wybory prezydenckie we Francji

Artykuły - Wybory prezydenckie we Francji (5)

 • Debata prezydencka we Francji. Kto wygrał, kto przegrał i dlaczego taka długa

  Debata prezydencka we Francji. Kto wygrał, kto przegrał i dlaczego taka długa

  Podczas blisko 3,5-godzinnego maratonu dyskusyjnego najlepiej wypadli kandydaci najbardziej skrajni: lewicowy Jean-Luc Mélenchon i prawicowa Marine Le Pen. Za nami pierwsza debata prezydencka przed tegorocznymi wyborami nad Sekwaną.
 • ​Francja: Zmiana lidera sondaży

  ​Francja: Zmiana lidera sondaży

  Szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen nie jest już liderką sondaży przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, która odbędzie się 23 kwietnia.
 • W poniedziałek złoty traci wobec głównych walut

  W poniedziałek złoty traci wobec głównych walut

  Polska waluta osłabiała się w poniedziałek m.in. wobec euro i dolara. Przed godz. 15 za euro płacono 4,19 zł, a za dolara 3,22 zł. Analitycy wskazują, że to skutek m.in. wyników wyborów prezydenckich we Francji i parlamentarnych w Grecji.
 • Wyniki wyborów podniosły awersję do ryzyka

  Weekend przyniósł nam spore zmiany na europejskiej scenie politycznej. Wybory prezydenckie we Francji oraz parlamentarne w Grecji odbiły się mocno na rynkach finansowych. Rynek eurodolara otworzył się mocną luką spadkową, by po chwili znaleźć się jeszcze niżej ustalając nowe minimum na 1,2960.
 • "Le Figaro": kryzys grecki komplikuje ambicje

  Zapalna sytuacja w Grecji pochłania tak bardzo szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'a Strauss-Kahna, że może mu pokrzyżować jego plany startu w wyborach prezydenckich we Francji w przyszłym roku - twierdzi w czwartek dziennik "Le Figaro".

Filmy - Wybory prezydenckie we Francji (21)