wyjazd

Artykuły - Wyjazd (230)

Filmy - Wyjazd (6)

 • Podróżowanie jako praca na pełen etat. Jak to wygląda?

  Agnieszka Lal to podróżniczka, blogerka i fotografka. Czym się kieruje wybierając kierunki swoich podróży? - Na przykład rząd Polski lub rząd Tajlandii pisze do mnie maila, że chcą mnie zaprosić do swojego kraju, żebym go promowała - powiedziała Lal. Którą podróż wspomina najlepiej? Jak przygotowuje się do wyjazdów? - Mam asystentkę, mam menadżerkę i dziewczynę, która pomaga mi z filmikami - zdradziła. Jakie cele podróżnicze sobie stawia? Gdzie mieszka na stałe? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak pakować koszulki, by zajmowały mniej miejsca w bagażu?

  Koszulki to jedna z najpopularniejszych części garderoby, którą kochają wszyscy na całym świecie! W bagażu czy niewielkiej szafie trudno je jednak pomieścić, zwłaszcza, gdy są składane w tradycyjny sposób. Jest jednak na to sprytny sposób - jeśli chcecie zaoszczędzić miejsca, spróbujcie złożyć swoje t-shirty według naszego poradnika. To naprawdę proste!
 • Zrób kolejny krok w swojej karierze – wyjedź za granicę

  Nie tylko uczniowie i studenci mogą kształcić się za granicą. Z zagranicznych wyjazdów edukacyjnych korzystają również absolwenci rozpoczynający pracę, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
 • Pierwsza wyprawa z biurem podróży Jarosława Kuźniara wyruszy na Syberię

  Jarosław Kuźniar chce połączyć pasję podróżowania z pracą zawodową. Właśnie ruszyła nowa odsłona prowadzonego przez dziennikarza portalu podróżniczego, który ma inspirować do ciekawych, oryginalnych wypraw. Kuźniar otworzył też biuro zajmujące się organizacją wypraw dla kameralnych grup odbiorców. Pierwsza wyprawa wyruszy na Syberię już w marcu. W tegorocznych planach jest także Japonia, Islandia i Grenlandia. Kuźniar chce zachęcać do zwiedzania świata z dala od utartych turystycznych tras. Na prowadzonym przez dziennikarza portalu mają znaleźć się zarówno artykuły i zdjęcia, jak i multimedialne relacje z wyjazdów, a także wywiady z osobami, które mają za sobą ciekawą podróż. Biuro podróży Jarosława Kuźniara będzie oferować tzw. background tours, czyli kameralne wyjazdy dla maksymalnie dwunastu uczestników. Każdej grupie w podróży będzie towarzyszył przewodnik, który doskonale zna miejsce wyjazdu, bywał tam wielokrotnie i jest w stanie pokazać atrakcje niewymieniane w przewodnikach turystycznych. Marcowa wyprawa na Syberię odbędzie się pod opieką Michała Książka, przewodnika syberyjskiego i autora książki „Jakuck”. – To jest niewielka grupa; tak, by to na siebie zarobiło, ale by nie przyniosło Bóg wie jakiego zysku. Chodzi o to, żeby ci ludzie, jadąc nawet w grupie, czuli, że są w bardzo indywidualnej podróży z kimś, kto już tam był, już tam zjadł zęby, już tam się zakochał, jak w przypadku Michała Książka. On będzie w stanie opowiadać, co się będzie działo i co się dzieje z okien pociągu kolei transsyberyjskiej, kiedy będziemy jechać do Nowosybirska z Moskwy. Będzie takim żywym przewodnikiem, nie trzeba będzie mieć otwartej książki – opowiada dziennikarz. Sam Kuźniar też zamierza brać udział w większości wypraw i przywozić z nich materiały dziennikarskie. – Chciałbym przywozić stamtąd materiały filmowe, które będą opowiadały tę podróż w taki sympatyczny, nowoczesny sposób - zdradza.