wychowanie

Artykuły - Wychowanie (1164)

 • Nic się nie stało

  Nic się nie stało

  Ile razy w ciągu swojego życia dziecko słyszy: „Przecież nic się nie stało”? Opiekunowie mówią tak w różnych sytuacjach – kiedy maluch się przewróci i stłucze kolano, dostanie łopatką po głowie od kolegi z piaskownicy, zgubi swoją ulubioną zabawkę albo zwykły kamyk, którym bawił się całe popołudnie.
 • „Nie przydeptuj małych skrzydeł”

  „Nie przydeptuj małych skrzydeł”

  Żeby móc jeździć samochodem, trzeba zdać egzamin na prawo jazdy. Żeby iść na studia, trzeba mieć maturę. Żeby zdobyć pracę, o jakiej się marzy, często należy przejść długą drogę edukacji.
 • ​Skandaliczne przedstawienie z okazji "Dnia Rodziny"

  ​Skandaliczne przedstawienie z okazji "Dnia Rodziny"

  Praktycznie co roku, w okolicach Dnia Matki i Dnia Ojca, docierają do nas słuchy o niecodziennych przedstawieniach z tejże okazji. W tym roku wyróżniła się pewna krakowska podstawówka, gdzie 7 i 8-letni uczniowie z okazji "Dnia Rodziny" recytowali, że mama służy "do prania, sprzątania i tacie usługiwania".
 • Stabilny dom

  Stabilny dom

  Lepiej być kochanym czy szanowanym? I czy to musi się wykluczać? Odpowiedzi udzielą nam – jeśli nie dziś to po latach – nasze dzieci.
 • Jak zachowywać się przy stole

  Jak zachowywać się przy stole

  Wiersz Przecława Słoty „O zachowaniu się przy stole” powstał ponad 600 lat temu. Autorowi, jak widać, zależało na tym żeby edukować rodaków w kwestii dobrych manier.
 • Wiek dojrzewania

  Wiek dojrzewania

  Burza hormonów, bunt, niesubordynacja – słyszymy zewsząd, że nie ma nic gorszego niż dojrzewanie dzieci.
 • Pozwól swojemu dziecku nie dzielić się

  Pozwól swojemu dziecku nie dzielić się

  Dzielenie się to temat wywołujący wiele kontrowersji. W internecie i profesjonalnych źródłach coraz częściej możemy napotkać informacje o tym, że nie zawsze jest to konieczność i coś, co przynosi dobre skutki.
 • Przez 18 lat nosił do pracy dziecięcą przytulankę

  Przez 18 lat nosił do pracy dziecięcą przytulankę

  ​Rodzicielstwo to powołanie. Najlepszym dowodem tej tezy, jest wzruszająca historia Kanadyjczyka Pata Holmesa. Przez 18 lat woził do pracy pluszową zabawkę, którą podarowała mu córka. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że dorosła już kobieta nie miała o tym pojęcia.
 • Nastolatki i ich kłopoty

  Nastolatki i ich kłopoty

  Rodzice Jasia zostali wezwani do szkoły, bo chłopiec uderzył na przerwie kolegę. Marysia zerwała przyjaźń z koleżanką, bo ta umówiła się po lekcjach z inną koleżanką. Teraz płacze i narzeka na samotność.
 • Okrutny eksperyment

  Okrutny eksperyment

  Dziecko bardzo łatwo jest skrzywdzić, nie tylko brakiem miłości. Wystarczy posyłać je na terapię, która nie tylko zniszczy mu dzieciństwo, ale też całe życie.

Filmy - Wychowanie (8)

 • Jak postępować, aby dziecko nie traciło wiary w swoje możliwości?

  Co zrobić, aby dziecko się nie poddawało? Jakie błędy popełniają rodzice? Wyjaśnił to pisarz i mówca motywacyjny Michał Zawadka. Jak zareagować na pierwszą porażkę dziecka? - Nie oceniać, a doceniać pracę jaką dziecko wykonało - zaznaczył. Jak nagradzać dziecko? (Źródło: DD TVN/x-news).
 • Niezależna Daria Widawska

  Popularnej aktorce nie jest obca ciężka praca i konieczność trzymania w ryzach swojej rodziny. Zresztą, pracowitość i zaradność Widawska wyssała z mlekiem matki... PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ SOBOTĘ OD 17:00.
 • Jak zrobić samolot ze spinacza?

  Drewniane spinacze świetnie nadają się nie tylko do przypinania prania! W kilka minut możecie zrobić z niego piękną, drobną zabawkę dla dzieci - oto, jak zrobić samolot ze spinacza i patyczków!
 • Jak nauczyć dziecko wiązać sznurowadła? Krótki poradnik

  Wiązanie sznurowadeł to umiejętność, która z trudnością przychodzi każdemu maluchowi. Niezwykle praktyczna, bez której trudno poradzić sobie z niemal każdym rodzajem obuwia. Nauka sznurowania butów nie musi jednak oznaczać długich, żmudnych prób i chwil rezygnacji ze strony naszych pociech - spróbujcie pokazać im nasz krótki poradnik, dzięki któremu szybciej opanują banalną, choć z początku trudną sztukę wiązania sznurowadeł!