turystyka - wycieczki

Synonimy:
wycieczka,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wycieczki (91)

 • Słowenia. Sól, ogień i muzyka

  Słowenia. Sól, ogień i muzyka

  Na samym cyplu wąskiego półwyspu czeka prawdziwy skarb. Średniowieczne miasteczko Piran zachwyca przepiękną architekturą. Gdy przez ostatnie dwa stulecia inne miasta dynamicznie się rozwijały, tu zapanowała stagnacja.
 • Zabawa na zamku nimf: Niemiecki Wersal

  Zabawa na zamku nimf: Niemiecki Wersal

  Dawniej zamek, z czasem przebudowany na pałac, zawsze był schronieniem władców Bawarii. Miejscem ucieczki w objęcia sztuki, baśni i ekstrawaganckiej architektury. Okazały Nymphenburg nie bez kozery nazywany był niemieckim Wersalem. Ambicją elektora bawarskiego Ferdynanda Marii Wittelsbacha i jego żony Henrietty Adelaidy było stworzenie pod Monachium rodowego gniazda, które rozmachem przyćmi nawet rezydencję władców francuskich.
 • Wycieczka śladami... Baracka Obamy

  Wycieczka śladami... Baracka Obamy

  Gdzie prezydent USA najczęściej jadał lunch? Na której ławce w parku siedział? W którym mieszkaniu mieszkał? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdzie turysta, który zdecyduje się w Chicago na wycieczkę śladami Baracka Obamy.
 • Droga do Stambułu: Na krawędzi Europy

  Droga do Stambułu: Na krawędzi Europy

  Aby przeżyć przygodę wcale nie trzeba wyjeżdżać na koniec świata. Trasa wyprawy Piotra i Pawła wiodła przez nieodległe i pozornie dobrze znane kraje europejskie, a mimo to dostarczyła mnóstwa wrażeń, które długo pozostaną w ich pamięci. Wszystko dlatego, że świat z rowerowego siodełka wygląda zdecydowanie inaczej.
 • Rumunia: Życzymy "Drum bun"!

  Rumunia: Życzymy "Drum bun"!

  Wystarczy rzut oka na mapę Europy - w Rumunii gór jest zatrzęsienie! W tym kraju powiększa się wstęga Karpat, zajmując sporą część niemałego przecież kraju. W dodatku z Polski, zwłaszcza z południowej części, jest tam "rzut beretem"...
 • 4 powody, by zakochać się w górach jesienią

  4 powody, by zakochać się w górach jesienią

  Sezon wakacyjny już za nami, nadchodząca jesień staje się coraz bardziej widoczna i odczuwalna. Nic, tylko siąść i płakać. Albo... spakować plecak i pójść w góry!
 • Zakątek kraju z duszą i bogatą historią

  Zakątek kraju z duszą i bogatą historią

  Rogalin to bardzo interesująca, choć niewielka miejscowość, leżąca około 20 km na południe od Poznania na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego.
 • Zielone oblicze polskich gór

  Zielone oblicze polskich gór

  Rejon Tatr Zachodnich to wspaniałe miejsce zarówno dla miłośników zdobywania górskich szczytów, jak i amatorów spokojnych spacerów i napawania się pięknymi widokami.
 • Sprzęt na wyprawie rowerowej

  Sprzęt na wyprawie rowerowej

  Czasem niewielki błąd logistyczny potrafi wprowadzić niezłe zamieszanie podczas wycieczki. Szczególnie, kiedy w połowie drogi zorientujemy się, że zapomnieliśmy mapy lub nie ma jak naprawić kapcia, bo w plecaku nie ma dętki.
 • Singielka na wakacjach

  Singielka na wakacjach

  Kobiety od dawna posiadają te same prawa, co mężczyźni. A nadal, gdy jakaś pani przyzna się w towarzystwie do tego, że samotnie planuje jechać na wakacje, słyszy głosy zdziwienia. Dlaczego?