wybory USA

Artykuły - Wybory USA (52)

 • W USA 6 stycznia doszło do próby zamachu stanu

  W USA 6 stycznia doszło do próby zamachu stanu

  W poniedziałek przedstawiciele Partii Demokratycznej formalnie przedstawili wniosek dotyczący impeachmentu Donalda Trumpa, z którego wynika, że prezydent jest niezdolny do dalszego sprawowania władzy. - Wszystkie restrykcje, które dotykają Trumpa w tej chwili, to jest nic w porównaniu z tym, co może mu się przytrafić, kiedy zakończy się śledztwo, ponieważ konspiracja jest objęta tzw. Sedition Act.
 • USA: Batalia sądowa opóźni pomoc dla gospodarki

  USA: Batalia sądowa opóźni pomoc dla gospodarki

  Sytuacja polityczna w USA może ulec zamrożeniu do stycznia 2021 r., pomimo tego, że interwencja rządowa jest pilnie potrzebna celem złagodzenia gospodarczego wpływu drugiej fali Covid-19 oceniają analitycy działu analiz Euler Hermes.
 • Na giełdach wyhamowanie wzrostów

  Podczas dzisiejszej sesji na rynku akcji mogliśmy obserwować wyhamowanie wzrostów, z jakimi mieliśmy do czynienia od początku tygodnia.
 • FED podejmuje decyzję i czeka na wyniki wyborów

  FED podejmuje decyzję i czeka na wyniki wyborów

  Zgodnie z przewidywaniami, Fed na dzisiejszym posiedzeniu utrzymał główną stopę procentową w przedziale 0-0,25 proc. - podano w komunikacie. Zdaniem ekspertów, dzisiejsza decyzja FOMC (Komitetu Otwartego Rynku) zeszła na drugi plan w ferworze walki o fotel prezydenta USA. W komunikacie podkreślono, że Fed dąży do "osiągnięcia maksymalnego zatrudnienia i inflacji na poziomie 2 proc. w dłuższej perspektywie".
 • Sytuacja na rynkach 5 listopada. Rynek boi się pata

  Sytuacja na rynkach 5 listopada. Rynek boi się pata

  Dolar jest słaby wobec zdecydowanej większości walut, a rynki akcji pną się w górę za sprawą zwyżek spółek technologicznych w USA. Powyborczy krajobraz dla rynków jest dziwny i niepewny.
 • Rywalizacja o fotel prezydenta USA coraz bardziej zaciekła

  Rywalizacja o fotel prezydenta USA coraz bardziej zaciekła

  Ropa drożeje, złoto tanieje, dolar mocniejszy - w USA trwa ostra walka o to, kto zostanie prezydentem. Ceny ropy w USA mocno rosną, złoto tanieje, kurs dolara rośnie - w USA trwa ostra walka o to, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych - informują maklerzy.
 • Inwestorzy grają pod wybory

  Inwestorzy grają pod wybory

  ​Podczas wtorkowej sesji na rynku akcji w Europie mogliśmy obserwować solidne wzrosty, indeksy giełdowe kontynuowały wczorajsze odbicie po zeszłotygodniowy silnych spadkach.
 • Wybory w USA. Dwa kluczowe stany

  Wybory w USA. Dwa kluczowe stany

  ​Dziś odbywają się wybory prezydenckie w USA, choć ponad 93 mln osób już zagłosowało korespondencyjnie. Zdecydowanym faworytem jest Biden. Serwis Fivethirtyeight daje mu 90 proc. szans na wygraną, a the Economist 95 proc. Wyniki poznamy już w środę, jeśli Joe Biden zwycięży zdecydowaną przewagą w Pensylvanii oraz na Florydzie.
 • Jacek Ramotowski. Dlaczego powinienem głosować w amerykańskich wyborach

  Jacek Ramotowski. Dlaczego powinienem głosować w amerykańskich wyborach

  Chciałbym głosować w dzisiejszych amerykańskich wyborach prezydenckich. Choć oczywiście nie mam do tego żadnych formalnych praw. Jestem obywatelem Polski i Unii Europejskiej. W Ameryce nawet nie byłem i nigdy nie marzyłem szczególnie o tym, żeby tam pojechać. Ale w wybory prezydenckie chciałbym się wmieszać. Dlaczego?
 • Biden może osłabić dolara

  Biden może osłabić dolara

  ​Przed nocą wyborczą w USA rynek FX zachowuje spokój, ale na rynku akcji przeważają wzrosty, gdyż październikowa przecena stworzyła okazje w przecenionych walorach. Poza tym tylko kontestowany wynik wyborów jest negatywny dla rynku akcji, ale odrobina niepewności zapewne pozostanie przynajmniej do środy rano.

Filmy - Wybory USA (5)

 • Szczerski: Nikt jeszcze nie wie, ile głosów otrzymał Joe Biden

  - Jesteśmy już po pierwszych kontaktach z osobami, które są wyznaczone do kontaktów z zagranicznymi partnerami w przyszłej administracji Joe Bidena - przyznał w "Gościu Wydarzeń" szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. - Prezydent Andrzej Duda pogratulował Joe Bidenowi zwycięskiej kampanii, bo taki jest stan faktyczny na dzisiaj. Nikt jeszcze nie wie, ile głosów otrzymał pan Joe Biden, ile głosów elektorskich nawet, nie mamy takich danych - wyjaśniał Krzysztof Szczerski, zaznaczając przy tym, że "depesza gratulacyjna jest przygotowana, czekamy na odpowiedni moment, żeby ją wysłać".
 • Sikorski o wyborach w USA: To porażka sondażowni, tylko nie wiemy, z jakiej przyczyny

  Rozbieżność między sondażami, które dawały Bidenowi wyraźne zwycięstwo, a rzeczywistymi wynikami wyborów, to "czarny dzień dla sondażowni". - To porażka sondażowni, tylko nie wiemy, z jakiej przyczyny - czy wyborcy kłamali, czy model dzwonienia do ludzi jest przeżytkiem, bo ludzie nie odbierają telefonów czy nie używają już stacjonarnych - mówił w "Graffiti" były szef MSZ Radosław Sikorski.
 • Sikorski: Biden chce się z ludźmi zakumplować, przy Trumpie i Kaczyńskim krzesła zaczynają się kłócić

  - Nie potrzebuję, żeby Joe Biden wygłaszał błyskotliwe przemówienia, potrzebuję od niego zdrowego rozsądku i pracy z sojusznikami. Znam Bidena, wielokrotnie się z nim spotykałem. Jak on wchodzi do pokoju, to chce się z ludźmi zakumplować, jak wchodzi Trump albo Kaczyński, to krzesła zaczynają się kłócić - mówił w "Graffiti" były szef MSZ Radosław Sikorski.
 • Paweł Jabłoński: Dyskusja wokół nieprawidłowości przy wyborach w USA jest bardzo ożywiona

  "Jesteśmy wielcy, ale oni (Demokraci - red.) próbują ukraść wybory. Nigdy im na to nie pozwolimy" - napisał Donald Trump na Twitterze w środę rano czasu polskiego. Serwis społecznościowy oznaczył jego wpis jako "mogący wzbudzać kontrowersje lub wprowadzać w błąd w kwestiach dotyczących udziału w wyborach". - Mamy bardzo ożywiona dyskusję w USA w sprawie możliwych nieprawidłowości przy wyborach. Dyskusja o tym toczy się regularnie. Republikanie wskazywali na potencjalne nieprawidłowości, szczególnie przy głosowaniu korespondencyjnym. Może być taka sytuacja, że nie będziemy znali wyniku przez kilka dni - mówił w programie "Graffiti" wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.