wybory w USA 2016

Artykuły - Wybory w USA 2016 (22)

 • Reakcja rynków na wygraną Donalda Trumpa

  Reakcja rynków na wygraną Donalda Trumpa

  Inwestorzy odebrali wygraną Donalda Trumpa w wyborach w USA umiarkowanie spokojnie, a sytuacja na rynkach finansowych będzie się powoli normalizować - oceniają ekonomiści. Dodają, że po porannych spadkach, dolar odrobił część strat. Ich zdaniem, mimo stopniowego umacniania się złotego, EUR/PLN raczej nie zejdzie poniżej 4,30.
 • Prof. J. Hausner: Zwycięstwo Trumpa w wyborach w USA to wzmocnienie tendencji populistycznych

  Prof. J. Hausner: Zwycięstwo Trumpa w wyborach w USA to wzmocnienie tendencji populistycznych

  Wybór Donalda Trumpa na prezydenta może oznaczać gospodarkę, w którą przywódca może dowolnie ingerować, aby tylko utrzymać władzę. Hillary Clinton to szansa na odejście od populizmu i na gospodarkę łączącą tradycyjne reguły z elastycznością - ocenia prof. Jerzy Hausner. Ostatnie przedwyborcze sondaże wskazywały na przewagę kandydatki demokratów, jednak niewielką.
 • The Donald się nie przechadza

  The Donald się nie przechadza

  "Chodź, pokażę ci moje dziewięciocalowe elektronarzędzie" - wypalił Donald Trump do jednej z uczestniczek swojego reality show. Jednocześnie kandydat republikanów na prezydenta potrafi być czarujący i błyskotliwy. - Donald to fascynująca osobowość - mówi Interii fotografka Roberta Fineberg, zagorzała zwolenniczka Hillary Clinton.
 • USA: Bankierzy już wybrali

  USA: Bankierzy już wybrali

  - Wall Street na pewno wolałaby Hillary Clinton - mówi Interii Sanford "Sandy" Wexler, jeden z największych w Nowym Jorku znawców finansjery.
 • USA: Głos protestu

  USA: Głos protestu

  Czy wie pan, dlaczego usiedliśmy na tej ławeczce? - zagaiła mnie na parterze Trump Tower około 50-letnia kobieta, której towarzyszył około 20-letni syn. Odparłem, że nie wiem. Oto, czego się dowiedziałem.
 • USA: Kto głosuje na Ileri

  O czym marzą nowojorczycy? By kampania wyborcza jak najszybciej się skończyła. "Dość pan" - gdyby znali to powiedzonko Zbigniewa Bońka, z pewnością by je chętnie powtórzyli.
 • Prosto z USA. Amerykańskie wybory w Interii

  Prosto z USA. Amerykańskie wybory w Interii

  Od 5 listopada będziemy dla Państwa obszernie relacjonować wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Korespondent Interii, dziennikarz serwisu Fakty Michał Michalak będzie nadawał prosto z Nowego Jorku.
 • USA: "Nieomylny" politolog ogłosił, kto wygra wybory

  USA: "Nieomylny" politolog ogłosił, kto wygra wybory

  Politolog z Uniwersytetu Virginia, Larry Sabato, który trafnie przewidział wyniki wszystkich wyborów prezydenckich i do Kongresu w ostatnich 16 latach, przewiduje zdecydowane zwycięstwo Hillary Clinton i przestrzega przed przecenianiem okresowych wahań sondaży.
 • ​USA: Ogromne różnice w sondażach prezydenckich

  ​USA: Ogromne różnice w sondażach prezydenckich

  Jeden sondaż daje 1-punktową przewagę Donaldowi Trumpowi, a w innym Hillary Clinton prowadzi 12 punktami. Do wyborów prezydenckich w USA pozostało 13 dni.
 • Wybory w USA: "Wstrętne kobiety" kontra Donald Trump

  Wybory w USA: "Wstrętne kobiety" kontra Donald Trump

  Wspierająca w kampanii Hillary Clinton senator Elizabeth Warren w ostrych słowach zaatakowała kontrkandydata do prezydenckiego fotela Donalda Trumpa. Być może w ten sposób Warren zgłasza akces do grona najbliższych współpracowników przyszłej prezydent – komentuje gazeta "The Guardian".

Filmy - Wybory w USA 2016 (3)

 • Jaka będzie prezydentura Trumpa?

  Amerykanie wybrali swojego 45 prezydenta. Donald Trump zostanie mim oficjalnie w styczniu. Wtedy właśnie nowy prezydent Stanów Zjednoczonych zostanie zaprzysiężony i zacznie tworzyć swój gabinet. Jaka to może być prezydentura i co oznacza dla Polski?
 • "Trump rozwali establishment" kontra "Nie boję się świata z Clinton na czele USA"

  Gośćmi Popołudniowej rozmowy w RMF FM byli Richard Engel i Phil Goss - Amerykanie mieszkający w Polsce. W gorącym wyborczym okresie pytaliśmy ich o nastroje panujące za oceanem, jak również o ich ocenę kandydatów. Dyskusja była interesująca, bo rozmówcy Marcina Zaborskiego stoją po dwóch stronach politycznej barykady. Pierwszy jest zdeklarowanym republikaninem, drugi sprzyja demokratce Hillary Clinton. Czyje racje mają większe oparcie w rzeczywistości? Jak na słowo "wybory" reaguje się w USA?
 • Clinton czy Trump? Pojedynek na makijaże

  Ta wizażystka przeszła samą siebie! Oto dwie metamorfozy. Prawie prezydenckie. Hillary Clinton czy Donald Trump? Kto wypada lepiej? Skorzystacie z tych trików?