Wujek-Śląsk

Artykuły - Wujek-Śląsk (34)

 • WUG podał przyczyny śmierci 20 górników

  Niewystarczająca wentylacja, zły stan urządzeń, nieprawidłowości w organizacji pracy i profilaktyce złożyły się na przyczyny wrześniowej katastrofy w kopalni "Wujek-Śląsk", gdzie zginęło 20 górników. Eksperci oceniają, że zawinił człowiek, a nie natura.
 • Komisja ds. katastrofy˙w kopalni "Wujek-Śląsk" zakończyła prace

  Działająca od ponad pół roku komisja wyjaśniająca okoliczności wrześniowej katastrofy w kopalni "Wujek-Śląsk" przyjęła tekst sprawozdania końcowego i zakończyła prace. Opinia publiczna pozna raport komisji 30 marca.
 • Górnicy testują żaroodporną bieliznę

  Górnicy testują żaroodporną bieliznę

  Bieliznę, która ma chronić przed ciężkimi poparzeniami, dostali na próbę górnicy z Katowickiego Holdingu Węglowego - informuje "Gazeta Wyborcza". Jeżeli bielizna się spodoba, otrzymają ją pracownicy oddziałów, w których istnieje zagrożenie metanowe.
 • Tak źle nie było od sześciu lat

  Tak źle nie było od sześciu lat

  Katastrofa w kopalni "Wujek-Śląsk" w Rudzie Śląskiej, gdzie we wrześniu zapłon i wybuch metanu zabiły 20 górników, oraz obrona spółek węglowych przed skutkami rynkowego kryzysu - to sprawy, które zdominowały postrzeganie górnictwa węgla kamiennego w minionym roku.
 • BBN zawiadamia ws. ABW

  Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy mieli zaniechać działań w związku z domniemanymi nieprawidłowości w kopalni "Wujek", przesłał do ministra sprawiedliwości szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło. ABW nie komentuje sprawy. Zajmuje się nią prokuratura w Katowicach.
 • WUG: W kopalni były nieprawidłowości

  Oględziny miejsca katastrofy w kopalni "Wujek-Śląsk" potwierdziły, że były nieprawidłowości w prowadzeniu tam ściany wydobywczej. Chodzi o niezgodną z projektem technicznym długość chodników przyścianowych, które nie były na bieżąco likwidowane. Mógł tam gromadzić się metan.
 • Stan górników rannych w kopalni "Wujek-Śląsk" bez zmian

  Stan poparzonych górników, przebywających po katastrofie w kopalni "Wujek-Śląsk" w śląskich szpitalach, pozostaje bez zmian - wynika z porannych informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W wyniku katastrofy zmarło dotąd 18 górników, w szpitalach nadal przebywa 29 poszkodowanych.
 • Nie zmienia się stan zdrowia górników

  Jako stabilny, z pewnymi symptomami poprawy, określają lekarze stan większości poparzonych górników, przebywających po katastrofie w kopalni "Wujek-Śląsk" w śląskich szpitalach. Najpoważniejsze rokowania dotyczą trzech mężczyzn leczonych na oddziale intensywnej terapii siemianowickiej "oparzeniówki".
 • Eksperci na miejscu katastrofy w kopalni "Wujek-Śląsk"

  Eksperci i prokuratorzy zbierający materiał do wyjaśnienia przyczyn katastrofy w kopalni "Wujek-Śląsk" zakończyli dziś po południu pierwszy etap prowadzonej od czwartkowego wieczora wizji lokalnej.