wybory 2015

Artykuły - Wybory 2015 (23)

 • Barbara Nowacka przyznaje: "Myślę, że błędów było sporo"

  Barbara Nowacka przyznaje: "Myślę, że błędów było sporo"

  Europejski zwrot w stronę nacjonalizmu, zapotrzebowanie na partie kontestującą system, a le też błędy w kampanii wyborczej - to zdaniem Barbary Nowackiej główne przyczyny porażki Zjednoczonej Lewicy. Koalicja uzyskała 7,55 procent głosów i nie weszła do Sejmu.
 • "Rzeczpospolita": Młodzi i wykształceni zdradzili PO

  "Rzeczpospolita": Młodzi i wykształceni zdradzili PO

  Paweł Majewski na łamach "Rzeczpospolitej" analizuje wyniki wyborów parlamentarnych. "PiS przekonał do siebie wszystkie grupy wiekowe, a także wygrał we wszystkich grupach w podziale na wykształcenie, nawet wśród osób po studiach, dotąd ostoi PO" – czytamy w gazecie.
 • 500 zł na dziecko. Znamy szczegóły projektu

  500 zł na dziecko. Znamy szczegóły projektu

  Dzięki dodatkom na dzieci rocznie w gospodarkę będzie pompowane prawie 22 mld zł. Konsumpcja znajdzie odbicie we wzroście gospodarczym.
 • Państwo to Ja(rosław). Jak może wyglądać Polska urządzona przez Kaczyńskiego?

  Państwo to Ja(rosław). Jak może wyglądać Polska urządzona przez Kaczyńskiego?

  Kaczyński ma okazję, by zorganizować kraj według własnych marzeń. Lider PiS przejmuje władzę w okolicznościach, jakich wcześniej nie miał żaden szef demokratycznej partii. Jego ugrupowanie lada chwila utworzy rząd (najpewniej z Beatą Szydło w fotelu premiera), a w Pałacu Prezydenckim już zasiada były polityk PiS Andrzej Duda. Jak może wyglądać Polska urządzona przez Jarosława Kaczyńskiego?
 • ​Zagraniczne media: Szydło, córka górnika. Kaczyński, władca marionetek

  ​Zagraniczne media: Szydło, córka górnika. Kaczyński, władca marionetek

  Zagraniczna prasa obszernie analizuje niedzielne wybory parlamentarne w Polsce. Podkreśla się rozczarowanie rządami Platformy Obywatelskiej, a opisując zwycięzców, Prawo i Sprawiedliwość, dziennikarze wskazują na eurosceptycyzm tej partii, a także antyimigrancką retorykę i odwołania do tradycyjnych, katolickich wartości. Zachodnie media spodziewają się w najbliższych latach w Polsce wzrostu znaczenia Kościoła Katolickiego.
 • Wyniki wyborów do Sejmu: Dane z okręgów

  Wyniki wyborów do Sejmu: Dane z okręgów

  Okręgowe Komisje Wyborcze w całym kraju publikują kolejne protokoły po niedzielnych wyborach parlamentarnych.
 • Oto największe wyzwania dla nowego rządu

  Oto największe wyzwania dla nowego rządu

  Demografia, migracje, utrzymanie finansowej wiarygodności Polski za granicą czy konieczność przestawienia polskiej gospodarki na innowacyjne tory - oto problemy, z którymi musi się zmierzyć nowy rząd. Niektóre z nich zadecydują o losach Polski na dziesięciolecia.
 • Złoty straci na wyborach!

  Złoty straci na wyborach!

  Już w tym tygodniu czeka nas ważne wydarzenie polityczne, które może mieć wpływ na notowania polskiej waluty, a także na spółki z Giełdy Papierów Wartościowych. Obecne wybory parlamentarne najprawdopodobniej będą miały największy wpływ na rynek finansowy w najnowszej historii Polski.
 • Wybory 2015: Partie na ostatniej prostej

  Wybory 2015: Partie na ostatniej prostej

  Jak wygląda sytuacja w poszczególnych ugrupowaniach na dwa dni przed ciszą wyborczą? O co walczą, o czym marzą, a czego się obawiają? Sprawdźmy.
 • FOR analizuje obietnice komitetów wyborczych. Będą nowe podatki

  FOR analizuje obietnice komitetów wyborczych. Będą nowe podatki

  Zdaniem ekspertów FOR, większość ugrupowań startujących do parlamentu ściga się ze sobą o to, które bardziej powiększy deficyt finansów publicznych, co miałoby - ich zdaniem - wzmocnić tempo wzrostu polskiej gospodarki i podnieść poziom wynagrodzeń. Finansowanie rozdmuchanych obietnic wyborczych skłoniło niektóre ugrupowania do proponowania nowych podatków. Takie zapowiedzi złożyły Kukiz'15, PiS i ZL.

Filmy - Wybory 2015 (1)