Muzyka - wybory

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wybory (Film (1999)[Election] Reż.Alexander Payne) ,

Artykuły - Wybory (13)

 • Tatiana Okupnik pod ostrzałem krytyki. "Czy Pani jest mądra?"

  Tatiana Okupnik pod ostrzałem krytyki. "Czy Pani jest mądra?"

  Przed wyborami Tatiana Okupnik, tak jak wielu innych polskich celebrytów, postanowiła zaapelować do swoich fanów. Nie zostawili na niej suchej nitki.
 • Niezależny hip hop i rap podsycają płomień egipskiej rewolucji

  Niezależny hip hop i rap podsycają płomień egipskiej rewolucji

  Podczas egipskiego powstania, które położyło kres długoletnim rządom prezydenta Hosniego Mubaraka, uwaga świata skupiała się na Kairze i wydarzeniach rozgrywających się na Placu Tahrir.
 • Open'er 2010: Wybory i gitary

  Open'er 2010: Wybory i gitary

  Dziewiąta edycja gdyńskiego Open'er Festival już za nami. Co zapamiętamy z tego roku? Na pewno potężne kolejki przed kasami pierwszego dnia imprezy, odbywającą się w ostatni dzień festiwalu drugą turę wyborów prezydenckich, ale przede wszystkim świetne koncerty - The Dead Weather, Pearl Jam, Tricky'ego i wielu innych, znakomitych wykonawców.
 • Open'er: Muzyka i wybory

  Open'er: Muzyka i wybory

  W ostatni dzień Open'er Festival 2010 liczyła się nie tylko muzyka, ale i polityka. W niedzielę (4 lipca) odbyła się bowiem II tura wyborów prezydenckich i sprzeczne doniesienia o wynikach sondażowych niejednego wytrąciły z rytmu. Ale ostatecznie zwyciężyła muzyka - The Dead Weather, Nas i Damian Marley, The Hives, Archive i wreszcie Fatboy Slim.
 • Fall Out Boy nie chcą bajerować

  Fall Out Boy nie chcą bajerować

  Premiera płyty czy wybory prezydenckie? Przed takim dylematem stanęła amerykańska grupa Fall Out Boy.
 • Ile kosztuje wyborczy przebój?

  Ile kosztuje wyborczy przebój?

  Wybory parlamentarne tuż tuż. Czy i tym razem Polacy usłyszą piosenki nagrane na potrzeby partii politycznych?
 • Kolejni muzycy w Sejmie?

  Zbliżają się wybory do Sejmu i Senatu. Czy i tym razem na listach pojawią się nazwiska znanych osobistości polskiej sceny muzycznej?
 • "Odbieram na wszystkich falach"

  "Odbieram na wszystkich falach"

  Wywiad z Ostrym to prawdziwe wyzwanie. Po pierwsze, od razu można wyrzucić do kosza kartkę z wcześniej przygotowanymi pytaniami, bo i tak rozmowa z raperem i producentem schodzi na tak zaskakujące tematy, że ciężko je przewidzieć. A po drugie, zadanie pytania Ostremu to sztuka sama w sobie - ciężko jest przerwać jego słowotok zwłaszcza, że artysta porusza niezmiernie interesujące tematy. Jednak Arturowi Wróblewskiemu udało się zadać przynajmniej kilka pytań Ostremu i uzyskać od niego kilka odpowiedzi, dotyczących między innymi współpracy z Emade w ramach projektu POE, bardzo udanej solowej płyty "7", a także specyficznego stosunku do dziennikarzy. Poza tym poruszone zostało całe spektrum tematów: od jazzu, przez politykę, aż do piłki nożnej.
 • USA: Gwiazdy głosują

  USA: Gwiazdy głosują

  We wtorek, 2 listopada, odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Zdecydowana większość środowiska muzycznego opowiedziała się po stronie kandydata demokratów, Johna Kerry'ego. By nie dopuścić do ponownej elekcji George'a W. Busha, muzycy zorganizowali nawet specjalną trasę "Vote For Change" ("Głosuj za zmianą").
 • Płyta na wybory

  Płyta na wybory

  2 listopada, w dniu wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, na półkach sklepów muzycznych pojawi się płyta CD i DVD "Axis Of Justice: Concert Series Volume 1". Firmować ją będzie dwójka muzyków od lat znana z politycznego zaangażowania, Tom Morello (Audioslave) i Serj Tankian (System Of A Down).