wybory USA

Artykuły - Wybory USA (27)

 • Na rynkach wyborcze mechanizmy...

  Niemniej nie tylko sam COVID-19 jest istotny. Widać, że przed listopadowymi wyborami Donald Trump będzie chciał szukać nowych frontów, gdzie mógłby się "wykazać".
 • Rynki giełdowe chcą Bidena?

  Rynki giełdowe chcą Bidena?

  Zwycięstwo Joe Bidena w większości stanów głosujących w prawyborach Demokratów w tzw. superwtorek i korzystne dane obrazujące stan amerykańskiej gospodarki, zachęciły inwestorów do kupowania akcji. Główne indeksy poszły w górę ok. 4 proc. Indeks Dow Jones Industrial zwyżkował o 4,53 proc. do 27 090,86 pnkt.
 • Zwycięstwo Trumpa oznacza obawę o politykę gospodarczą USA - Mech

  Zwycięstwo Trumpa oznacza obawę o politykę gospodarczą USA - Mech

  - Zwycięstwo Donalda Trumpa wywołało "potężne zaniepokojenie na rynkach kapitałowych" i oznacza obawę o znaczącą zmianę dotychczasowej polityki gospodarczej i zagranicznej Stanów Zjednoczonych - uważa b. wiceminister finansów Cezary Mech.
 • Rosja komentuje wyborcze doniesienia z USA

  Rosja komentuje wyborcze doniesienia z USA

  Rosyjscy komentatorzy nie podejmują się stawiania prognoz co do przyszłych stosunków Waszyngtonu z Moskwą po wyborach w Stanach Zjednoczonych. Określają Donalda Trumpa jako "lidera zawiedzionych Amerykanów".
 • Wybory w USA. Co przyniesie nowy prezydent?

  Wybory w USA. Co przyniesie nowy prezydent?

  Wyniki wyborów mogą wpłynąć na wzrost niepewności w USA, co zagroziłoby nastrojom inwestorów i aktywności gospodarczej. W zależności od tego, która kandydatura zwycięży, różne będą konsekwencje dla globalnej gospodarki.
 • RMF 24: Boty wybiorą amerykańskiego prezydenta?

  RMF 24: Boty wybiorą amerykańskiego prezydenta?

  Oprogramowanie, udające aktywność normalnych użytkowników portali społecznościowych może wpływać na wyniki amerykańskich wyborów prezydenckich - przestrzegają naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii (USC) w Los Angeles. Wyniki ich badań, opublikowane w internetowym, zajmującym się bezpieczeństwem w sieci czasopiśmie "First Monday" wskazują, że blisko 20 procent tweetów poświęconych wyborom to dzieło specjalnego oprogramowania, tak zwanych botów. "Pracują" one na rzecz zarówno Donalda Trumpa, jak i Hillary Clinton.
 • Czy zwycięstwo Trumpa wstrząśnie rynkami finansowymi?

  Czy zwycięstwo Trumpa wstrząśnie rynkami finansowymi?

  Dziś odbędą się wybory prezydenckie w USA. Przeprowadzone w ciągu ostatnich tygodni sondaże nie dają jednoznacznej odpowiedzi jaki jest najbardziej prawdopodobny wynik głosowania. Poparcie dla kandydatów dwóch głównych partii politycznych - Demokratów (H. Clinton) i Republikanów (D. Trump) - kształtuje się na podobnym poziomie i wynosi ok. 45%. Niepewność co do wyniku wyborów potęguje fakt, iż w głosowaniu powszechnym wyborcy nie wybierają bezpośrednio konkretnego kandydata na prezydenta, lecz decydują o tym, który z kandydatów otrzyma głosy elektorskie przypisane do poszczególnych stanów.
 • Wybory w USA: Dolar będzie zwycięzcą?

  Wybory w USA: Dolar będzie zwycięzcą?

  Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych mają duży wpływ na wyceny światowych aktywów. Ewentualna wygrana Donalda Trumpa spowodowałaby silny, negatywny impuls na rynkach akcji i byłaby niekorzystna dla światowego handlu. Zdaniem Kamila Maliszewskiego z Domu Maklerskiego mBanku zarówno zwycięstwo kandydata republikanów, jak i Hillary Clinton powinno umocnić dolara.
 • ​Ameryka wybiera swojego 45. prezydenta

  ​Ameryka wybiera swojego 45. prezydenta

  Podczas odbywających się 8 listopada wyborów prezydenckich w USA przekonamy się, czy więcej jest obywateli wściekłych, czy też przerażonych.
 • Nieoczekiwany zwrot akcji przed wyborami w USA

  Nieoczekiwany zwrot akcji przed wyborami w USA

  Rynek walutowy jest mocno pobudzony już od otwarcia w trakcie sesji azjatyckiej za sprawą nowych doniesień w sprawie afery mailowej związanej z Hilary Clinton. Tym razem sytuacja odwraca się na korzyść właśnie kandydatki Demokratów po bardzo słabym poprzednim tygodniu, kiedy to w niektórych "pewnych" dla siebie stanach zaczęła w sondażach przegrywać z Donalem Trumpem.