wyjście wielkiej brytanii z ue

Artykuły - Wyjście wielkiej brytanii z ue (10)

 • Poranek z Bankiem Japonii, a co dalej?

  Bank Japonii ogłosił w swoim komunikacie, że istnieją takie problemy o charakterze globalnym jak np. planowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE, spowolnienie na rynkach wschodzących czy ogólna niepewność i zmienność na rynkach finansowych.
 • Cień KNF nad bankami

  Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła, że ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z UE może mieć negatywny wpływ na banki w Polsce, podobnie jak środowisko niskich stóp procentowych, a takie oczywiście teraz mamy w kraju i - zwłaszcza - na świecie. Ogólnie jednak zdaniem KNF sytuacja sektora bankowego jest stabilna.
 • Brexit może spowodować szok na rynkach finansowych podobny do tego po upadku Lehman Brothers

  Brexit może spowodować szok na rynkach finansowych podobny do tego po upadku Lehman Brothers

  Jak ocenił brytyjski resort finansów podjęcie decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mogłoby spowodować spadek PKB tego kraju w ciągu dwóch lat o ok. 6 proc., drastyczny wzrost inflacji oraz spadek cen nieruchomości. Zdaniem Rafała Sadocha z DM mBanku szok na rynkach finansowych mógłby być podobny do tego, jaki miał miejsce po upadku Lehman Brothers. Notowania złotego byłyby pod presją, szczególnie wobec euro i dolara.
 • Brexit i Kropiwnicki osłabiają złotego

  Brexit i Kropiwnicki osłabiają złotego

  Dobre nastroje na rynkach, które pomogły zbliżyć notowania EURPLN do 4,30, nie potrwały długo. Rosnące obawy o wyjście Wielkiej Brytanii z UE ściągają indeksy giełdowe coraz niżej i w tej sytuacji dostaje się też złotemu. W tym kontekście bardzo zaskakująca jest wypowiedź nowego członka RPP, który bezpośrednio dodatkowo osłabił złotego.
 • Referendum w Wielkiej Brytanii zaważy na przyszłym kształcie integracji europejskiej

  Referendum w Wielkiej Brytanii zaważy na przyszłym kształcie integracji europejskiej

  Analitycy alarmują, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE może mieć negatywne skutki zarówno dla gospodarki tego kraju, jak i dla integracji europejskiej. Taka decyzja Brytyjczyków postawiłaby m.in. pod ścianą setki tysięcy Polaków mieszkających i pracujących na Wyspach. Eksperci zaznaczają również, że niezależnie od wyniku referendum podobne mogą mieć miejsce w przyszłości w innych ważnych krajach Wspólnoty, jak choćby we Francji.
 • Szczyt G7 ostrzega przed Brexiterem

  Szczyt G7 ostrzega przed Brexiterem

  Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie mieć negatywny wpływ na przyszłość gospodarczą kraju - zapowiedział w piątek na konferencji podsumowującej szczyt G7 w Japonii brytyjski premier David Cameron. Zapewnił, że nigdy nie był "ukrytym Brexiterem".
 • "The Times": Brexit zagraża Europie

  "The Times": Brexit zagraża Europie

  Wyjście Wielkiej Brytanii z UE zagroziłoby rynkowi pracy i naraziłoby całą brytyjską gospodarkę na gigantyczne straty. Agencja ratingowe ostrzegają funt może znacznie stracić.
 • Londynowi nie po drodze z Brukselą?

  Londynowi nie po drodze z Brukselą?

  Funt traci po deklaracji mera Londynu - Borisa Johnsona, który zapowiedział, że będzie wspierał wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Zachowanie funta to zapowiedź tendencji, z jakimi będziemy mieć do czynienia do 23 czerwca, czyli do czasu referendum w sprawie Brexitu.
 • Cameron z wizytą w Polsce

  Premier Wielkiej Brytanii z dwudniową wizytą w Polsce. Dawid Cameron. Głównym tematem rozmów będą brytyjskie plany renegocjacji członkostwa w Unii Europejskiej. Polska może być sojusznikem Anglii w reformach.
 • Wyjście Wielkiej Brytanii z UE trudne do oszacowania

  Wyjście Wielkiej Brytanii z UE trudne do oszacowania

  Zdaniem analityków długofalowe konsekwencje gospodarcze wyjścia Wielkiej Brytanii z UE (tzw. Brexitu) byłyby ogromne. "W samej Walii wyjście Wielkiej Brytanii z UE bezpośrednio wpłynęłoby na jakieś 150-200 tysięcy miejsc pracy" - podkreślił.