wykluczenie

Artykuły - Wykluczenie (124)

 • Raport EAS: biedni najbardziej narażeni na zanieczyszczenia

  Raport EAS: biedni najbardziej narażeni na zanieczyszczenia

  Osoby ubogie, mieszkańcy biedniejszych regionów, starsi oraz dzieci są najbardziej narażeni na zanieczyszczenie powietrza, hałas oraz skrajne temperatury; szczególnie dotyczy to południa i wschodu Europy - wynika z raportu Europejskiej Agencji Środowiska.
 • Bieda dotyka w Polsce rodziny wielodzietne

  Bieda dotyka w Polsce rodziny wielodzietne

  Jak podał GUS - 10 procent dzieci i młodzieży do lat 18 w 2014 roku żyło w Polsce w skrajnym ubóstwie. Bieda dotyka głównie dzieci żyjące w rodzinach wielodzietnych.
 • Polska bezdomność niejedno ma imię

  Polska bezdomność niejedno ma imię

  14 kwietnia obchodzony był Ogólnopolski Dzień Ludzi Bezdomnych. Jego celem było zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na problemy ludzi, którzy borykają się z brakiem dachu nad głową. W Polsce temat ten jest szczególnie ważny, ponieważ dynamiczny rozwój gospodarczy kraju nie przekłada się na polepszenie warunków mieszkaniowych Polaków, które wciąż są jednymi z najgorszych w Unii Europejskiej.
 • W Polsce mamy do czynienia z wykluczeniem cyfrowym

  W Polsce mamy do czynienia z wykluczeniem cyfrowym

  Braki w infrastrukturze i wykluczenie cyfrowe - to wciąż najważniejsze bariery w rozwoju cyfrowej gospodarki. Bez wsparcia ze strony państwa cele Europejskiej Agendy Cyfrowej będą trudne do zrealizowania - ocenia Jerzy Kalinowski z KPMG w Polsce. W nowej perspektywie łatwiej będzie o dofinansowanie budowy sieci dostępowych tam, gdzie dla przedsiębiorców jest to nierentowne. Potrzebne są jeszcze działania zachęcające społeczeństwo do korzystania z internetu.
 • GPW postanowiła wykluczyć sześć spółek z obrotu na NewConnect

  GPW postanowiła wykluczyć z dniem 19 listopada z obrotu na NewConnect akcje spółek: Aton-HT, GC Investment, Mobile Partner, Nemex, ProxyAD i Taxus Fund. Wykluczenie z obrotu nie nastąpi, jeśli spółki te przekażą do 14 listopada raporty roczne za 2013 r. - wynika z uchwał zarządu GPW.
 • Wciąż za dużo barier

  Szacuje się, że w Polsce jest około 4,5 mln osób niepełnosprawnych. Znaczna część może o sobie powiedzieć - wykluczeni. Społecznie, życiowo, a także i ekonomicznie. To efekt przeszkód, jakie funduje im często sektor bankowy.
 • Wniosek o wykluczenie Nitrasa z PO

  Wniosek o wykluczenie Nitrasa z PO

  Podpisany przez dziewięciu członków jednego z kół PO w Szczecinie wniosek o wykluczenie z partii Sławomira Nitrasa trafił do koleżeńskiego sądu regionalnego w tym mieście - poinformował inicjator wniosku Paweł Kryzan. - Nie jestem tym zaskoczony - skomentował Nitras.
 • Były marszałek woj. śląskiego został wykluczony z PO

  Były marszałek woj. śląskiego został wykluczony z PO

  Były marszałek woj. śląskiego Adam Matusiewicz, który w grudniu ubiegłego roku stracił stanowisko w związku z chaosem po uruchomieniu Kolei Śląskich, został dziś wykluczony z Platformy Obywatelskiej - podały regionalne struktury partii.
 • Poseł Chmielowski wykluczony z klubu Ruchu Palikota

  Poseł Chmielowski wykluczony z klubu Ruchu Palikota

  Klub Ruchu Palikota podjął w niedzielę decyzję o wykluczeniu ze swojego grona posła Piotra Chmielowskiego - poinformował rzecznik partii Andrzej Rozenek. Dodał, że przyczyną takiej decyzji było m.in. "nieustanne kwestionowanie podstaw programowych Ruchu Palikota" przez posła.
 • GPW wykluczy od 13 marca akcje Emporium z obrotu na NewConnect

  Giełda Papierów Wartościowych począwszy od środy, 13 marca, wykluczy akcje Emporium z obrotu na rynku NewConnect - podała giełda w komunikacie.

Filmy - Wykluczenie (1)