wybory samorządowe

Artykuły - Wybory samorządowe (44)

 • Wybory 2018. Na kogo głosują Polacy?

  Wybory 2018. Na kogo głosują Polacy?

  Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe 2018. Wybierzemy wówczas m.in. składy sejmików województw. Czy masz już swoich faworytów? Weź udział w naszej akcji i sprawdź, jak kształtują się przedwyborcze nastroje!
 • Płażyński: Nazwiska nie zmienię, poglądów nie zmienię

  Płażyński: Nazwiska nie zmienię, poglądów nie zmienię

  "Wiek jest moim atutem, potencjałem. Nie jestem skażony sposobem myślenia, który się wynosiło jeszcze z PRL. I choć obecny prezydent, podkreślający swoje ogromne doświadczenie, chciałby chyba zostać dożywotnim władcą Gdańska, to głos decydujący mają gdańszczanie".
 • ​Sondaż: Ile sejmików odbije PiS?

  ​Sondaż: Ile sejmików odbije PiS?

  Po wyborach samorządowych PiS ma szansę samodzielnie rządzić w trzech sejmikach wojewódzkich - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu".
 • PiS wskazało kolejnych kandydatów w wyborach samorządowych

  PiS wskazało kolejnych kandydatów w wyborach samorządowych

  Komitet polityczny PiS, który zebrał się we wtorek w Warszawie, zarekomendował kolejnych kandydatów na prezydentów miast w jesiennych wyborach samorządowych. W posiedzeniu wziął udział prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.
 • ​"Rzeczpospolita": SLD i PSL pójdą razem do wyborów?

  ​"Rzeczpospolita": SLD i PSL pójdą razem do wyborów?

  Koalicja PSL, SLD i związków zawodowych pod hasłem "opozycja społeczna" to kolejny pomysł przeciwników partii rządzącej na wybory samorządowe - donosi "Rzeczpospolita".
 • Samorządowcy wybrali Kraków

  Samorządowcy wybrali Kraków

  W przyszłym tygodniu (26-27 kwietnia) rusza IV Europejski Kongres Samorządów. Wśród około 2 tys. gości będą najważniejsi przedstawiciele władz regionalnych z krajów Europy, przedstawiciele administracji publicznej, samorządów, świata biznesu i organizacji pozarządowych.
 • "Rz": Wybory samorządowe. W sobotę pierwsze duże starcie

  "Rz": Wybory samorządowe. W sobotę pierwsze duże starcie

  "W najbliższą sobotę szykuje się pierwsze duże starcie w rozkręcającej się kampanii samorządowej" – podaje piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Po spotkaniu Brudziński-Hermeliński. "Dobre i merytoryczne rozmowy"

  Po spotkaniu Brudziński-Hermeliński. "Dobre i merytoryczne rozmowy"

  We wtorek przed godz. 17. zakończyło się spotkanie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego i przewodniczącego PKW Wojciecha Hermelińskiego. Spotkanie dotyczyło spraw związanych ze zmienionymi przepisami wyborczymi. Według Brudzińskiego, rozmowy były "dobre i merytoryczne". Hermeliński zaalarmował z kolei, że nowa ordynacja wymaga powołania 5200 urzędników, a zgłosiło się jak dotąd 500 osób.
 • Wybory w Warszawie. Sondaż: Trzaskowski prowadzi, Rabiej fatalnie

  Wybory w Warszawie. Sondaż: Trzaskowski prowadzi, Rabiej fatalnie

  Gdyby wybory na prezydenta Warszawy odbyły się dziś, do drugiej tury weszliby Rafał Trzaskowski (PO) i Patryk Jaki (PiS) - wynika z sondażu IBRiS dla Radia Zet.
 • Rosja: Wybory sfałszowane jeszcze przed głosowaniem

  Rosja: Wybory sfałszowane jeszcze przed głosowaniem

  W niedzielę w Rosji odbędą się wybory regionalne. Zdaniem ekspertów tym razem nie dojdzie do masowych fałszerstw w trakcie samego głosowania, bo Kreml już wcześniej powstrzymał kandydatów opozycji przed startem lub zablokował dostęp do mediów tym, którzy zdecydowali się ubiegać o mandat - informuje agencja AFP.

Filmy - Wybory samorządowe (9)

 • Kandydaci na prezydenta Gdańska

  Do wyborów samorządowych pozostał niecały miesiąc (21.10). W Gdańsku do walki o fotel prezydenta stanie siedmiu kandydatów.
 • Kandydaci na prezydenta Gdańska

  Do wyborów samorządowych pozostał niecały miesiąc (21.10). W Gdańsku do walki o fotel prezydenta stanie siedmiu kandydatów.
 • Tygodniowe podsumowanie kampanii wyborczej w mediach społecznościowych

  Wybory samorządowe już za dwa miesiące (21 października), więc walka pomiędzy ugrupowaniami i kandydatami nabiera tempa. Oto krótkie podsumowanie ubiegłego tygodnia na politycznym ringu.
 • Kalinowski: W wyborach samorządowych PSL zdobędzie na pewno 15 proc. głosów

  „W poprzednich wyborach troszeczkę nam pomogła książeczka, tak jak wcześniej pomogła PiS-owi. Myślę, że teraz będzie to na pewno ok. 15 procent, a chciałbym, żeby było więcej” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Jarosław Kalinowski, zapytany o to, jaki wynik wyborczy w najbliższych wyborach samorządowych może osiągnąć Polskie Stronnictwo Ludowe. „Idziemy do wyborów pod własnym szyldem, natomiast nie odżegnywałbym się od rozmów na temat stworzenia jednolitej opozycyjnej listy, po to, by przywrócić w Polsce demokrację, w pełni demokrację” – podkreślił eurodeputowany PSL-u. „Jeszce kilka lat temu nikomu do głowy nie przychodziło, że jedna z zasad PSL—u - zasada demokratycznego państwa prawa - będzie tak aktualna” – zaznaczył Kalinowski. Polityk Stronnictwa, zapytany o protest osób niepełnosprawnych w Sejmie i „daninę solidarnościową”, odpowiedział: „Zanim pani Szydło została premierem mówiła, że wystarczy nie kraść, a ja dzisiaj bym powiedział, że wystarczy przyznać się do błędu (…) i dokonać korekty w wydatkach pieniędzy zadysponowanych na różne cele, tak by skierować dodatkowe pieniądze na potrzeby niepełnosprawnych”. Jarosław Kalinowski skomentował także obecny spór na linii Warszawa – Bruksela oraz procedurę Art. 7. „Używając PiS-owskiej retoryki najgorszym donosicielem, paskudnym donosicielem na Polskę, opierającym się na absolutnym kłamstwie był obecny prezydent, wcześniej poseł w Parlamencie Europejskim. Był autorem projektu rezolucji, w której wskazywał, że w Polsce dokonano fałszerstw wyborczych” - stwierdził europoseł PSL-u. „W Polsce zagrożona jest demokracja, nie przypadkiem wobec Polski wszczęto procedurę Art. 7. (….) Cały czas jesteśmy pod pręgierzem” – dodał.