wymiana plików

Artykuły - Wymiana plików (8)

 • Kto torrentem wojuje, od torrenta ginie

  Kto torrentem wojuje, od torrenta ginie

  14 czerwca 2017 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok odnoszący się do platformy The Pirate Bay. Stwierdza w nim jednoznacznie, iż publicznym udostępnianiem utworów jest zarządzanie w Internecie platformą wymiany, która poprzez indeksację metadanych dotyczących utworów chronionych i udostępnianie wyszukiwarki umożliwia użytkownikom tej platformy wyszukanie tych utworów oraz ich wymianę w ramach sieci równorzędnej (peer-to-peer), i udzielanie dostępu do niej.
 • Administracja Obamy zgadza się z karą 222 tys. dol za udostępnienie 24 utworów

  Administracja Obamy zgadza się z karą 222 tys. dol za udostępnienie 24 utworów

  W 2007 roku amerykański sąd nakazał Jammie Thomas-Rasset zapłacenie kosmicznej kary 222 tys. dolarów za nielegalne pobranie i udostępnienie 24 utworów muzycznych. Sprawa toczy się do dzisiaj. Administracja Obamy opowiedziała się po stronie sądu oraz koncernów muzycznych.
 • Kim Dotcom: To wiceprezydent nakazał zamknięcie Megaupload

  Kim Dotcom: To wiceprezydent nakazał zamknięcie Megaupload

  Założyciel portalu wymiany plików Megaupload, Kim Dotcom, twierdzi, że jego aresztowanie i zamknięcie strony było inicjatywą Joe'a Bidena, wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Dotkom obecnie oczekuje na rozpatrzenie wniosku USA o ekstradycję z Nowej Zelandii.
 • Dwa lata za wymianę plików w sieci?

  Dwa lata za wymianę plików w sieci?

  Dwa lata więzienia i odszkodowania grożą osobom, które na portalach wymieniają się filmami i muzyką - akcentuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Będą ścigać za wymianę plików w sieci

  Dwa lata więzienia i odszkodowania grożą osobom, które na portalach wymieniają się filmami i muzyką - akcentuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Kolejny spadek sprzedaży płyt

  Kolejny spadek sprzedaży płyt

  Spadek sprzedaży płyt w pierwszej połowie roku 2003 na całym świecie o prawie 11 proc. odnotowała w najnowszym raporcie Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego (IFPI). Główne przyczyny spadku to - zdaniem branży muzycznej - nieautoryzowana wymiana plików w Internecie i piractwo.
 • Napster: Zakaz wymiany plików mp3 i zgoda z Metalliką

  Napster: Zakaz wymiany plików mp3 i zgoda z Metalliką

  Przeżywający ostatnio spore kłopoty Napster, serwis wymiany plików muzycznych, musi wstrzymać działalność w zakresie oferowania muzyki w formacie mp3. Tak brzmi orzeczenie sędziny Marylin Hall Patel, prowadzącej wytoczony przez Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Nagraniowego (RIAA) proces. Paradoksalnie, jednocześnie Napster osiągnął porozumienie z grupą Metallika i Dr. Dre, a więc wykonawcami którzy wytoczyli mu wojnę, dzięki czemu część ich nagrań zostanie dopuszczona do wymiany w Sieci.
 • Napster odwołuje się od decyzji sądu

  Napster odwołuje się od decyzji sądu

  Napster, firma zajmująca umożliwianiem wymiany plików, w tym przede wszystkim mp3, pomiędzy użytkownikami Internetu złożyła apelacje do sądu drugiej instancji, domagając się cofnięcia decyzji o nakazie zaprzestania jej działalności.