wybory

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wybory (Film (1999)[Election] Reż.Alexander Payne) ,

Artykuły - Wybory (3438)

 • Pamela Anderson i wybory do Europarlamentu

  Pamela Anderson i wybory do Europarlamentu

  Gwiazda "Słonecznego patrolu", Pamela Anderson, jest w ostatnim czasie bardzo aktywna politycznie. W obliczu zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego aktorka wskazała, które z ubiegających się o głosy partii cieszą się jej poparciem. Wśród nich znalazła się także jedna z Polski.
 • Nie daj się złapać w sidła dezinformacji

  Nie daj się złapać w sidła dezinformacji

  Do najbliższych wyborów do Parlamentu Europejskiego pozostało klika dni.
 • Polacy nie stawią czoła dezinformacji

  Polacy nie stawią czoła dezinformacji

  Najnowszy raport Państwowego Instytutu Badawczego NASK "Bezpieczne wybory. Badanie opinii o (dez)informacji w sieci" nie pozostawia złudzeń: Polacy nie tylko mają problem z odróżnieniem faktu od opinii, ale również bezkrytycznie podchodzą do treści publikowanych w internecie (56 proc. badanych).
 • W którą stronę pójdzie Hiszpania?

  W którą stronę pójdzie Hiszpania?

  Utworzenia stabilnego rządu domagają się hiszpańskie banki i organizacje biznesowe. W niedzielę w Hiszpanii odbyły się wybory parlamentarne, które wygrali socjaliści (PSOE). Aby rządzić, muszą albo szukać sprzymierzeńców, albo zdecydować się na utworzenie mniejszościowego gabinetu.
 • Socjalnych bonusów od PiS już nie będzie. Teraz partia chce obniżać podatki

  Socjalnych bonusów od PiS już nie będzie. Teraz partia chce obniżać podatki

  W PiS panuje przekonanie, że socjalnych bonusów już wystarczy. Teraz trzeba wyciągnąć rękę do pracujących. Są ku temu dwa powody: wybory i dobra sytuacja budżetu.
 • Półmetek wyborczy w USA

  Półmetek wyborczy w USA

  W połowie każdej kadencji prezydenta USA przeprowadzane są wybory do Kongresu. Przypadające na dziś głosowanie jest bardzo realną szansą dla Demokratów, by móc efektywnie utrudniać sprawowanie władzy przez urzędującego prezydenta D.Trumpa.
 • Wybory samorządowe 2018 – obietnice wyborcze w krzywym zwierciadle

  Wybory samorządowe 2018 – obietnice wyborcze w krzywym zwierciadle

  Wybory samorządowe, parlamentarne, prezydenckie. Łączy je jedno – kampanie mające na celu zdobycie poparcia wyborców. Wśród programów kandydatów najczęściej królują nieco sztampowe postulaty, które najlepiej wpisują się w potencjalne oczekiwania wyborców. Niektórzy kandydaci idą jednak o krok dalej i wysilają się na większą oryginalność.
 • Tchórzewski: PPK kosztowne dla słabiej zarabiających, mogą mieć negatywny wpływ na wybory samorządowe

  Tchórzewski: PPK kosztowne dla słabiej zarabiających, mogą mieć negatywny wpływ na wybory samorządowe

  PPK są kosztowne dla słabiej zarabiających i mogą mieć negatywny wpływ na wybory samorządowe - napisał w opinii do projektu ustawy o PPK minister energii Krzysztof Tchórzewski.
 • ​Włochy po wyborach. Co wiadomo, czego nie wiadomo

  ​Włochy po wyborach. Co wiadomo, czego nie wiadomo

  Po Polsce, Wielkiej Brytanii i USA przyszedł czas na antyestablishmentowy wstrząs we Włoszech. O ile kryzys gospodarczy został (chwilowo?) zażegnany, o tyle kryzys zaufania do dotychczasowych elit trwa w najlepsze.
 • Polityczne prognozy na 2018 rok z VAT-em w tle

  Polityczne prognozy na 2018 rok z VAT-em w tle

  Jaki będzie trzeci rok rządów Prawa i Sprawiedliwości? Najważniejsze znaczenie polityczne będą mieć oczywiście wybory samorządowe, które rozpoczną trzyletni maraton wyborczy: rok 2019 - wybory parlamentarne, a w roku 2020 - prezydenckie. Sukces bądź klęska w pierwszym roku, czyli w wyborach do rad gmin, powiatów i województw, może być istotnym wyznacznikiem scenariusza politycznego dwóch kolejnych lat.

Filmy - Wybory (55)