wydatki na święta

Artykuły - Wydatki na święta (11)

 • Połowa Polaków tnie wydatki wielkanocne ze względu na pandemię

  Połowa Polaków tnie wydatki wielkanocne ze względu na pandemię

  Ponad 60 proc. Polaków na przygotowania do Wielkanocy przeznaczy od 200 do 500 zł - wynika z raportu "Polaków portfel własny – wiosenne wyzwania". Jednak aż 23 proc. najmniej zarabiających deklaruje, że w tym roku w ogóle nie zrobi zakupów na Wielkanoc. Zdaniem Providenta, połowa naszych rodaków zamierza ciąć wydatki na święta.
 • Na Święta w tym roku wydamy mniej

  Na Święta w tym roku wydamy mniej

  Zgodnie z lutowymi wynikami Barometru Providenta na tegoroczne święta zamierzaliśmy wydać średnio 637 zł. To o 74 zł więcej niż w poprzednim roku. Po wybuchu epidemii koronawirusa swoje budżety wielkanocne na minus zrewidowała jednak prawie połowa Polaków.
 • Co trzeci Polak na świetach zamierza oszczędzać

  Co trzeci Polak na świetach zamierza oszczędzać

  Do świąt Bożego Narodzenia pozostało mniej niż półtora miesiąca. Na ich organizację w tym roku najwięcej - ponad 2 tys. zł - zamierzają przeznaczyć rodziny z dziećmi - wynika z Barometru Providenta.
 • Świąteczny rachunek kosztowy w firmie

  Świąteczny rachunek kosztowy w firmie

  W grudniu świąteczna atmosfera udziela się wszystkim. Pomimo tego, że miesiąc ten jest w firmach jednocześnie okresem wytężonej pracy i rocznych podsumowań, nadchodzące święta w firmach widać w okolicznościowych aranżacjach, czuć je na spotkaniach o charakterze integracyjnym, przejawiają się również w gratyfikacjach dla pracowników oraz upominkach przekazywanych kontrahentom. Nie wszystkie jednak wydatki ponoszone na te cele przedsiębiorcy mogą uwzględnić w rachunku kosztowym.
 • Wydatki świąteczne będą w tym roku wyższe

  Wydatki świąteczne będą w tym roku wyższe

  Na nadchodzące święta Bożego Narodzenia polska rodzina wyda średnio blisko 1754 zł czyli o 139 zł więcej niż w ubiegłym roku - wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS, na zlecenie Banku Millennium.
 • Święta będą na bogato

  Święta będą na bogato

  Wszystko wskazuje na to, że w tegoroczne święta pobijemy rekord wydatków konsumpcyjnych. Sprzyja temu doskonała sytuacja na rynku pracy, dynamiczny wzrost płac oraz niska inflacja. Humory mogą jednak psuć drogie paliwa oraz niektóre produkty żywnościowe.
 • Idą święta, uwaga na wydatki

  Idą święta, uwaga na wydatki

  W święta nasza czujność finansowa ulega osłabieniu. Wpadamy często w wir zakupów, co sprawia, że coraz częściej sięgamy po pożyczki. - Jeżeli wiemy, że nasze możliwości dochodowe są ograniczone, uważajmy na zaciąganie chwilówek, które w święta są wyjątkowo popularne - mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Baran, syndyk i doradca podatkowy z kancelarii Baran & Pluta. Więcej w materiale wideo.
 • Polacy na święta wydadzą blisko 1500 zł

  Polacy na święta wydadzą blisko 1500 zł

  Polskie gospodarstwa domowe planują wydać na najbliższe święta łącznie 20 mld zł, 8 proc. więcej niż rok wcześniej. Średnio polska rodzina wyda na tegoroczne święta 1475,80 zł. W 2015 roku było to 1365,25 zł. W 2015 roku Polacy wydali 18,6 mld zł na świąteczne zakupy. To 1,5 mld zł mniej niż w tym roku.
 • Przed świętami za warzywa i owoce zapłacimy mniej niż w ubiegłym roku

  Przed świętami za warzywa i owoce zapłacimy mniej niż w ubiegłym roku

  Przed świętami za warzywa i owoce zapłacimy mniej niż w ubiegłym roku. Z danych Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego wynika, że tylko grzybowa i keks mogą być trochę droższe, reszta potraw wigilijnych będzie tańsza.
 • Na święta, Sylwestra oraz ferie wydamy blisko 28 miliardów złotych

  Na święta, Sylwestra oraz ferie wydamy blisko 28 miliardów złotych

  Z najnowszego raportu firmy doradczej KPMG na temat zimowych planów i wydatków Polaków na Święta, Sylwestra oraz wyjazdy zimowe wynika, że tej zimy polskie gospodarstwa domowe przeznaczą na nie łącznie kwotę 28 mld zł. Podobnie jak w ubiegłym roku, nieco ponad połowę tej sumy, tj. 14,4 mld zł, będą stanowiły wydatki na Święta Bożego Narodzenia. W porównaniu z rokiem 2012 wzrosną wydatki na Sylwestra - o 5 proc. do poziomu 9,6 mld zł.

Filmy - Wydatki na święta (5)

 • Ile i na co wydamy przed Świętami?

  Czy już wiesz jak wygląda twój świąteczny budżet? Sprawdź, jak okiełznać wydatki na święta i nie dać się gorączce zakupów. Jaki wpływ na nasze wydatki ma inflacja? Powiedziała o tym Katarzyna Iwanoska, blogerka ekonomiczna. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • W tym roku święta w polskich domach będą uboższe

  Średnio 720 zł zamierzają wydać Polacy na tegoroczne święta Bożego Narodzenia – wynika z badania Barometr Providenta. Jest to kwota o 100 zł niższa niż ta, którą deklarowaliśmy rok temu. Część wydatków zostanie przeznaczona na prezenty.
 • Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia Polacy mają zamiar wydać średnio 700 zł

  W tym roku planujemy wydać na organizację świąt Bożego Narodzenia średnio 722 zł, czyli o ok. 100 zł mniej niż przed rokiem. Tylko 10 proc. Polaków przeznaczy na ten cel więcej niż 1 tys. zł, a 24 proc. nie więcej niż 400 zł – wynika z badania Providenta. Największe wydatki poniosą osoby mające duże rodziny, najmniejsze najmłodsi respondenci. 77 proc. z nas spodziewa się prezentu pod choinką, choć optymizm w tej sprawie spada wraz z wiekiem. Kobiety chcą najczęściej otrzymać kosmetyki, odzież bądź biżuterię, a mężczyźni elektronikę lub alkohol. – Według badania Barometr Providenta 77 proc. Polaków spodziewa się prezentu pod świątecznym drzewkiem. Największą pewność mają najmłodsi – wśród nich odsetek wynosi 90 proc. Najmniejszy odsetek jest wśród osób powyżej 59 roku życia, ale też nie jest to mało, bo ponad połowa badanych spodziewa się prezentu – mówi Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji w Provident Polska. – Kobiety najczęściej spodziewają się pod choinką książki, odzieży, chętnie dostałyby też biżuterię (18 proc.), mężczyźni wolą elektronikę, ale chcieliby też otrzymać alkohol.
 • Świąteczne pułapki pożyczkowe

  Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to dodatkowa pokusa, aby sięgnąć po kredyt lub pożyczkę. Na co warto zwrócić uwagę? Wypowiedź: Ernest Makowski, biuro prasowe Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów