wybory w Rosji

Artykuły - Wybory w Rosji (35)

 • Nitras po wyborach w Rosji: To społeczeństwo jest chore

  Nitras po wyborach w Rosji: To społeczeństwo jest chore

  "Rosja jest w sytuacji niestabilnej społecznie. Z dużym potencjałem społecznego wybuchu. To społeczeństwo jest chore, agresja jest powszechna. Widać ją wszędzie. To nie jest stabilny kraj" - powiedział w "Polityce w samo południe" szef misji obserwacyjnej OBWE Sławimir Nitras.
 • Rosja: Podejrzany o powiązania z mafią polityk znów w Dumie

  Rosja: Podejrzany o powiązania z mafią polityk znów w Dumie

  Związany z Kremlem Władimir Reznik, którym interesuje się wymiar sprawiedliwości Hiszpanii, znów został deputowanym do Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu Rosji. Jako kandydat niezależny uzyskał mandat w okręgu jednomandatowym w Republice Adygei.
 • Rosja: Partia Jedna Rosja z większością kwalifikowaną w Dumie

  Rosja: Partia Jedna Rosja z większością kwalifikowaną w Dumie

  Partia Jedna Rosja, stanowiąca zaplecze polityczne prezydenta Władimira Putina, będzie dysponowała większością kwalifikowaną (2/3 głosów) w nowej Dumie Państwowej, niższej izbie rosyjskiej parlamentu. 450-osobowej Dumie przypadnie 343 mandatów partii.
 • Przepychanki przed rosyjskimi placówkami dyplomatycznymi

  Przepychanki przed rosyjskimi placówkami dyplomatycznymi

  Kilka osób zostało zatrzymanych po przepychankach z policją przed ambasadą Rosji w Kijowie i przed konsulatem w Odessie, gdzie trwa w niedzielę głosowanie do niższej izby rosyjskiego parlamentu, Dumy Państwowej.
 • Putin: Idźcie na wybory i głosujcie na Rosję

  Putin: Idźcie na wybory i głosujcie na Rosję

  Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał Rosjan do udziału w niedzielnych wyborach. Gospodarz Kremla oświadczył, że wszyscy kandydaci mieli stworzone - "równe szanse dla otwartej i sprawiedliwej konkurencji". Prezydent Rosji przypomniał, że oprócz wyborów do Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu, Rosjanie będą również wybierać w niektórych regionach przedstawicieli władz lokalnych.
 • Tysiące ludzi domagały się w Moskwie odejścia Putina

  Tysiące ludzi domagały się w Moskwie odejścia Putina

  Tysiące przeciwników Władimira Putina demonstrowało w sobotę na Nowym Arbacie, w centrum Moskwy, żądając jego odejścia. Uczestnicy manifestacji domagali się również nowych wyborów parlamentarnych i prezydenckich.
 • Prezydent Obama pogratulował Putinowi zwycięstwa

  Prezydent Obama pogratulował Putinowi zwycięstwa

  Prezydent Barack Obama pogratulował Władimirowi Putinowi zwycięstwa w niedzielnych wyborach prezydenckich - poinformowała amerykańska agencja AP, powołując się na Biały Dom. Pięciodniowa zwłoka z telefonem Obamy do Putina po wyborach jest szeroko komentowana w Waszyngtonie.
 • Obama zadzwonił do Putina. Gratulował mu?

  Obama zadzwonił do Putina. Gratulował mu?

  Prezydent USA Barack Obama zadzwonił w piątek do Władimira Putina w związku z jego wygraną w niedzielnych wyborach prezydenckich w Rosji - ogłosił rzecznik Białego Domu Josh Earnest. Wiadomość podano, gdy w USA trwa spór o reakcję Waszyngtonu na wybory w Rosji.
 • Rosja: Policja wypuściła Nawalnego

  Rosja: Policja wypuściła Nawalnego

  Policja zaczęła zwalniać przeciwników Władimira Putina, zatrzymanych w poniedziałek wieczorem podczas demonstracji w Moskwie. Wolność odzyskał m.in. Aleksiej Nawalny, bojownik z korupcją i popularny bloger.
 • OBWE: "Poważne problemy" podczas wyborów w Rosji

  OBWE: "Poważne problemy" podczas wyborów w Rosji

  Wybory prezydenckie w Rosji, wygrane w niedzielę przez Władimira Putina, odznaczały się poważnymi nieprawidłowościami podczas liczenia głosów po tendencyjnej kampanii jawnie skierowanej na rzecz premiera - oświadczyli obserwatorzy OBWE i RE.