wyjazd

Artykuły - Wyjazd (233)

 • Praca zdalna z zagranicy bez wiedzy pracodawcy

  Praca zdalna z zagranicy bez wiedzy pracodawcy

  Coraz częściej pracownicy nie informują pracodawców o tym, że wyjechali za granicę, nie będąc w tym czasie na urlopie. Uważają, że skoro pracują zdalnie, to mogą wykonywać pracę z każdego miejsca na świecie - informuje Prawo.pl.
 • Hiszpania: Piękne widoki na każdym kroku

  Hiszpania: Piękne widoki na każdym kroku

  Każdy miłośnik ciepła, plaż i słońca przynajmniej raz pomyślał o tym, aby odwiedzić Hiszpanię. Osoby, które już tam były, chętnie wracają odkrywać kolejne miejsca. Piaszczyste plaże, ale również urocze miasteczka z ciekawą historią, niesamowitym klimatem i tradycjami niezmiennie zachwycają turystów od lat.
 • Ile Polacy wydają na weekendowe wyjazdy?

  Ile Polacy wydają na weekendowe wyjazdy?

  City break, czyli weekendowe wyjazdy do miast, stały się dla Polaków jedną z form wypoczynku, którą deklarowało aż 77 proc. rodaków. Choć krótkie wypady w góry czy nad morze nie straciły na popularności, Polacy równie chętnie odkrywali uroki polskich miast, przeznaczając na taki wypoczynek od 300 do 700 zł.
 • Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

  Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

  Wyjeżdżając na wakacje za granicę, dokładnie planujemy nasz pobyt – sprawdzamy ważność paszportu, wybieramy najlepiej dostosowany do naszych potrzeb hotel oraz planujemy zwiedzanie okolicznych atrakcji. Nie każdy jednak pamięta o ubezpieczeniu na wakacje. Co powinno ono zawierać i na ile warto się ubezpieczyć, wyjeżdżając poza granice Polski? Wyjaśniamy.
 • Pamiątka z wakacji – jaką biżuterię kupić na wyjeździe?

  Pamiątka z wakacji – jaką biżuterię kupić na wyjeździe?

  Wakacyjne wyjazdy sprzyjają poszukiwaniu nowych dodatków do strojów, a nierzadko są też okazją do większych szaleństw modowych. Zagraniczne wojaże warto wykorzystać do tego, by powiększyć domową kolekcję biżuterii o oryginalne rękodzieło, a nawet wyroby artystyczne.
 • Samochodem po Polsce: Trzy miejsca na weekend!

  Samochodem po Polsce: Trzy miejsca na weekend!

  Myślałeś kiedyś o samochodowych wycieczkach po Polsce w weekendy? Najbliższe wakacje są do tego najlepszą okazją! Prezentujemy 3 wspaniałe miejsca, w których cudownie spędzisz czas ze swoją rodziną. O czym należy pamiętać przed takim wyjazdem? Jak przygotować samochód na długą trasę?
 • Samochodem na majówkę? Przygotuj auto na wyjazd!

  Samochodem na majówkę? Przygotuj auto na wyjazd!

  Nie ma znaczenia, czy na majówkę wybierasz się do większego miasta, na Mazury, polskie morze czy za granicę. Grunt to przede wszystkim bezpieczeństwo, które zapewni Ci sprawny samochód i odpowiednie ubezpieczenie. O czym należy pamiętać przed wyjazdem na majówkę?
 • Rzecznik MSZ: Ministerstwo ostrzega przed wyjazdami do Egiptu

  MSZ ostrzega przed wyjazdami do Egiptu. Resort uznaje za bezpieczne jedynie wyjazdy do kurortów.
 • Tylko dobrze zaplanowany wyjazd na ferie będzie naprawdę tani

  Tylko dobrze zaplanowany wyjazd na ferie będzie naprawdę tani

  To, czy zimowy urlop będzie udany, w dużym stopniu zależy od organizacji wyjazdu, szczególnie jeśli nie korzysta się z pomocy biura podróży. Źle zaplanowany tani wyjazd może ostatecznie dużo kosztować. Przed pułapkami ukrytych kosztów uchronią turystów dobrze zlokalizowany hotel, przemyślany transport i odpowiednie ubezpieczenie.
 • Rośnie liczba wyjazdów Polaków do ciepłych krajów zimą

  Rośnie liczba wyjazdów Polaków do ciepłych krajów zimą

  Wyspy Kanaryjskie, Madera oraz Wyspy Zielonego Przylądka - to popularne cele zimowych podróży Polaków. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd po sezonie letnim, nie tylko na narty. To bardzo dobry czas również na zwiedzanie krajów w Azji Południowo-Wschodniej.

Filmy - Wyjazd (5)

 • "Interwencja": Przez pandemię odwołali wyjazd do Grecji. 41 osób nie odzyskało zaliczek

  Grupa 41 znajomych domaga się od biura podróży Tui zwrotu ponad 18 tys. zł zaliczki za wyjazd na grecką wyspę Zakintos. 31 marca odwołali oni wyjazd ze względu na przybierającą na siłę pandemię koronawirusa. Czy stoją na straconej pozycji? - materiał "Interwencji".
 • Jak pakować koszulki, by zajmowały mniej miejsca w bagażu?

  Koszulki to jedna z najpopularniejszych części garderoby, którą kochają wszyscy na całym świecie! W bagażu czy niewielkiej szafie trudno je jednak pomieścić, zwłaszcza, gdy są składane w tradycyjny sposób. Jest jednak na to sprytny sposób - jeśli chcecie zaoszczędzić miejsca, spróbujcie złożyć swoje t-shirty według naszego poradnika. To naprawdę proste!
 • Zrób kolejny krok w swojej karierze – wyjedź za granicę

  Nie tylko uczniowie i studenci mogą kształcić się za granicą. Z zagranicznych wyjazdów edukacyjnych korzystają również absolwenci rozpoczynający pracę, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
 • Pierwsza wyprawa z biurem podróży Jarosława Kuźniara wyruszy na Syberię

  Jarosław Kuźniar chce połączyć pasję podróżowania z pracą zawodową. Właśnie ruszyła nowa odsłona prowadzonego przez dziennikarza portalu podróżniczego, który ma inspirować do ciekawych, oryginalnych wypraw. Kuźniar otworzył też biuro zajmujące się organizacją wypraw dla kameralnych grup odbiorców. Pierwsza wyprawa wyruszy na Syberię już w marcu. W tegorocznych planach jest także Japonia, Islandia i Grenlandia. Kuźniar chce zachęcać do zwiedzania świata z dala od utartych turystycznych tras. Na prowadzonym przez dziennikarza portalu mają znaleźć się zarówno artykuły i zdjęcia, jak i multimedialne relacje z wyjazdów, a także wywiady z osobami, które mają za sobą ciekawą podróż. Biuro podróży Jarosława Kuźniara będzie oferować tzw. background tours, czyli kameralne wyjazdy dla maksymalnie dwunastu uczestników. Każdej grupie w podróży będzie towarzyszył przewodnik, który doskonale zna miejsce wyjazdu, bywał tam wielokrotnie i jest w stanie pokazać atrakcje niewymieniane w przewodnikach turystycznych. Marcowa wyprawa na Syberię odbędzie się pod opieką Michała Książka, przewodnika syberyjskiego i autora książki „Jakuck”. – To jest niewielka grupa; tak, by to na siebie zarobiło, ale by nie przyniosło Bóg wie jakiego zysku. Chodzi o to, żeby ci ludzie, jadąc nawet w grupie, czuli, że są w bardzo indywidualnej podróży z kimś, kto już tam był, już tam zjadł zęby, już tam się zakochał, jak w przypadku Michała Książka. On będzie w stanie opowiadać, co się będzie działo i co się dzieje z okien pociągu kolei transsyberyjskiej, kiedy będziemy jechać do Nowosybirska z Moskwy. Będzie takim żywym przewodnikiem, nie trzeba będzie mieć otwartej książki – opowiada dziennikarz. Sam Kuźniar też zamierza brać udział w większości wypraw i przywozić z nich materiały dziennikarskie. – Chciałbym przywozić stamtąd materiały filmowe, które będą opowiadały tę podróż w taki sympatyczny, nowoczesny sposób - zdradza.