wybory

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wybory (Film (1999)[Election] Reż.Alexander Payne) ,

Artykuły - Wybory (3434)

 • Tchórzewski: PPK kosztowne dla słabiej zarabiających, mogą mieć negatywny wpływ na wybory samorządowe

  Tchórzewski: PPK kosztowne dla słabiej zarabiających, mogą mieć negatywny wpływ na wybory samorządowe

  PPK są kosztowne dla słabiej zarabiających i mogą mieć negatywny wpływ na wybory samorządowe - napisał w opinii do projektu ustawy o PPK minister energii Krzysztof Tchórzewski.
 • ​Włochy po wyborach. Co wiadomo, czego nie wiadomo

  ​Włochy po wyborach. Co wiadomo, czego nie wiadomo

  Po Polsce, Wielkiej Brytanii i USA przyszedł czas na antyestablishmentowy wstrząs we Włoszech. O ile kryzys gospodarczy został (chwilowo?) zażegnany, o tyle kryzys zaufania do dotychczasowych elit trwa w najlepsze.
 • Polityczne prognozy na 2018 rok z VAT-em w tle

  Polityczne prognozy na 2018 rok z VAT-em w tle

  Jaki będzie trzeci rok rządów Prawa i Sprawiedliwości? Najważniejsze znaczenie polityczne będą mieć oczywiście wybory samorządowe, które rozpoczną trzyletni maraton wyborczy: rok 2019 - wybory parlamentarne, a w roku 2020 - prezydenckie. Sukces bądź klęska w pierwszym roku, czyli w wyborach do rad gmin, powiatów i województw, może być istotnym wyznacznikiem scenariusza politycznego dwóch kolejnych lat.
 • Niemcy: Ogłoszono oficjalne wyniki wyborów do Bundestagu

  Niemcy: Ogłoszono oficjalne wyniki wyborów do Bundestagu

  Blok partii chadeckich CDU/CSU uzyskał 33 proc. głosów w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Niemczech - poinformowała w poniedziałek Federalna Komisja Wyborcza w Wiesbaden. Drugie miejsce zajęła SPD z wynikiem 20, 5 proc.
 • ​Francja: Ruch Emmanuela Macrona wyraźnym faworytem

  ​Francja: Ruch Emmanuela Macrona wyraźnym faworytem

  Ruch En Marche! może zdobyć grubo ponad 300 miejsc w 577-osobowym Zgromadzeniu Narodowym we Francji.
 • Europa na wulkanie

  Europa na wulkanie

  Ryzyko polityczne już dawno nie było tak wysokie jak obecnie. Co przeraża inwestorów? Najbardziej wybory we Francji, mniej w Niemczech i we Włoszech. Niektórzy eksperci twierdzą, że ryzyko polityczne od końca II wojny światowej nie odgrywało tak dużej roli jak teraz.
 • W Holandii populizm nie tak silny

  W Holandii populizm nie tak silny

  Zwycięstwo liberalnej Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji, która zdobyła 31 miejsc w parlamencie i słabszy niż się spodziewano wynik populistycznej i antyeuropejskiej Partii na rzecz Wolności, która może liczyć na 19 mandatów, powinny wpłynąć na złagodzenie obaw przed zbliżającymi się wyborami we Francji i w Niemczech.
 • PiS naszymi pieniędzmi spłaci dług wobec związkowców

  PiS naszymi pieniędzmi spłaci dług wobec związkowców

  Poparcie w wyborach kosztuje. Rząd już to wie. Za spokój w górnictwie zapłaci przynajmniej ok. 24 mln zł. Tyle, że pieniędzmi podatnika, a nie partii. W listopadzie 2016 r. Komisja Europejska dała Polsce zielone światło na wydanie 8 mld zł z budżetu państwa na likwidację nierentownych kopalń do 2018 r. Wchodzą to także osłony socjalne, czyli urlopy górnicze czy jednorazowe odprawy pieniężne.
 • Wybory prezydenckie w USA: Europa nie jest gotowa na nowego prezydenta

  Wybory prezydenckie w USA: Europa nie jest gotowa na nowego prezydenta

  Wybory prezydenckie w USA są źródłem wielu emocji także dla Europejczyków. Nie inaczej jest w tym roku, z powodu kandydatury Donalda Trumpa, który przypomina postać wyjętą wprost z "reality show".
 • Wahania na rynkach po debacie

  W zachodniej Europie wahania indeksów na początku nowego tygodnia. W USA już po II debacie prezydenckiej i po ważnych danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy we wrześniu - wskazują maklerzy.

Filmy - Wybory (49)

 • "To nie jest dobra zmiana". Prezydent zawetował zmiany w ordynacji do Parlamentu Europejskiego

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację kodeksu wyborczego dotyczącą ordynacji do Parlamentu Europejskiego. W jego ocenie "w absolutnie zbyt daleko idący sposób odbiega ona od zasady proporcjonalności w wyborach". Jak wskazał, zmiana zapisana w nowelizacji przyjętej przez parlament "powoduje, że efektywny próg wyborczy będzie co najmniej kilkunastoprocentowy". - To by oznaczało, że w praktyce dzisiaj w Polsce szanse na uzyskanie poważnej reprezentacji w Parlamencie Europejskim mają tylko dwa ugrupowania - podkreślił prezydent. Jako powód odmowy podpisania ustawy wymienił także ryzyko obniżenia frekwencji wyborczej. Odniósł się też do kwestii ewentualnego powstawania koalicji dla zwiększenia wyborczych szans kandydatów. - Chcę, żeby zawieranie porozumień i koalicji było decyzją podejmowaną w sposób wolny i dobrowolny przez każde ugrupowanie, a nie pod przymusem. Jeśli zgodzimy się na takie rozwiązanie, porozumienie będzie zawsze dyktatem silnego - dodał. (TVN24/x-news)
 • Wybory samorządowe odbędą się 21 października. "To, co jest teraz najpilniejsze, to podział gmin na okręgi"

  Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, a druga 4 listopada. - Pan premier podpisał rozporządzenie wyznaczające termin wyborów, ono ukazało się dzisiaj w Dzienniku Ustaw – poinformował na briefingu prasowym szef PKW Wojciech Hermeliński. - To co jest najpilniejsze teraz, to podział gmin na okręgi. Ten problem jeszcze się nie zakończył. Zgodnie z nowelą styczniową do Kodeksu Wyborczego, rady gmin mogły zmieniać granice okręgów, jeśli były spełnione przesłanki kodeksowe – przypomniał szef Państwowej Komisji Wyborczej. (TVN24/x-news)
 • "Kolumbijczycy oczekują rozwiązań, nie konfliktów". Ivan Duque zaprzysiężony na prezydenta Kolumbii

  Bogota, Kolumbia. Ivan Duque został zaprzysiężony na prezydenta Kolumbii. 42-letni konserwatysta z prawicowego Centrum Demokratycznego objął władzę po Juanie Manuelu Santosie, który piastował tę funkcję przez dwie kadencje. - Wzywam was wszystkich do zawarcia wielkiego paktu dla Kolumbii. Wzywam do działania na rzecz przyszłości i przedłożenia wszystkiego, co nas jednoczy, ponad wszystko, co nas dzieli - powiedział po zaprzysiężeniu Daque. (RUPTLY/x-news)
 • Platforma rezygnuje z K. Ujazdowskiego

  Kazimierz Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. (TVN24/x-news)