Wyklęty

Artykuły - Wyklęty (12)

 • "Wyklęty": Film o ludziach, nie o pomnikach

  "Wyklęty": Film o ludziach, nie o pomnikach

  Historia o człowieku i jego osamotnieniu; film o ludziach, nie o pomnikach; opowieść o wierze, która pozwala przetrwać - mówili twórcy o "Wyklętym", produkcji o żołnierzach zbrojnego podziemia niepodległościowego. Obraz Konrada Łęckiego w piątek, 10 marca, wszedł na ekrany kin.
 • Konrad Łęcki o "Wyklętym": Nie zrobiliśmy filmowego pomnika

  Konrad Łęcki o "Wyklętym": Nie zrobiliśmy filmowego pomnika

  Tropieni i zabijani niemal jak zwierzęta. Większość z nich zginęła, a historia o nich przez lata była zakłamywana. Choć od 1 marca 2011 co roku obchodzimy święto państwowe poświęcone ich pamięci, w wielu kręgach do dziś uważani są za bandytów. Mowa o Żołnierzach Niezłomnych - członkach powojennego, antykomunistycznego podziemia w Polsce i bohaterach opartej na faktach produkcji "Wyklęty". To film o brutalnych czasach, niedocenionych bohaterach targanych dylematami i sporze o historię, a także osamotnieniu, trudnej miłości i dramatach rodzin.
 • Konrad Łęcki: Uczciwie o losach Żołnierzy Wyklętych

  Konrad Łęcki: Uczciwie o losach Żołnierzy Wyklętych

  Moim zamiarem było stworzenie szerszej opowieści o losach Żołnierzy Wyklętych, tak aby widz mógł wyrobić sobie obraz tego, jaka była ich walka - mówi reżyser Konrad Łęcki, którego film "Wyklęty" poświęcony historii podziemia antykomunistycznego pojawi się na ekranach 10 marca.
 • Prezydent Andrzej Duda na premierze "Wyklętego"

  Prezydent Andrzej Duda na premierze "Wyklętego"

  Prezydent Andrzej Duda wziął udział w premierze filmu "Wyklęty" opartym na historii Józefa Franczaka, najdłużej działającego Żołnierza Wyklętego. Premiera miała miejsce we wtorek, 28 lutego, wieczorem w Warszawie.
 • ​"Wyklęty": Film o zbrojnym podziemiu niepodległościowym w kinach od 10 marca

  ​"Wyklęty": Film o zbrojnym podziemiu niepodległościowym w kinach od 10 marca

  Film Konrada Łęckiego "Wyklęty" o żołnierzach poakowskiego zbrojnego podziemia niepodległościowego inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami i rzeczywistymi postaciami. W produkcji wystąpili m.in. Wojciech Niemczyk, Janusz Chabior i Marcin Kwaśny. W kinach - od 10 marca.
 • "Wyklęty": Gdy nadzieja umarła, a my wciąż żyjemy

  "Wyklęty": Gdy nadzieja umarła, a my wciąż żyjemy

  "Po co mamy zajmować się upamiętnianiem jakichś harcerzyków, którzy zapomnieli, że się wojna skończyła?" - pyta posłanka w programie telewizyjnym. Reżyser Konrad Łęcki i Fundacja "Między Słowami" aktora Marcina Kwaśnego przedstawiają zwiastun pierwszej, niezależnej produkcji o Żołnierzach Niezłomnych pt. "Wyklęty". To film o brutalnych czasach, niedocenionych bohaterach targanych dylematami i sporze o historię, a także osamotnieniu, trudnej miłości i dramatach rodzin podziemia antykomunistycznego.
 • "Wyklęty" w kinach w marciu 2017 roku

  "Wyklęty" w kinach w marciu 2017 roku

  Właśnie pojawił się zwiastun filmu "Wyklęty". To pełnometrażowy debiut autora scenariusza i reżysera filmu - Konrada Łęckiego i pierwszy film produkcji Fundacji Między Słowami, założonej przez aktora Marcina Kwaśnego. Film wejdzie do kin w marcu 2017 roku w dystrybucji Kondrat-Media.
 • Tablica obrażająca Żołnierzy Wyklętych zamalowana farbą

  Tablica obrażająca Żołnierzy Wyklętych zamalowana farbą

  Tablica z napisem obrażającym Żołnierzy Wyklętych, która znajduje się na cmentarzu w Limanowej (woj. małopolskie), padła ofiarą wandali. Nieznani sprawcy pomazali ją czerwoną farbą, a białym kolorem namalowali znak Polski Walczącej.

Zdjęcia - Wyklęty (38)

 • film.interia.pl
  Doda i prezydent Duda na premierze "Wyklętego"
 • film.interia.pl
  Doda i prezydent Duda na premierze "Wyklętego"
 • film.interia.pl
  Doda i prezydent Duda na premierze "Wyklętego"
 • film.interia.pl
  Doda i prezydent Duda na premierze "Wyklętego"
 • film.interia.pl
  Doda i prezydent Duda na premierze "Wyklętego"
 • film.interia.pl
  "Wyklęty"

Filmy - Wyklęty (1)