wymogi

Artykuły - Wymogi (71)

 • Dodatkowe wymogi KNF dla banków z kredytami walutowymi

  Dodatkowe wymogi KNF dla banków z kredytami walutowymi

  - Banki zaangażowane w kredyty walutowe w najbliższym czasie otrzymają od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) decyzje w sprawie dodatkowych wymogów kapitałowych - poinformował wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak.
 • Nawet tysiąc stacji benzynowych będzie musiało się zamknąć od nowego roku

  Nawet tysiąc stacji benzynowych będzie musiało się zamknąć od nowego roku

  W przyszłym roku z polskiej mapy może zniknąć nawet tysiąc stacji benzynowych. Powodem są niezbędne inwestycje, na które właścicieli nie stać. By spełniać nowe wymagania techniczne trzeba zainwestować od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.
 • Jak kupić pierwsze mieszkanie i nie dać się zrobić bankowi na 300 000 zł?

  Jak kupić pierwsze mieszkanie i nie dać się zrobić bankowi na 300 000 zł?

  Decydując się na zakup pierwszego mieszkania warto porównać kredyty preferencyjne i standardowe w różnych bankach.
 • Dobre chęci nie wystarczą

  NewConnect otwiera swe bramy dla firm innowacyjnych i rozwojowych. Jednak sam pomysł na biznes nie wystarczy. Jakie są wymogi dopuszczeniowe dla firmy, mającej aspiracje na wejście na alternatywny rynek GPW? Jak w praktyce wygląda przestrzeganie zasad formalnych? Sprawdź szanse Twojej firmy.
 • Stanowisko w sprawie niektórych zasad prowadzenia ksiąg rachunkowych

  Komitet Standardów Rachunkowości na posiedzeniu w dniu 13 kwietnia 2010 r. uchwałą nr 5/10 przyjął stanowisko w sprawie niektórych zasad prowadzenia ksiąg rachunkowych. Poniżej prezentujemy treść stanowiska, które dostępne jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów: www.mf.gov.pl.
 • Nie daj się nabrać na apartament

  Nie daj się nabrać na apartament

  Prestiżowa lokalizacja, wysoki standard budynku i mieszkania, powierzchnia przynajmniej 100 m kw., pełna ochrona, dodatkowe usługi, kilka łazienek i garderoby w mieszkaniu- to tylko niektóre cechy, jakimi powinien odznaczać się apartament. Pojęcie to jest jednak powszechnie nadużywane. Home Broker szacuje, że zaledwie kilka procent oferty apartamentów może faktycznie aspirować do tego miana.
 • Estonia uratuje wizerunek euro?

  Estonia uratuje wizerunek euro?

  Od wejścia Estonii do Unii Europejskiej minęło już sześć lat i wszystko wskazuje na to, że kraj jest wreszcie gotów na przyjęcie europejskiej waluty.
 • Komfort-Klima S.A. wejdzie na NewConnect

  Firma Komfort-Klima S.A. - spółka wyspecjalizowana w świadczeniu usług instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych - wejdzie na rynek NewConnect. Emisja akcji o wartości ok. 1 mln zł zostanie przeprowadzona w kwietniu i maju br. Pozyskane pieniądze Komfort-Klima S.A. przeznaczy na rozwój działalności, przede wszystkim zwiększenie swoich mocy produkcyjnych oraz rozwój terytorialny sieci oddziałów. Funkcję Oferującego pełni Wrocławski Dom Maklerski S.A., a autoryzowanym doradcą jest CEE Capital sp. z o.o.
 • Jak złożyć zeznanie PIT przez internet?

  Jak złożyć zeznanie PIT przez internet?

  W ubiegłym roku tylko PIT-37 można było przesłać przez internet bez potrzeby opatrywania go bezpiecznym podpisem elektronicznym. W tym roku w ten sposób można złożyć również PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39. Co trzeba zrobić, aby e-zeznanie dotarło do urzędu skarbowego?
 • Stacje paliw: Niezależni i zatroskani

  Stacje paliw: Niezależni i zatroskani

  Nowe, restrykcyjne przepisy ekologiczne i globalny kryzys - branża dystrybucji paliw poddawana jest sporej presji, którą szczególnie odczuwają stacje niezależne. Dla niektórych prywatnych właścicieli oznacza to koniec przygody z branżą paliwową, ale dla innych może być okazją do rozwoju.