wybory miss

Artykuły - Wybory miss (6)

Filmy - Wybory miss (7)

 • Obóz na obcasach. Tu rodzą się królowe piękności

  To dla nich szansa, by wyrwać się z ubóstwa – i zakosztować życia w luksusie. Tak wyglądają obozy przygotowawcze dla filipińskich dziewcząt, które marzą o udziale i wygranej w jednym z licznych konkursów piękności organizowanych w tym kraju. Nastolatki ćwiczą odpowiedni chód, uczą się zmysłowo kołysać biodrami i eksponować swoje atuty. Te, którym się powiedzie, będą reprezentować swój kraj podczas prestiżowych międzynarodowych konkursów – Miss Universe czy Miss World.
 • Ukraina: Wybory miss w mundurach

  Choć sytuacja na Ukrainie daleka jest od spokojnej, w Doniecku odbyły się wybory miss w mundurze. Imprezę zorganizowali prorosyjscy donieccy separatyści, chcąc uczcić w ten sposób Dzień Kobiet. - Nawet mając na sobie mundur, nie zapominam, że jestem kobietą. Nasi mężczyźni dbają o to, abyśmy czuły się kobietami - mówiła służąca w oddziałach separatystów Jana Manuiłowa, jedna z uczestniczek konkursu.
 • Niezwykłe wybory miss… w chlewie

  W tym roku wybory Miss Ugandy miały zaskakujący przebieg. Formuła konkursu została zmodyfikowana w taki sposób, że finalistki zostały wysłane na… obóz dla rolników. Najpiękniejsze Ugandyjki musiały zapoznać się z życiem na farmie: zbierały warzywa, karmiły zwierzęta, a nawet dbały o higienę świń! Wszystko po to, by zwrócić uwagę na znaczenie rolnictwa, które jest najważniejszym sektorem ugandyjskiej gospodarki – i przekonać kobiety, że praca na farmie może być piękna!
 • Uwierzycie? Ta piękność była kiedyś mężczyzną!

  W Rio de Janeiro odbyły się wybory transseksualnej miss Brazylii. Zwyciężyła w nich Raika Ferraz, pokonując 27 konkurentek. - Wykorzystujemy urodę jako narzędzie polityczne. W większości krajów Ameryki Południowej transseksualiści i transwestyci nadal żyją w smutnych i poniżających warunkach. Trzeba to zmienić! - mówi Marjorie Marchi, przewodnicząca Stowarzyszenia Transseksualistów i Transwestytów.