wyłudzanie

Artykuły - Wyłudzanie (27)

Filmy - Wyłudzanie (4)

 • Wyłudzenie kredytu na skradzione nazwisko jest łatwiejsze niż przypuszczamy

  Zwykle wydaje się nam, że trudno wyłudzić kredyt czy pożyczkę posługując się skradzionym nam dowodem osobistym. Skradziony dowód osobisty trzeba zastrzec jak najszybciej. Średnio 30 tys. zł próbują w ten sposób wyłudzić oszuści metodą "na słupa".
 • Nie daj się okraść hakerowi

  Dostałeś wyciąg z banku, w którym nie masz konta? Kablówka przysłała ci mailem wezwanie do zapłaty? Dostałeś rachunek za telefon, choć nigdy go nie dostawałeś na maila? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś tak - możliwe, że stałeś się celem hakera. W ostatnim czasie nasiliła się wysyłka podejrzanych maili, które przypominają oficjalną korespondencję z bankiem lub operatorem komórkowym. Jak poznać podejrzaną wiadomość i jak chronić swoje dane - o to Capital24.tv zapytał Michała Iwana, szefa F-Secure w Polsce.
 • Co roku wyłudzane miliardy podatku VAT

  Z szacunków Izby Gospodarczej Metali Nieżelaznych i Recyklingu wynika, że w 2011 r. fikcyjne faktury opiewały na 5,8 mld zł. Często odpowiedzialność za nieprawidłowości spada na uczciwych przedsiębiorców. Komentuje Kazimierz Poznański, prezes IGMNiR (źródło: Newseria).
 • Wyłudzanie na fałszywe recepty

  TV Biznes: *Program prywatyzacji na najbliższe lata. *Kłopoty z inwestowaniem. *Fałszowanie recept.