wybory prezydenckie

Artykuły - Wybory prezydenckie (216)

 • Kanye West chce wystartować w wyborach prezydenckich. Wspiera go Elon Musk

  Kanye West chce wystartować w wyborach prezydenckich. Wspiera go Elon Musk

  Kanye West – ponownie w trakcie swojej kariery – ogłosił, że chce zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. Raper i celebryta ogłosił start w tegorocznych wyborach, które odbędą się w listopadzie. Poparł go Elon Musk.
 • Sąd w Tajlandii uniewinnił skandalistkę Nastię Rybkę

  Sąd w Tajlandii uniewinnił skandalistkę Nastię Rybkę

  Sąd w Tajlandii uwolnił we wtorek od zarzutu pracy bez zezwolenia Białorusinkę Nastię Rybkę, która twierdzi, że dysponuje dowodami w sprawie rosyjskiego wpływu na wybory prezydenckie w USA z 2016 r. Rybka prowadziła w Tajlandii treningi technik seksualnych. Sąd uwolnił od tego samego zarzutu też siedmiu obywateli Rosji i Białorusi.
 • Holenderskie służby wywiadowcze złapały hakerów z Rosji na gorącym uczynku

  Holenderskie służby wywiadowcze złapały hakerów z Rosji na gorącym uczynku

  Holenderskie służby wywiadowcze złapały hakerów z Rosji na gorącym uczynku, podczas działań skierowanych przeciwko administracji rządowej USA w czasie poprzedzającym wybory prezydenckie w 2016 roku. Sprawę opisała w piątek holenderska gazeta "Volkskrant".
 • Debata prezydencka w Czechach. Kto wypadł lepiej?

  Debata prezydencka w Czechach. Kto wypadł lepiej?

  Kandydaci na prezydenta Czech Milosz Zeman i Jirzi Drahosz po raz pierwszy zmierzyli się we wtorek w bezpośredniej debacie telewizyjnej. Oglądało ją 2 mln 200 tys widzów. Według komentatora dziennika "Lidove Noviny", to Zeman był górą.
 • Francuzi decydują o przyszłości. Nie tylko swojej

  Francuzi decydują o przyszłości. Nie tylko swojej

  23 kwietnia to dzień wyborów prezydenckich we Francji. Jeżeli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad 50 proc. głosów, 7 maja odbędzie się druga tura. To wybory bez precedensu pod wieloma względami, a Francuzi muszą sobie odpowiedzieć na kilka bardzo ważnych pytań.
 • Wybory we Francji: Tąpnięcie na rynkach już w poniedziałek?

  Wybory we Francji: Tąpnięcie na rynkach już w poniedziałek?

  Skrajnie lewicowy kandydat Jean-Luc Melenchon jeszcze niespełna miesiąc temu zajmował piąte miejsce w wyścigu do Pałacu Elizejskiego. Jednak dziś traci już tylko 3-4 pkt proc. do dwójki liderów. Jeżeli do drugiej tury Melenchon wszedłby z Marine Le Pen, kandydatką skrajnej prawicy, to już w poniedziałek rynki może ogarnąć strach - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Wszystko możliwe w wyścigu o fotel prezydencki we Francji

  Wszystko możliwe w wyścigu o fotel prezydencki we Francji

  Kandydatem partii socjalistycznej w wyborach prezydenckich we Francji został Benoit Hamon - zwolennik ochrony środowiska, powszechnego dochodu podstawowego oraz 32-godzinnego tygodnia pracy.
 • Trwają wybory prezydenckie w Austrii

  Trwają wybory prezydenckie w Austrii

  Austriacy głosują w niedzielę od godziny 7 rano w wyborach prezydenckich. Niepewne jest, którzy z kandydatów wejdą do drugiej, rozstrzygającej tury. Według sondaży przedwyborczych nie wejdą do niej kandydaci obu dużych partii tworzących koalicję rządzącą.
 • Faworyt wygrywa wybory prezydenckie w I turze

  Faworyt wygrywa wybory prezydenckie w I turze

  Marcelo Rebelo de Sousa został wybrany na nowego prezydenta Portugalii. Jak podała w Lizbonie Komisja Wyborcza, polityk centroprawicowej Partii Socjaldemokratycznej (PSD) zdobył w niedzielnych wyborach 52 proc. głosów.
 • 9 grudnia 1990 r. Druga tura wyborów prezydenckich

  9 grudnia 1990 r. Druga tura wyborów prezydenckich

  Na ostatniej prostej wyścigu o fotel prezydencki w 1990 roku stanęli Lech Wałęsa i Stanisław Tymiński.

Filmy - Wybory prezydenckie (25)