wyborczego

Artykuły - Wyborczego (186)

 • Federacja Przedsiębiorców Polskich: Nie ma zgody na zadłużanie Polski w imię wyborczego zwycięstwa

  Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) opracowały program gospodarczy dla Polski. Przygotowane rozwiązania pozwolą na zabezpieczenie zarówno transferów socjalnych, jak i wpływów do budżetu państwa. Eksperci szacują, że wpływ z realizacji proponowanego programu gospodarczego na saldo sektora finansów publicznych wyniesie +4,6 mld zł rocznie.
 • Zwycięstwo wyborcze premiera Abe

  Partia Liberalno-Demokratyczna premiera Shinzo Abe zdecydowanie zwyciężyła w przedterminowych wyborach, co daje szansę na zmiany konstytucyjne w Japonii. Kluczowe jednak z perspektywy rynków jest to, że będziemy świadkami kontynuacji dotychczasowej polityki gospodarczej.
 • Morawiecki nie obniży VAT mimo wyborczych obietnic

  Morawiecki nie obniży VAT mimo wyborczych obietnic

  Mateusz Morawiecki przyznał dzisiaj, że "nie ma teraz zamiaru obniżki VAT". - Utrzymujemy go na poziomie 23 procent - mówił. PiS w kampanii wyborczej obiecywał obniżenie VAT podniesionego przez PO z 22 do 23 proc.
 • Wrócił Trump z kampanii wyborczej

  Rynki finansowe nieco już przyzwyczaiły się do "kontrolowanego chaosu", jaki zapanował w Białym Domu po wprowadzeniu się tam Donalda Trumpa. Przez ostatnie miesiące prezydent USA zdawał się koncentrować głównie na gaszeniu pożarów, a rozczarowania dotyczyły spadających szans na przeprowadzenie reform gospodarczych. Wczoraj jednak wrócił Trump z kampanii wyborczej.
 • "Gazeta Wyborcza": Koszmarny bilans "lex Szyszko"

  "Gazeta Wyborcza": Koszmarny bilans "lex Szyszko"

  Polska straciła od początku roku nawet trzy miliony drzew. Skutki tej dewastacji odczują nasze dzieci. Zrekompensować "lex Szyszko" się nie da - twierdzi dr hab. Zbigniew Karaczun z SGGW w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".
 • Zwycięstwo wyborcze Macrona i dobre dane z rynku pracy w USA

  Zwycięstwo wyborcze Emmanuela Macrona było spodziewane i w sporej części uwzględnione w cenach, jednak wielu uczestników rynku z pewnością odetchnęło z ulgą, kiedy wczoraj o 20 opublikowano wyniki sondaży wskazujące na jego bardzo wyraźną przewagę.
 • "Gazeta Wyborcza": Firmowe biedaemerytury

  Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają najniższe emerytury ze wszystkich grup zawodowych. Według analityków ZUS nawet połowa przedsiębiorców może za 20-30 lat dostawać emeryturę minimalną - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • "Gazeta Wyborcza": Nowy sposób płacenia już w Polsce

  "Gazeta Wyborcza": Nowy sposób płacenia już w Polsce

  Od czwartku klienci pierwszych polskich banków dostaną do ręki nowy sposób płacenia smartfonem. Google uruchamia usługę Android Pay, która ma uzupełnić, a być może w dużej mierze zastąpić, bankowe karty i aplikacje do płacenia - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Emocje wyborcze napędzają rynki

  Nastroje na światowych parkietach giełdowych ponownie zostały wywrócone do góry nogami za sprawą emocji związanych z kampanią prezydencką w Stanach Zjednoczonych, która jest już na ostatnich metrach przed wtorkowymi wyborami.
 • Rząd już nie ma pieniędzy na realizację obietnic wyborczych

  Rząd wprowadził swą najdroższą obietnicę wyborczą, czyli Program 500+. W finansach publicznych nie ma już miejsca na realizację w tym roku kolejnych obietnic. To zła wiadomość, zwłaszcza dla frankowiczów.