wybory samorządowe

Artykuły - Wybory samorządowe (44)

 • Wybory 2018. Na kogo głosują Polacy?

  Wybory 2018. Na kogo głosują Polacy?

  Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe 2018. Wybierzemy wówczas m.in. składy sejmików województw. Czy masz już swoich faworytów? Weź udział w naszej akcji i sprawdź, jak kształtują się przedwyborcze nastroje!
 • Płażyński: Nazwiska nie zmienię, poglądów nie zmienię

  Płażyński: Nazwiska nie zmienię, poglądów nie zmienię

  "Wiek jest moim atutem, potencjałem. Nie jestem skażony sposobem myślenia, który się wynosiło jeszcze z PRL. I choć obecny prezydent, podkreślający swoje ogromne doświadczenie, chciałby chyba zostać dożywotnim władcą Gdańska, to głos decydujący mają gdańszczanie".
 • ​Sondaż: Ile sejmików odbije PiS?

  ​Sondaż: Ile sejmików odbije PiS?

  Po wyborach samorządowych PiS ma szansę samodzielnie rządzić w trzech sejmikach wojewódzkich - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu".
 • PiS wskazało kolejnych kandydatów w wyborach samorządowych

  PiS wskazało kolejnych kandydatów w wyborach samorządowych

  Komitet polityczny PiS, który zebrał się we wtorek w Warszawie, zarekomendował kolejnych kandydatów na prezydentów miast w jesiennych wyborach samorządowych. W posiedzeniu wziął udział prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.
 • ​"Rzeczpospolita": SLD i PSL pójdą razem do wyborów?

  ​"Rzeczpospolita": SLD i PSL pójdą razem do wyborów?

  Koalicja PSL, SLD i związków zawodowych pod hasłem "opozycja społeczna" to kolejny pomysł przeciwników partii rządzącej na wybory samorządowe - donosi "Rzeczpospolita".
 • Samorządowcy wybrali Kraków

  Samorządowcy wybrali Kraków

  W przyszłym tygodniu (26-27 kwietnia) rusza IV Europejski Kongres Samorządów. Wśród około 2 tys. gości będą najważniejsi przedstawiciele władz regionalnych z krajów Europy, przedstawiciele administracji publicznej, samorządów, świata biznesu i organizacji pozarządowych.
 • "Rz": Wybory samorządowe. W sobotę pierwsze duże starcie

  "Rz": Wybory samorządowe. W sobotę pierwsze duże starcie

  "W najbliższą sobotę szykuje się pierwsze duże starcie w rozkręcającej się kampanii samorządowej" – podaje piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Po spotkaniu Brudziński-Hermeliński. "Dobre i merytoryczne rozmowy"

  Po spotkaniu Brudziński-Hermeliński. "Dobre i merytoryczne rozmowy"

  We wtorek przed godz. 17. zakończyło się spotkanie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego i przewodniczącego PKW Wojciecha Hermelińskiego. Spotkanie dotyczyło spraw związanych ze zmienionymi przepisami wyborczymi. Według Brudzińskiego, rozmowy były "dobre i merytoryczne". Hermeliński zaalarmował z kolei, że nowa ordynacja wymaga powołania 5200 urzędników, a zgłosiło się jak dotąd 500 osób.
 • Wybory w Warszawie. Sondaż: Trzaskowski prowadzi, Rabiej fatalnie

  Wybory w Warszawie. Sondaż: Trzaskowski prowadzi, Rabiej fatalnie

  Gdyby wybory na prezydenta Warszawy odbyły się dziś, do drugiej tury weszliby Rafał Trzaskowski (PO) i Patryk Jaki (PiS) - wynika z sondażu IBRiS dla Radia Zet.
 • Rosja: Wybory sfałszowane jeszcze przed głosowaniem

  Rosja: Wybory sfałszowane jeszcze przed głosowaniem

  W niedzielę w Rosji odbędą się wybory regionalne. Zdaniem ekspertów tym razem nie dojdzie do masowych fałszerstw w trakcie samego głosowania, bo Kreml już wcześniej powstrzymał kandydatów opozycji przed startem lub zablokował dostęp do mediów tym, którzy zdecydowali się ubiegać o mandat - informuje agencja AFP.

Filmy - Wybory samorządowe (47)

 • J. Kaczyński: Wybory samorządowe są bardzo dobrym prognostykiem przed wyborami parlamentarnymi

  – Wybory samorządowe są bardzo dobrym prognostykiem przed wyborami parlamentarnymi – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że rządząca partia odniosła w wyborach zdecydowane zwycięstwo. Kaczyński odniósł się także do sugestii ze strony opozycji i części komentatorów, jakoby PiS w wyborach samorządowych poniósł porażkę, jeśli wziąć pod uwagę skalę uprawianej przez państwowe media propagandy i zaangażowania członków rządu w kampanię partii w terenie. (TVN24/x-news)
 • Mieszkańcy wybrali wójta, mimo że ten siedzi w areszcie. "Czekamy aż wyjdzie i złoży ślubowanie"

  Mieszkańcy gminy Daszyna w województwie łódzkim chcą, żeby wójtem był Zbigniew Wojtera. Tak zadecydowali w wyborach samorządowych. Problem w tym, że mężczyzna przebywa w areszcie, a prokuratura przedstawiła mu ponad 90 zarzutów. (TVN24/x-news)
 • Paweł Adamowicz po raz szósty wybrany na prezydenta Gdańska

  Paweł Adamowicz został ponownie wybrany na prezydenta Gdańska. Pokonał w drugiej turze wyborów kandydata Zjednoczonej Prawicy Kacpra Płażyńskiego. - Niewiele osób stawiało na mnie. Ludzie instynktownie wybierają właśnie taką Polskę otwartą i uśmiechniętą. Taką Polskę, która szuka porozumienia i dialogu, która nie dzieli na lepszy i gorszy sort, a więc Polskę pluralistyczną - powiedział Adamowicz po ogłoszeniu wyników. Na Adamowicza zagłosowały 129 tys. 683 osoby (64,80 proc. głosów). Na jego przeciwnika swoje głosy oddały 70 tys. 432 osoby (35,20 proc.). (TVN24/x-news)
 • Poseł Kukiz'15 wygrywa w Przemyślu. Miażdżąca przewaga nad kandydatem PiS

  Nowym Prezydentem Przemyśla został Wojciech Bakun, poseł Kukiz'15. Jak podała Miejska Komisja Wyborcza, Bakun zdobył prawie 75 procent głosów. Jego kontrkandydata, popieranego przez PiS Janusza Hamryszczaka, poparło 25 procent wyborców. (TVN24/x-news)