wybuchy

Synonimy:
wybuch,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wybuchy (645)

Filmy - Wybuchy (23)

 • Wybuch w Bejrucie. Na miejsce pojadą polscy strażacy

  Zgłosiliśmy gotowość do natychmiastowego wyjazdu do działań ratowniczych w Libanie - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej. Na miejsce zostanie skierowanych 39 ratowników i cztery psy z grupy poszukiwawczo-ratowniczej. Dołączy do nich moduł ratownictwa chemicznego.
 • Żeglarze musieli uciekać przed chmurą pyłu z wulkanu

  Żeglarze pływający u wybrzeży Sycylii zanadto zbliżyli się do wyspy Stromboli, gdzie w środę (28.08) nastąpiła erupcja wulkanu. Rodzina musiała uciekać przed chmurą popiołu wulkanicznego, która zeszła po zboczu wyspy i zaczęła sunąć po powierzchni wody. (STORYFUL/x-news)
 • Erupcja wulkanu. Moment wybuchu uchwycony na filmie

  W Indonezji doszło do erupcji wulkanu Krakatau. Widowiskowy moment wybuchu został zarejestrowany przez wulkanolog Ronny Quireyns. Na filmie widać jak z krateru wydobywają się kłęby gęstego czarnego dymu. (STORYFUL/x-news)
 • Zamachowiec samobójca wysadził się przed bramą największego więzienia w Afganistanie. Zginęło 7 osób

  Zamachowiec samobójca wysadził się przed bramą więzienia Pul-e-Charkhi w Kabulu. W wybuchu zginęło siedem osób. Afgańskie media podały, że rannych zostało kilkanaście osób. Celem zamachowca była autobus przewożący pracowników więzienia. Pojazd stał przed bramą, a funkcjonariusze przeprowadzali w nim rutynowe przeszukanie. Wtedy zamachowiec podszedł do autobusu i wysadził się w powietrze. Świadkowie mówili, że eksplozja była tak silna, że zadrżały od niej okoliczne budynki. (RUPTLY/x-news)