wydarzenia - wygląd

Artykuły - Wygląd (14)

 • Pęd za ideałem? To nic nowego!

  Pęd za ideałem? To nic nowego!

  Jak świat światem ludzie dążyli do poprawy swojego wyglądu. Praca nad ciałem była zawsze w centrum uwagi każdego - tłumaczy w rozmowie z INTERIA.PL prof. Ignacy Fiut, filozof.
 • Co Polacy poprawiliby w swoim wyglądzie?

  Co Polacy poprawiliby w swoim wyglądzie?

  Z badania przeprowadzonego na zlecenie Faktów INTERIA.PL przez Instytut Badania Opinii Homo Homini wynika, że Polacy są zadowoleni ze swojego wyglądu. Akceptujemy swój wygląd, a jeśli mamy coś do poprawy - są to zazwyczaj oznaki upływającego czasu.
 • Metamorfozy kobiet polskiej polityki

  Metamorfozy kobiet polskiej polityki

  Anna Kalata, Joanna Kluzik-Rostkowska i Małgorzata Kidawa -Błońska - oto trzy najbardziej jaskrawe metamorfozy kobiet z polskiej sceny politycznej. O tym, jak kampania wpływa na wygląd czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".
 • Brytyjczycy o wygląd dbają... w poniedziałki

  Zarówno kobiety jak i mężczyźni w Wielkiej Brytanii z każdym dniem tygodnia poświęcają coraz mniej czasu na wyszykowanie się do pracy - wynika z badania sieci handlowej Debenhams.
 • Jak wyglądał Jezus Chrystus?

  Jak wyglądał Jezus Chrystus?

  Wszyscy znamy "ustandaryzowany" w naszej kulturze obraz Jezusa: całkiem przystojny biały mężczyzna po trzydziestce; kasztanowe loki i broda wyglądające na dość przyjemne w dotyku.
 • Kolejne odkrycia na Jasnej Górze

  Kolejnych odkryć dokonali eksperci prowadzący badania przy okazji prac remontowych na Jasnej Górze w Częstochowie. Gospodarze sanktuarium - ojcowie paulini - liczą, że badania pozwolą nakreślić wygląd tego miejsca przed 600 laty.
 • Mundury

  Gdy z okazji kolejnej uroczystości związanej ze Świętem Niepodległości oglądam defiladę wojskową, nie potrafię znaleźć innego określenia na maszerujące szeregi polskich żołnierzy, jak nuda i szarzyzna? Jak to się stało, że Wojsko Polskie, słynące niegdyś z szyku i elegancji, wygląda obecnie tak smutno?
 • Upamiętniono polskie dzieci - ofiary "Lebensborn"

  Konsulat Generalny RP w Barcelonie oraz władze tego miasta zorganizowały cykl spotkań upamiętniających losy polskich dzieci, które w czasie okupacji niemieckiej zostały odebrane rodzicom ze względu na swój "aryjski wygląd", i przeznaczone do germanizacji w ramach nazistowskiego programu "Lebensborn".
 • Konkurs, a nie randka

  Wg naukowców, błyskawiczne randki (ang. speed dating) to zwykły konkurs piękności, a nie romantyczne spotkanie. Chodzi przede wszystkim o wygląd, nie o osobowość.
 • Nie może znaleźć pracy, bo jest... za brzydki

  Nie może znaleźć pracy, bo jest... za brzydki

  53-letni Edward Johnson bezskutecznie szuka pracy. Nikt nie chce go przyjąć ze względu na jego wygląd, który - jak twierdzą pracodawcy - przeszkadzałby klientom - czytamy w "Daily Mail".