterminowego najmu mieszkań. Jeszcze w marcu liczba wynajętych lokali nie odbiegała od normy, natomiast już w kwietniu obniżyła się o około połowę. Obecnie sytuacja powoli wraca jednak do normy.
 • Koronawirus w Polsce. Wynajem mieszkania za pół ceny

  Koronawirus w Polsce. Wynajem mieszkania za pół ceny

  Minus 40-50 proc. przez pierwsze dwa, trzy miesiące. Prowizja obcięta o połowę. Wiele biur nieruchomości już na wstępie oferuje takie zniżki przy wynajmie mieszkań. Agenci przyznają, że popyt niemal zamarł, a do ofert trafiło wiele lokali, wynajmowanych do tej pory na doby.
 • Mieszkanie w bloku nie może stać się hostelem

  Mieszkanie w bloku nie może stać się hostelem

  Prowadzenie biznesu polegającego na wynajmie jednego lub kilku mieszkań, musi zostać poprzedzone załatwieniem wielu istotnych formalności. Samowola w tym zakresie może mieć bowiem bardzo poważne konsekwencje. Na co narażają się właściciele? Na to pytanie odpowiada Bartłomiej Kuźniar, koordynator projektów inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. Z o.o.
 • Gdzie student znajdzie najtańsze mieszkania?

  Gdzie student znajdzie najtańsze mieszkania?

  Różnice w cenach mieszkań na wynajem mogą być naprawdę duże. Agencja Metrohouse przeanalizowała koszty wynajmu mieszkań w miastach akademickich.
 • Wynajem - jak szybko i bezpiecznie wynająć mieszkanie

  Wynajem - jak szybko i bezpiecznie wynająć mieszkanie

  Rozwój technologii sprawia, że znalezienie mieszkania do wynajęcia staje się coraz łatwiejszym zadaniem. Inteligentne narzędzia ułatwiające przeszukiwanie ofert, chatboty, interaktywne mapy czy elektroniczny dostęp do ksiąg wieczystych eliminują wiele czasochłonnych czynności związanych z poszukiwaniem odpowiedniego lokum. Jak szybko wynająć mieszkanie i na co zwrócić szczególną uwagę - podpowiadają eksperci serwisu domiporta.pl
 • Coraz popularniejsze stają się inwestycje w prywatne akademiki. Podstawą lokalizacja

  Coraz popularniejsze stają się inwestycje w prywatne akademiki. Podstawą lokalizacja

  Miejsce w akademiku lub wynajem pokoju - do tej pory osoby studiujące poza miejscem zamieszkania miały do wyboru głównie te dwie możliwości. W ostatnich latach w miastach akademickich pojawia się jednak coraz więcej prywatnych domów studenckich, oferujących pokoje w dobrym standardzie i miejsca wspólne sprzyjające integracji między studentami. Eksperci szacują, że zainteresowanie młodych ludzi takimi pokojami będzie rosło, więc segment ten przyciąga coraz więcej inwestorów. Kluczowa dla powodzenia inwestycji jest dobra lokalizacja - blisko szkół wyższych i dobre skomunikowanie z centrum.
 • Chcesz wynajmować pokoje letnikom? Oto 3 podpowiedzi

  Chcesz wynajmować pokoje letnikom? Oto 3 podpowiedzi

  Tylko w ubiegłym roku turyści wykupili w naszym kraju 84 miliony noclegów. To o 4,5 miliona więcej, niż w roku ubiegłym , a prognozy na 2018 są jeszcze bardziej optymistyczne. Nic dziwnego, że jak na drożdżach rośnie prywatna baza noclegowa - w ubiegłym roku tylko 47 proc. turystów nocowało w hotelach. Ministerstwo Sportu i Turystyki pracuje nad nowymi przepisami, które zrównają "mieszkania czy pokoje na doby" z obiektami hotelowymi by zarabiać w ten sposób.
 • "Rzeczpospolita": Pokoje dla turystów pod nadzorem

  "Rzeczpospolita": Pokoje dla turystów pod nadzorem

  Rząd chce walczyć z szarą strefą w hotelarstwie. Wynajmujący lokale na krótkie terminy będą rejestrowani - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Filmy - Wynajem mieszkań (17)

 • Jak w czasach epidemii zmieniło się wypowiadanie umów najmu mieszkań

  Zgodnie z Tarczą Antykryzysową, nie można podnosić czynszu lokatorom ani wypowiedzieć im umowy, nawet gdy zalegają z czynszem. Tarcza Antykryzysowa wprowadziła również możliwość przedłużenia umowy najmu na warunkach dotychczasowych do 30 czerwca 2020 r., na wniosek najemcy. Takie przedłużenie dotyczy umów zawartych przed dniem wejścia ustawy, czyli przed 1 kwietnia br., których okres obowiązywania upływa przed dniem 30 czerwca 2020 r.
 • Trzy miasta, w których najbardziej opłaca się kupić mieszkania na wynajem

  Koszty najmu w ciągu roku wzrosły o 5 proc., czyli w mniejszym stopniu niż ceny mieszkań. W Polsce są trzy miasta, w których wyjątkowo opłaca się kupować mieszkania na wynajem. Są jednak miasta, w których stawki najmu wzrosły bardziej niż ceny nowych mieszkań.
 • Inwestorzy zagraniczni inwestują w mieszkania na wynajem i akademiki

  Po 1990 r. w Polsce bardzo intensywnie rozwijał się rynek biur i centrów handlowych. Obecnie hitem inwestycyjnym są mieszkania na wynajem i domy studenckie. Rynek nieruchomości dzieli się na kilka segmentów. W rynku mieszkań na wynajem największy udział mają inwestorzy indywidualni, ale mają już konkurencję.
 • Jak wynająć mieszkanie, żeby na tym nie stracić

  Jeżeli inflacja nadal będzie rosnąć, zainteresowanie inwestowaniem w mieszkanie może utrzymać się na wysokim poziomie. Jednak ryzykujemy dużo podpisując zwykłe umowy najmu, istnieje bezpieczniejszy sposób.