wybory do Parlamentu Europejskiego

Artykuły - Wybory do Parlamentu Europejskiego (461)

 • Liroy nie pojedzie do Parlamentu Europejskiego. Ile zdobył głosów w wyborach?

  Liroy nie pojedzie do Parlamentu Europejskiego. Ile zdobył głosów w wyborach?

  Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy jednak nie przekroczył progu wyborczego i jego przedstawiciele nie znajdą się w Parlamencie Europejskim. Ile głosów otrzymał raper i poseł Liroy, "jedynka" z Wielkopolski?
 • Pamela Anderson i wybory do Europarlamentu

  Pamela Anderson i wybory do Europarlamentu

  Gwiazda "Słonecznego patrolu", Pamela Anderson, jest w ostatnim czasie bardzo aktywna politycznie. W obliczu zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego aktorka wskazała, które z ubiegających się o głosy partii cieszą się jej poparciem. Wśród nich znalazła się także jedna z Polski.
 • Marcin Sójka śpiewa "Friends Will Be Friends" Queen. Zwycięzca "The Voice of Poland" wspiera wybory

  Marcin Sójka śpiewa "Friends Will Be Friends" Queen. Zwycięzca "The Voice of Poland" wspiera wybory

  30 młodych wykonawców z 28 krajów Unii Europejskiej wzięło udział w nagraniu nowej wersji przeboju "Friends Will Be Friends" grupy Queen. Nagranie promuje wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w przyszłą niedzielę 26 maja.
 • Zenek Martyniuk wspiera Tomasza Frankowskiego w wyborach? Wokalista dementuje

  Zenek Martyniuk wspiera Tomasza Frankowskiego w wyborach? Wokalista dementuje

  Zenek Martyniuk zdementował plotki o udzieleniu poparcia byłemu piłkarzowi Wisły Kraków i Jagiellonii Białystok w nadchodzącym wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Nie byłem i nie jestem związany z żadną partią polityczną, nie popieram żadnego komitetu wyborczego i nie angażuje się w politykę" - napisał na profilu swojego zespołu.
 • Peja zagłosuje na Liroya w wyborach do Parlamentu Europejskiego

  Peja zagłosuje na Liroya w wyborach do Parlamentu Europejskiego

  Startujący w wyborach do Parlamentu Europejskiego z województwa wielkopolskiego Liroy, otrzymał nieoczekiwane wsparcie. Na rapera i posła swój głos oddać chce weteran poznańskiej sceny Peja.
 • Przyspiesza sprawa zmiany ordynacji do PE

  Przyspiesza sprawa zmiany ordynacji do PE

  Klub PiS złożył we wtorek wniosek o uzupełnienie porządku obrad środowego posiedzenia Sejmu o punkt dot. rozpatrzenia projektu noweli Kodeksu wyborczego, zmieniającego ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego - powiedziała PAP wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak (Nowoczesna).
 • 7 czerwca 2009 r. Wybory do Europarlamentu

  7 czerwca 2009 r. Wybory do Europarlamentu

  W Polsce odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Najwięcej mandatów zdobyła Platforma Obywatelska.
 • Protesty wyborcze w Sądzie Najwyższym

  Protesty wyborcze w Sądzie Najwyższym

  Sąd Najwyższy zarejestrował do dzisiaj 48 protestów wyborczych. Są wśród nich protesty m.in. komisji obwodowej, dwóch kandydatów, pełnomocnika komitetu wyborczego; większość protestów złożyli wyborcy - poinformowała Teresa Pyźlak z zespołu prasowego SN.
 • Dariusz Michalczewski: Bogdanowi Wencie nie zazdroszczę

  Dariusz Michalczewski: Bogdanowi Wencie nie zazdroszczę

  Tylko Bogdan Wenta spośród wszystkich ludzi świata sportu, jacy startowali w niedzielnych wyborach, dostał się do europarlamentu. Nie udało się to Tomaszowi Adamkowi i Otylii Jędrzejczak, a totalne fiasko poniósł Maciej Żurawski.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Eurowybory - ćwierć miliona nieważnych głosów

  "Gazeta Polska Codziennie": Eurowybory - ćwierć miliona nieważnych głosów

  "Kilkanaście godzin czekania na zliczenie wyników z 3 procent komisji wyborczych, kompletny bałagan i chaos - tak wyglądał powyborczy poniedziałek. Na dodatek okazało się, że od wyborów europejskich z 2009 r. liczba głosów nieważnych wzrosła dwukrotnie, dochodziło też do licznych nieprawidłowości" - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie", która pisze o kompromitacji PKW.

Filmy - Wybory do Parlamentu Europejskiego (7)

 • Wybory do PE. Czy Niemcy pójdą do urn?

  W 2014 ponad połowa Niemców została w domach. Wygrała chadecja, ale dużo głosów zebrały też partie antyimigranckie. Jak będzię tym razem? Zapytaliśmy mieszkańców wprost.
 • Miller: "To jest apel poważnych ludzi"

  Gość Roberta Mazurka, były premier Leszek Miller komentuje potencjalny start byłych premierów i prezydentów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wyjaśnia, że jeszcze nie podjął decyzję o starcie, ale nie wyklucza takiej możliwości.
 • Miller: "To jest apel poważnych ludzi"

  Gość Roberta Mazurka, były premier Leszek Miller komentuje potencjalny start byłych premierów i prezydentów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wyjaśnia, że jeszcze nie podjął decyzję o starcie, ale nie wyklucza takiej możliwości.
 • Jak eurowybory wpłyną na rynki finansowe?

  Sądząc po wynikach eurowyborów, coraz większą siłę w europarlamencie będą stanowiły frakcje eurosceptyków. Dla Polski kluczowe jest to, jakie stanowiska w Komisji Europejskiej otrzymają Polacy i czy będą one zbieżne z tymi resortami, które są dla naszej gospodarki ważne. Komentuje Piotr Minkina, ekspert Union Investment TFI.