'Wujek'

Artykuły - 'Wujek' (30)

 • Odwierty w kopalni Wujek nocą lub nad ranem

  Odwierty w kopalni Wujek nocą lub nad ranem

  Odwiert, wykonywany w ramach akcji poszukiwawczej dwóch górników zaginionych po wstrząsie w kopalni Wujek powinien być gotowy z niedzieli na poniedziałek lub nad ranem - wynika z ostatnich informacji. Po wykonaniu otworu przez wiertnicę 1050 m pod ziemię ma być opuszczona kamera.
 • RMF24: Tragedia rodzinna. Nastolatek zabił wujka

  RMF24: Tragedia rodzinna. Nastolatek zabił wujka

  17-latek zabił swojego wujka w miejscowości Włosty, w warmińsko-mazurskim. Do zbrodni najprawdopodobniej została użyta siekiera. Informację o tym zdarzeniu nadesłano na Gorącą Linię RMF FM.
 • Znicze pamięci ofiar wypadków w kopalniach

  Znicze pamięci ofiar wypadków w kopalniach

  Dziesiątki zniczy zapłonęły we Wszystkich Świętych przed kopalniami "Wujek-Śląsk" i "Halemba" w Rudzie Śląskiej, gdzie w 2009 r. i 2006 r. doszło do największych górniczych katastrof ostatnich lat w regionie. Mieszkańcy pamiętają też o znacznie dawniejszych ofiarach.
 • Czaruś w Leśnej Górze

  Czaruś w Leśnej Górze

  Jego ojciec, Krzysztof Daukszewicz to znany satyryk, a babcia, dziadek i wujek byli aktorami. Nie chciał iść w ich ślady, ale zwyciężyła ciekawość. W "Na dobre i na złe" gra Adama, chirurga, prawą rękę doktora Falkowicza i dobrego znajomego Doroty.
 • Wydano II tom "Encyklopedii Solidarności" i wspomnień Rozpłochowskiego

  Wydano II tom "Encyklopedii Solidarności" i wspomnień Rozpłochowskiego

  Drugi tom "Encyklopedii Solidarności", płyty CD i DVD z koncertem upamiętniającym górników z kopalni Wujek i drugi tom wspomnień Andrzeja Rozpłochowskiego - to najnowsze projekty Stowarzyszenia Pokolenie i Instytutu Pamięci Narodowej.
 • Koncert z okazji 30-lecia pacyfikacji Wujka wydany CD i DVD

  Koncert z okazji 30-lecia pacyfikacji Wujka wydany CD i DVD

  Koncert z okazji 30. rocznicy pacyfikacji katowickiej kopalni Wujek został wydany na płytach CD i DVD. 16 grudnia 2011 r. na scenie ustawionej przy kopalni wystąpili m.in. Anna Serafińska, Ryszard Rynkowski, Olgierd Łukaszewicz i Muniek Staszczyk.
 • Wypadek w kopalni Wujek-Śląsk; jeden górnik nie żyje

  Wypadek w kopalni Wujek-Śląsk; jeden górnik nie żyje

  Nie żyje 38-letni górnik z kopalni Wujek-Śląsk w Rudzie Śląskiej. Pracownik działu wydobywczego został przygnieciony oderwaną od stropu łatą węgla dwumetrowej długości.
 • Śląskie: Pożar na powierzchni kopalni Wujek-Śląsk

  Śląskie: Pożar na powierzchni kopalni Wujek-Śląsk

  Po przeszło trzech godzinach trudnej akcji gaśniczej strażacy opanowali w poniedziałek rano pożar taśmociągu na powierzchni kopalni Wujek-Śląsk w Rudzie Śląskiej. Nikt nie ucierpiał, być może uda się też uratować ważną kopalnianą infrastrukturę.