Wuhan

Artykuły - Wuhan (5)

 • Działania Chińczyków ocaliły 700 000 istnień

  Działania Chińczyków ocaliły 700 000 istnień

  ​Natychmiastowe działania i środki kontroli podjęte w ciągu pierwszych 50 dni epidemii COVID-19 w Chinach opóźniły rozprzestrzenianie się koronawirusa. Naukowcy szacują, że oszczędziło to ponad 700 000 Chińczyków przed infekcją.
 • Chińska gospodarka do końca kwietnia odzyska siłę?

  Chińska gospodarka do końca kwietnia odzyska siłę?

  Szacujemy, że środki zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii w Chinach prawdopodobnie będą kosztować -3 p.p. wzrostu PKB Chin w I kwartale 2020, licząc rok do roku - przewidują analitycy Euler Hermes.
 • Koronawirus: Kto przewidział pojawienie się zarazy z Chin?

  Koronawirus: Kto przewidział pojawienie się zarazy z Chin?

  Pierwsze wieści o koronawirusie z Wuhanu zaczęły opanowywać nagłówki gazet i portali już w styczniu bieżącego roku. Doniesieniom o kolejnych zachorowaniach zaczęły towarzyszyć również odkrycia internautów dotyczące osób i dzieł, które rzekomo przewidziały zarazę na długo przed tym, zanim część z nas zaczęła na poważnie myśleć o kupnie maseczek ochronnych.
 • Jak koronawirus wpłynął na gospodarkę?

  Jak koronawirus wpłynął na gospodarkę?

  Kolejne doniesienia o szybkim rozprzestrzenianiu się koronawirusa z Chin, który przez ostatnie półtora tygodnia zabił już ponad 130 osób, wstrząsają gospodarką. Ropa naftowa tanieje, a złoto, dolar, frank szwajcarski i euro zyskują na wartości.
 • Koronawirus szaleje w Chinach. Kolejne kraje ewakuują obywateli. Co z Polakami?

  Koronawirus szaleje w Chinach. Kolejne kraje ewakuują obywateli. Co z Polakami?

  Francja, Korea Południowa i Mongolia wyślą do Chin samoloty, by korytarzem powietrznym ewakuować swoich obywateli z ogarniętego epidemią koronawirusa kraju. Przebywający w mieście Wuhan Amerykanie, gdzie pod koniec grudnia odnotowano pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem, już polecieli do Stanów Zjednoczonych. Ewakuowano także Japończyków. Co z Polakami?

Filmy - Wuhan (8)

 • Wuhan: Gdy przeżyło się koniec świata...

  23 stycznia, miasto Wuhan, stolica chińskiej prowincji Hubei i dom dla 11 milionów mieszkańców został objęty pełną kwarantanną. Cały transport publiczny został wstrzymany, a mieszkańcom nakazano pozostanie w domach. Miasto, o którym wiele osób wcześniej nawet nie słyszało, stało się nagle światową stolicą nowego, tajemniczego koronawirusa. Zachodnie media zaczęły fascynować się Wuhan, widząc w nim spełniający się scenariusz o końcu świata, rodem z filmów science-fiction. Dodatkowo wszystko działo się w tak bardzo specyficznym i tajemniczym kraju, jakim są Chiny. Od 8 kwietnia, po 76 dniach kwarantanny Wuhan jest znowu otwarte. Liczbę zachorowań w mieście udało się opanować. W najgorszym dniu epidemii, jednego dnia zachorowało 15 tys. osób. Na początku kwietnia liczba ta spadła do zera. Już następnego dnia po otwarciu jechałem szybkim pociągiem z Szanghaju, żeby zobaczyć to na własne oczy....
 • Chiny kończą kwarantannę prowincji Hubei po dwóch miesiącach. Lekarze opuszczają Wuhan

  Chiny znoszą kwarantannę w prowincji Hubei na dwa tygodnie. Region był pierwotnym ogniskiem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Stolica prowincji - Wuhan - pozostanie zamknięta do 8 kwietnia. W Hubei z dróg znikają punkty kontrolne, a Wuhan opuszczają zespoły lekarzy. Osoby zaliczane do grupy niskiego ryzyka, będą mogły bez przeszkód opuścić region. Prowincja była zamknięta od 23 stycznia. W ciągu ostatniej doby w całych Chinach zanotowano 47 nowych przypadków koronawirusa. Wszyscy zakażeni przyjechali do kraju z zagranicy. Władze zaostrzają środki kwarantanny takich podróżnych, by wychwytywać infekcje. W sumie w Chinach koronawirusem zaraziło się ponad 81 tysięcy osób, z których ponad 73 tysiące powróciło do zdrowia. W miejscu, w którym po raz pierwszy pojawił się wirus zanotowano najwięcej przypadków śmiertelnych. W samym Wuhan zmarło ponad 2500 osób, co odpowiada za 80 proc. przypadków śmiertelnych w całych Chinach.
 • Koronawirus: Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 2000

  136 osób zmarło w ostatniej dobie z powodu zarażenia koronawirusem. Daje to łączną liczbę ofiar śmiertelnych wynoszącą już ponad 2000 zmarłych. Jak podaje Narodowa Chińska Komisja Zdrowia zarażonych w samych Chinach jest w tym momencie 74 185 osób.
 • Koronawirus: Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 2000

  136 osób zmarło w ostatniej dobie z powodu zarażenia koronawirusem. Daje to łączną liczbę ofiar śmiertelnych wynoszącą już ponad 2000 zmarłych. Jak podaje Narodowa Chińska Komisja Zdrowia zarażonych w samych Chinach jest w tym momencie 74 185 osób.