wybory samorządowe 2014

Artykuły - Wybory samorządowe 2014 (109)

 • RMF24: Skandal wyborczy. Wiceszef KBW ma naprawić szkody

  RMF24: Skandal wyborczy. Wiceszef KBW ma naprawić szkody

  Romuald D., były wiceszef Krajowego Biura Wyborczego, ma naprawić szkody powstałe w wyniku skandalu podczas wyborów samorządowych w 2014 roku – ustalił reporter RMF FM Paweł Balinowski. Będzie tego żądało właśnie KBW.
 • RMF24: Będzie odszkodowanie za skandal podczas wyborów?

  RMF24: Będzie odszkodowanie za skandal podczas wyborów?

  Majowe wybory prezydenckie będą częściowo obsługiwane przez nowy system informatyczny, opracowany przez Krajowe Biuro Wyborcze - dowiedział się reporter RMF FM, Paweł Balinowski. Co więcej, KBW będzie domagało się odszkodowania od firmy, która stworzyła system do obsługi wyborów, który był wykorzystany w poprzednim głosowaniu.
 • Prawnicy: Były nieprawidłowości w wyborach samorządowych

  Prawnicy: Były nieprawidłowości w wyborach samorządowych

  Uznanie przez sądy słuszności ponad 60 protestów wyborczych pokazuje, że dochodziło do nieprawidłowości w wyborach samorządowych, lecz nie w skali całego kraju - mówi konstytucjonalista. Ekspertka Fundacji Batorego zwraca z kolei uwagę na dużą liczbę wniosków nieuwzględnionych.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Wszyscy głosują na PSL. 100-procentowe poparcie

  "Gazeta Polska Codziennie": Wszyscy głosują na PSL. 100-procentowe poparcie

  Niepokojące sygnały na temat wyników zeszłorocznych wyborów samorządowych. W niektórych komisjach Polskie Stronnictwo Ludowe miało 100-procentowe poparcie.
 • "Rzeczpospolita": Masowej powtórki wyborów nie będzie

  "Rzeczpospolita": Masowej powtórki wyborów nie będzie

  Ponowne wybory zarządzono dotychczas w siedmiu gminach i nie zanosi się, by ta liczba znacznie wzrosła - wynika z przeprowadzonej przez "Rzeczpospolitą" sondy. W żadnej z tych gmin mieszkańcy nie będą wybierać ponownie całej rady.
 • Były członek PKW: Zarzuty niesłuszne i nieuzasadnione

  Były członek PKW: Zarzuty niesłuszne i nieuzasadnione

  "Wobec zmasowanej nagonki medialnej złożenie rezygnacji po wyborach było najlepszym rozwiązaniem, choć zarzuty kierowane pod naszym adresem ocenialiśmy jako niesłuszne i nieuzasadnione" - mówi "Dziennikowi Polskiemu" profesor Andrzej Mączyński, prawnikiem UJ i były członek Państwowej Komisji Wyborczej.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Partie przegrały wyborczą partię

  "Dziennik Gazeta Prawna": Partie przegrały wyborczą partię

  Partie licytują się, która z nich wygrała wybory do sejmików wojewódzkich. Ale w głosowaniu na wójtów, burmistrzów i prezydentów nie miały szans: wyborcy zgodnie odrzucili partyjne szyldy i postawili na komitety lokalne - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • "Rzeczpospolita": Wygrali wybory, ale się rozmyślili

  Kolejni zwycięzcy wyborów lokalnych odmawiają zostania radnymi - czytamy w "Rzeczpospolitej".
 • "Gazeta Polska Codziennie": Nieprawidłowości na stronach PKW

  "Gazeta Polska Codziennie": Nieprawidłowości na stronach PKW

  Po dwóch tygodniach od wyborów samorządowych na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej pojawiają się wyniki wyborów. Są już pierwsze nieścisłości pomiędzy protokołami papierowymi a danymi na stronach - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
 • Marszałek Senatu o "linczu" na członkach PKW

  Marszałek Senatu o "linczu" na członkach PKW

  Marszałek Senatu uważa, że w sprawie oskarżeń o nieprawidłowości wyborcze "wszystko się uspokoiło". Bogdan Borusewicz zauważył w radiowej Jedynce, że nikt już nie wraca do pomysłu skrócenia kadencji nowo wybranych samorządów. Działają procedury, czekamy na rozstrzygnięcie protestów wyborczych - podkreślił marszałek.

Filmy - Wybory samorządowe 2014 (2)

 • Sasin: PiS sprawdzi wybory

  Będzie akcja sprawdzania wyborów samorządowych. Ci, którzy chcieliby dopuścić się nieprawidłowości, muszą wiedzieć, że patrzymy im na ręce - zapowiada w Kontrwywiadzie RMF FM Jacek Sasin. Kandydat PiS na prezydenta Warszawy twierdzi, że przeprowadzona przez jego partię podczas wyborów do PE inicjatywa - nazywana alternatywnym liczeniem głosów - dała dobre efekty i dlatego PiS powtórzy ją także w wyborach samorządowych.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Najlepszy wybór

  Kampania wyborcza rozkręca się na całego! Przedwyborcze perełki wyszukał dla Was Tomasz Olbratowski. Jak zachwala się kandydatka o nazwisku Wódka, a jak kandydat o nazwisku Ptak? Posłuchajcie!