wybory do PE

Artykuły - Wybory do PE (152)

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014. Oficjalne wyniki

  Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014. Oficjalne wyniki

  Państwowa Komisja Wyborcza podała w poniedziałek wieczorem oficjalne wyniki eurowyborów. Najwięcej głosów wyborców uzyskała Platforma Obywatelska, pokonując nieznacznie PiS. Obie partie będą miały po tyle samo europosłów. Przedstawicieli do PE wprowadziły również: koalicja SLD -UP, Nowa Prawica i PSL. Frekwencja wyborcza wyniosła 23,82 proc.
 • Eurowybory 2014: PKW podała oficjalne wyniki

  Eurowybory 2014: PKW podała oficjalne wyniki

  Jak podała dziś wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza, wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała PO z poparciem 32,13 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęło PiS z 31,78 proc. głosów. Partia Donalda Tuska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość o 24 tysiące 345 głosów. Dalej uplasowały się: SLD-UP - 9,44 proc., Nowa Prawica - 7, 15 proc. i PSL - 6,8 proc. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5-proc. i nie zdobyły mandatów. Frekwencja wyborcza wyniosła 23,82 proc.
 • Zawisza: Wynik wyborczy Ruchu Narodowego to względny sukces

  Osiągnęliśmy względny sukces; Ruch Narodowy żyje, walczy i do niego należy przyszłość - powiedział po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego Artur Zawisza, lider listy RN w okręgu śląskim.
 • Wybory do PE: PKW podała frekwencję do godziny 12

  Wybory do PE: PKW podała frekwencję do godziny 12

  Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego do godziny 12 wyniosła 7,31 procent - podała Państwowa Komisja Wyborcza. Najwięcej osób zagłosowało w okręgu warszawskim I - 9,79 proc.
 • Maliszewski: Wybory najciekawsze od lat, ale kampania nijaka

  Maliszewski: Wybory najciekawsze od lat, ale kampania nijaka

  Słaba marketingowo i merytorycznie - tak kończącą się kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego komentuje Norbert Maliszewski, specjalista ds. marketingu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego. - Wyborcom nie powiedziano, dlaczego mają pójść do urn. Potraktowano ich jak polityczne plemiona, które mają zagłosować na swoich - uważa ekspert.
 • Sonik: Najwyższy czas budować silną pozycję Polski w UE

  Sonik: Najwyższy czas budować silną pozycję Polski w UE

  Skończył się już czas zachłyśnięcia tym, że jesteśmy w Unii. Teraz musimy budować własną pozycję w jej ramach - przekonuje na finiszu eurokampanii Bogusław Sonik, kandydat Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Polityk tłumaczy też, jak ustalano kwotę obecnych pensji europosłów.
 • Eurowybory 2014: Polacy wybierają 51 europosłów

  Eurowybory 2014: Polacy wybierają 51 europosłów

  W niedzielę Polacy wybiorą 51 europosłów do Parlamentu Europejskiego spośród kandydatów z 13 dużych okręgów wyborczych. Głosowanie odbędzie się w godz. 7-21. Oficjalne wyniki wyborów powinniśmy poznać w powyborczy poniedziałek lub do południa we wtorek.
 • Legutko: PiS powinno za to zbierać pochwały, a nie krytykę

  Legutko: PiS powinno za to zbierać pochwały, a nie krytykę

  Czujność obywatelska jest dobrą rzeczą. PiS powinno raczej zbierać za nią pochwały, a nie krytykę - tak prof. Ryszard Legutko, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego, komentuje przygotowania swojej partii do monitorowania przebiegu eurowyborów i równoległego liczenia głosów.
 • RMF24: Posłowie poza Sejmem, ale urlopów nie biorą

  RMF24: Posłowie poza Sejmem, ale urlopów nie biorą

  Prowadzenie kampanii to nie jest wystarczający powód, żeby prosić o urlop. Przynajmniej nie dla posłów, którzy choć zasiadają w Sejmie, startują jednocześnie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chociaż kampanię od paru tygodni prowadzi co czwarty poseł - to jak ustalił Tomasz Skory - żaden nie poprosił o wolne.
 • Krzywonos kusi wyborców cukierkami

  Henryka Krzywonos w ramach kampanii kusiła wyborców cukierkami. Chciała w ten sposób podkreślić, czym ma zamiar zająć się w europarlamencie.