wybory

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wybory (Film (1999)[Election] Reż.Alexander Payne) ,

Artykuły - Wybory (3436)

 • Półmetek wyborczy w USA

  Półmetek wyborczy w USA

  W połowie każdej kadencji prezydenta USA przeprowadzane są wybory do Kongresu. Przypadające na dziś głosowanie jest bardzo realną szansą dla Demokratów, by móc efektywnie utrudniać sprawowanie władzy przez urzędującego prezydenta D.Trumpa.
 • Wybory samorządowe 2018 – obietnice wyborcze w krzywym zwierciadle

  Wybory samorządowe 2018 – obietnice wyborcze w krzywym zwierciadle

  Wybory samorządowe, parlamentarne, prezydenckie. Łączy je jedno – kampanie mające na celu zdobycie poparcia wyborców. Wśród programów kandydatów najczęściej królują nieco sztampowe postulaty, które najlepiej wpisują się w potencjalne oczekiwania wyborców. Niektórzy kandydaci idą jednak o krok dalej i wysilają się na większą oryginalność.
 • Tchórzewski: PPK kosztowne dla słabiej zarabiających, mogą mieć negatywny wpływ na wybory samorządowe

  Tchórzewski: PPK kosztowne dla słabiej zarabiających, mogą mieć negatywny wpływ na wybory samorządowe

  PPK są kosztowne dla słabiej zarabiających i mogą mieć negatywny wpływ na wybory samorządowe - napisał w opinii do projektu ustawy o PPK minister energii Krzysztof Tchórzewski.
 • ​Włochy po wyborach. Co wiadomo, czego nie wiadomo

  ​Włochy po wyborach. Co wiadomo, czego nie wiadomo

  Po Polsce, Wielkiej Brytanii i USA przyszedł czas na antyestablishmentowy wstrząs we Włoszech. O ile kryzys gospodarczy został (chwilowo?) zażegnany, o tyle kryzys zaufania do dotychczasowych elit trwa w najlepsze.
 • Polityczne prognozy na 2018 rok z VAT-em w tle

  Polityczne prognozy na 2018 rok z VAT-em w tle

  Jaki będzie trzeci rok rządów Prawa i Sprawiedliwości? Najważniejsze znaczenie polityczne będą mieć oczywiście wybory samorządowe, które rozpoczną trzyletni maraton wyborczy: rok 2019 - wybory parlamentarne, a w roku 2020 - prezydenckie. Sukces bądź klęska w pierwszym roku, czyli w wyborach do rad gmin, powiatów i województw, może być istotnym wyznacznikiem scenariusza politycznego dwóch kolejnych lat.
 • Niemcy: Ogłoszono oficjalne wyniki wyborów do Bundestagu

  Niemcy: Ogłoszono oficjalne wyniki wyborów do Bundestagu

  Blok partii chadeckich CDU/CSU uzyskał 33 proc. głosów w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Niemczech - poinformowała w poniedziałek Federalna Komisja Wyborcza w Wiesbaden. Drugie miejsce zajęła SPD z wynikiem 20, 5 proc.
 • ​Francja: Ruch Emmanuela Macrona wyraźnym faworytem

  ​Francja: Ruch Emmanuela Macrona wyraźnym faworytem

  Ruch En Marche! może zdobyć grubo ponad 300 miejsc w 577-osobowym Zgromadzeniu Narodowym we Francji.
 • Europa na wulkanie

  Europa na wulkanie

  Ryzyko polityczne już dawno nie było tak wysokie jak obecnie. Co przeraża inwestorów? Najbardziej wybory we Francji, mniej w Niemczech i we Włoszech. Niektórzy eksperci twierdzą, że ryzyko polityczne od końca II wojny światowej nie odgrywało tak dużej roli jak teraz.
 • W Holandii populizm nie tak silny

  W Holandii populizm nie tak silny

  Zwycięstwo liberalnej Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji, która zdobyła 31 miejsc w parlamencie i słabszy niż się spodziewano wynik populistycznej i antyeuropejskiej Partii na rzecz Wolności, która może liczyć na 19 mandatów, powinny wpłynąć na złagodzenie obaw przed zbliżającymi się wyborami we Francji i w Niemczech.
 • PiS naszymi pieniędzmi spłaci dług wobec związkowców

  PiS naszymi pieniędzmi spłaci dług wobec związkowców

  Poparcie w wyborach kosztuje. Rząd już to wie. Za spokój w górnictwie zapłaci przynajmniej ok. 24 mln zł. Tyle, że pieniędzmi podatnika, a nie partii. W listopadzie 2016 r. Komisja Europejska dała Polsce zielone światło na wydanie 8 mld zł z budżetu państwa na likwidację nierentownych kopalń do 2018 r. Wchodzą to także osłony socjalne, czyli urlopy górnicze czy jednorazowe odprawy pieniężne.

Filmy - Wybory (55)