wybuch wulkanu

Artykuły - Wybuch wulkanu (9)

 • Nowy system przewidywania erupcji wulkanów

  Nowy system przewidywania erupcji wulkanów

  ​Naukowcy z Nowej Zelandii stworzyli nowy system ostrzegawczy, który wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do przewidywania nadchodzących erupcji wulkanicznych. Mogły one ocalić 21 osób, które zginęły z powodu erupcji wulkanu White w grudniu 2019 r.
 • Wybuch wulkanu. Zamknięto lotnisko w San Jose

  Na Kostaryce wybuchł wulkan Turrialba. W wyniku poniedziałkowej erupcji władze Kostaryki postanowiły czasowo zamknąć lotnisko w San Jose – stolicy kraju.
 • Ogromna erupcja może kiedyś zniszczyć Japonię

  Ogromna erupcja może kiedyś zniszczyć Japonię

  W ciągu najbliższego stulecia Japonia może zostać zniszczona przez ogromny wybuch wulkanu – sugerują najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu w Kobe.
 • Japonia: Wybuch wulkanu. Prawdopodobnie ponad 30 ofiar

  Japonia: Wybuch wulkanu. Prawdopodobnie ponad 30 ofiar

  Ponad 30 turystów, znalezionych w pobliżu szczytu wulkanu, który wybuchł w Japonii, najprawdopodobniej nie żyje. Policja poinformowała, że stwierdzono u nich "zatrzymanie akcji serca". Wczoraj w południe doszło do erupcji wulkanu Ontake w prefekturze Nagano w centralnej części japońskiej wyspy Honsiu.
 • Wybuch wulkanu Sinabung. Zginęło kilkanaście osób

  Wybuch wulkanu Sinabung. Zginęło kilkanaście osób

  Co najmniej 11 osób zginęło, a trzy odniosły obrażenia, gdy na Sumatrze wybuchł w sobotę wulkan Sinabung - poinformował przedstawiciel władz. Wulkan wybuchł trzykrotnie, zaledwie dzień po tym, gdy władze zezwoliły okolicznym mieszkańcom na powrót do domów.
 • Wulkan, śnieg i strajki zahamowały ożywienie w lotnictwie

  Wybuch wulkanu w kwietniu, paraliż z powodu opadów śniegu w listopadzie i grudniu, a także strajki były głównymi przyczynami, które zahamowały ożywienie w branży lotniczej w 2010 r. - wynika z analiz Stowarzyszenia Europejskich Linii Lotniczych (AEA).
 • Prezes zgarnie z dywidendy 20 milionów

  Prezes zgarnie z dywidendy 20 milionów

  W swoim pierwszym kwartale rozliczeniowym (miesiące kwiecień-czerwiec) zysk Ryanaira spadł o 24 proc. do 93,7 mln euro ze 123 mln euro w 2009 roku. Powodem słabszych wyników był wybuch wulkanu Eyjafjallajokull na Islandii - przerwa w lotach trwała 18 dni kwietnia i maja - oraz wyższe o 24 proc. rok do roku ceny paliwa, na które wydano 286,6 mln euro.
 • Silne ciosy w branżę turystyczną

  Silne ciosy w branżę turystyczną

  Żałoba narodowa i wybuch wulkanu były przyczyną dużych strat w naszych hotelach - oznajmia "Puls Biznesu".
 • 2,5 mld euro strat w wyniku wybuchu wulkanu

  Unijny komisarz ds. transportu Siim Kallas oszacował na 1,5 do 2,5 mld euro straty spowodowane paraliżem ruchu lotniczego po wybuchu islandzkiego wulkanu. By pomóc przewoźnikom, KE proponuje przejściowe poluzowanie przepisów, w tym odroczenie niektórych opłat.

Filmy - Wybuch wulkanu (10)