wychowanie

Artykuły - Wychowanie (1148)

 • Okrutny eksperyment

  Okrutny eksperyment

  Dziecko bardzo łatwo jest skrzywdzić, nie tylko brakiem miłości. Wystarczy posyłać je na terapię, która nie tylko zniszczy mu dzieciństwo, ale też całe życie.
 • Jak zmniejszyć agresję u dziecka?

  Jak zmniejszyć agresję u dziecka?

  Rodzina jest podstawową i pierwszą grupą społeczną, z którą styka się każde dziecko. To właśnie w tym, stworzonym przez rodziców środowisku, każdy malec zdobywa cenną wiedzę, jak żyć wśród ludzi. To, na ile dziecko będzie radzić sobie z silnymi emocjami, stresem i frustracją, zależy w dużym stopniu od doświadczeń wyniesionych z domu.
 • Czy twoje dziecko ma problem z agresją?

  Czy twoje dziecko ma problem z agresją?

  Nauczyciele wezwali rodziców Adama do szkoły, bo chłopiec uderzył kolegę. Maja, podczas kolejnej kłótni z rodzicami, cisnęła ze złością talerzem. Agnieszka wczoraj pomazała koleżance zeszyt, a dziś nie chciała jej wypuścić z toalety.
 • Czym zająć malucha podczas długiej podróży?

  Czym zająć malucha podczas długiej podróży?

  „Kiedy dojedziemy?!” Jeśli wybieracie się w podróż z przedszkolakiem, możecie być pewni, że to pytanie padnie najpóźniej po kwadransie od wyruszenia z domu. Pewnie zastanawiacie się, co zrobić, żeby dziecko nie nudziło się w czasie jazdy samochodem? To bardzo ważne, aby zapewnić małemu pasażerowi rozrywkę tak, abyście mogli spokojnie skupić się na prowadzeniu pojazdu, bez marudzącego czy płaczącego dziecka na tylnym siedzeniu.
 • Jak zostać dobrym rodzicem i nie oszaleć

  Jak zostać dobrym rodzicem i nie oszaleć

  ​Współcześni rodzice nie mają łatwego życia. W latach 80. XX wieku, aby trafić na listę dobrych mam, wystarczyło otwierać okna w samochodzie, gdy paliło się przy dziecku papierosy. Dziś, chcąc zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki, rodzice potrafią spędzić godziny wybierając witaminy.
 • Mały despota

  Mały despota

  Maciek jest jedynakiem, oczkiem w głowie całej rodziny. Rodzice zawsze uważali go za miłego, spokojnego, inteligentnego, pewnego siebie chłopca, który nie sprawia większych problemów. Niestety, odkąd poszedł do szkoły, zaczęły się kłopoty.
 • Dlaczego rodzice mają dość dzieci?

  Dlaczego rodzice mają dość dzieci?

  ​Współcześni rodzice są zestresowani. Nie mają czasu na spotkania z przyjaciółmi, ani na rozwijanie hobby. Są zbyt zmęczeni, aby uprawiać seks. Do tego czują się oceniani i znajdują się pod presją otoczenia. Według badaczy, w niektórych przypadkach, spadek poczucia szczęśliwości przy dzieciach jest porównywalny do załamań po stracie pracy, rozwodzie, a nawet śmierci ukochanej osoby.
 • Jak być dobrym rodzicem

  Jak być dobrym rodzicem

  Niemal każda mama i każdy ojciec zadają sobie takie pytania: "Jak być dobrym rodzicem? Czy o sukcesie wychowawczym świadczy wzorowe zachowanie naszej pociechy i świadectwo z czerwonym paskiem? Czy to, że kłania się pięknie sąsiadce na korytarzu?".
 • Złe towarzystwo

  Złe towarzystwo

  Kiedy dziecko idzie do szkoły i coraz więcej czasu spędza z rówieśnikami, wielu rodziców zaczyna się martwić o to, czy ich ukochany malec nie wpadnie w złe towarzystwo. Tyle się słyszy o używkach czy przemocy wśród uczniów, różnych niebezpieczeństwach, które czyhają na naszych podopiecznych już w szkole podstawowej.
 • Mały perfekcjonista

  Mały perfekcjonista

  Adrian to piątkowy uczeń, chwalony przez nauczycieli. Radzi sobie świetnie ze wszystkim, poza dwoma sprawami.

Filmy - Wychowanie (7)

 • Niezależna Daria Widawska

  Popularnej aktorce nie jest obca ciężka praca i konieczność trzymania w ryzach swojej rodziny. Zresztą, pracowitość i zaradność Widawska wyssała z mlekiem matki... PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ SOBOTĘ OD 17:00.
 • Jak zrobić samolot ze spinacza?

  Drewniane spinacze świetnie nadają się nie tylko do przypinania prania! W kilka minut możecie zrobić z niego piękną, drobną zabawkę dla dzieci - oto, jak zrobić samolot ze spinacza i patyczków!
 • Jak nauczyć dziecko wiązać sznurowadła? Krótki poradnik

  Wiązanie sznurowadeł to umiejętność, która z trudnością przychodzi każdemu maluchowi. Niezwykle praktyczna, bez której trudno poradzić sobie z niemal każdym rodzajem obuwia. Nauka sznurowania butów nie musi jednak oznaczać długich, żmudnych prób i chwil rezygnacji ze strony naszych pociech - spróbujcie pokazać im nasz krótki poradnik, dzięki któremu szybciej opanują banalną, choć z początku trudną sztukę wiązania sznurowadeł!
 • Owocowo-warzywny sok dla dzieci - jak go zrobić?

  Od kilkunastu lat dzieci coraz chętniej wybierają gęste soki owocowo-warzywne, a sklepowe półki wręcz uginają się od kolejnych rodzajów soków, nektarów czy napojów dedykowanych dzieciom. W zamyśle mają być zdrowe, jednak mało kto wie, że często wcale takie nie są: niska zawartość owoców, ogromna ilość sztucznych barwników i w końcu nieprzebrane ilości cukru, od którego nasze dzieci jedynie tyją - to tylko część zarzutów. Warto więc przygotowywać takie soki w domu - będą i zdrowsze, i pyszniejsze. Zobaczcie, jak zrobić wyborne soki dla dzieci - wizualnie będą identyczne jak te, które są w sklepie!