Nowe Technologie - wybory

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wybory (Film (1999)[Election] Reż.Alexander Payne) ,

Artykuły - Wybory (16)

 • ​Sztuczna inteligencja przewidziała wyniki wyborów

  ​Sztuczna inteligencja przewidziała wyniki wyborów

  Dwaj polscy badacze opracowali narzędzie, które przewidziało wyniki wyborów parlamentarnych na podstawie aktywności internautów. Model oparty na metodach uczenia maszynowego, stworzony przez badaczy z Ośrodka Przetwarzania Informacji - Państwowego Instytutu Badawczego, okazał się lepszy od większości przedwyborczych sondaży.
 • 2 miliony martwych Amerykanów pójdzie na wybory?

  2 miliony martwych Amerykanów pójdzie na wybory?

  Niecodzienna wpadka przy tworzeniu amerykańskich list wyborczych. Brakuje blisko 51 milionów mieszkańców USA, zamiast których pojawiły się nazwiska 2 milionów martwych obywateli.
 • Czy Polacy chcą głosować przez internet?

  Czy Polacy chcą głosować przez internet?

  W Polsce na uczestnictwo w wyborach za pośrednictwem internetu zdecydowałoby się 33 proc. uprawnionych do głosowania. Brzmi optymistycznie, ale czy e-voting to dobre rozwiązanie?
 • Cyfrowy portret prezydenta Komorowskiego

  Cyfrowy portret prezydenta Komorowskiego

  Marzenie o polskiej Nokii czy Microsofcie, wybory przez internet, elektroniczny tornister dla ucznia oraz wdrażanie e-administracji - gruszki na wierzbie, czy realne perspektywy? Poznajmy plany, projekty i obietnice prezydenta-elekta.
 • Cyfrowy portret kandydatów na prezydenta

  Cyfrowy portret kandydatów na prezydenta

  Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji przeprowadziła wśród kandydatów na Prezydenta RP ankietę, w której pytano ich o znajomość nowoczesnych technologii oraz o to, jakie są ich plany w zakresie informatyzacji Polski. Kandydaci okazali się zadziwiająco nowocześni...
 • Następne wybory przez internet

  Następne wybory przez internet

  Chcielibyśmy, żeby w wyborach do Parlamentu Europejskiego Polacy mogli już głosować przez internet. Wierzę, że jest to możliwe - mówi "Gazecie Wyborczej" odpowiedzialny za zmiany ordynacji wyborczych wiceszef klubu PO Waldy Dzikowski.
 • Szkoła Kononowicza? - wybory w USA

  Szkoła Kononowicza? - wybory w USA

  Internet odegra kluczową rolę w wyborach prezydenckich w USA w 2008 roku. Kandydaci już rozpoczęli swoje sieciowe kampanie.
 • e-wybory w USA

  Prawie jedna trzecia głosów w zbliżających się wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych zostanie oddana drogą elektroniczną. Odpowiednie maszyny, zainstalowane w okręgach wyborczych w 27 stanach, umożliwią zagłosowanie w ten sposób ok. 30 proc. amerykańskich wyborców.