wyczyn

Artykuły - Wyczyn (175)

Filmy - Wyczyn (11)

 • Parkour tylko dla odważnych. Czy powtórzyłbyś ten wyczyn?

  Parkour to sport dla odważnych. Osvaldas Gedrimas jest śmiałkiem, który bez zabezpieczeń wykonuje ewolucje. Do tych wszystkich trudnych sztuczek wykorzystuje jedynie swoje otoczenie. Tym razem popisy dawał w jednym z parków w Kłajpedzie na Litwie. (STORYFUL/x-news)
 • Niesamowity wyczyn spadochroniarza

  Niesamowity wyczyn spadochroniarza. Wylądował prosto na nadjeżdżający skuter wodny.
 • Pierwsza polska wyprawa w Himalaje

  Pierwsza polska wyprawa w Himalaje wyruszyła wiosną 1939 roku z Dworca Głównego w Warszawie. Pociągiem przez Austrię i Włochy, statkiem do Indii, potem znów koleją i wreszcie pieszo z karawaną kulisów do stóp świętej góry Hindusów dotarli Stefan Bernadzikiewicz, Jakub Bujak, Adam Karpiński i Janusz Klarner. 2 lipca na niezdobytym dotąd szczycie Nanda Devi Wschodniej (7434 m. n.p.m.) stanęli Jakub Bujak i Janusz Klarner. Było to największe osiągnięcie polskich wspinaczy i jedno z najtrudniejszych wejść - na tamte czasy - w historii wypraw wysokogórskich. Zdjęcia pochodzą z archiwum prywatnego Magdaleny Bujak-Lenczowskiej
 • Ekstremalny spacer ponad chmurami

  Samuel Volery nie mógł wybrać lepszego miejsca na swój ekstremalny spacer po linie. Wysoko ponad chmurami przez 45 minut balansował na taśmie o długości 477 metrów, zawieszonej 100 metrów nad ziemią. Mężczyzna pobił tym samym o 8 metrów rekord świata w długości przejścia na tak zawieszonej linie. Nie obyło się bez drobnych problemów. Na szczęście po wszystkim śmiałkowi dokuczały jedynie nieco obolałe nogi.