WTC

Artykuły - WTC (133)

 • Czy Nostradamus naprawdę przewidział 9/11?

  Czy Nostradamus naprawdę przewidział 9/11?

  ​ "Dwa stalowe ptaki spadną z nieba na Metropolis" - to rzekomy początek proroctwa Michela de Nostredame o wydarzeniach z 11 września 2001. Rewelacje o tym, iż francuski pisarz przepowiedział zamachy na WTC krążyły tak długo, aż zyskały tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy zwolenników.
 • W powietrzu fruwała rtęć. Odszkodowania dla Polaków

  W powietrzu fruwała rtęć. Odszkodowania dla Polaków

  Odszkodowania zdrowotne dla Polaków zatrudnionych przy odgruzowaniu World Trade Center. 47 polskich imigrantów otrzyma odszkodowanie w wysokości od 25 tys. do ponad 1,45 mln dolarów.
 • 2500 ratowników z WTC dzisiaj choruje na nowotwory

  2500 ratowników z WTC dzisiaj choruje na nowotwory

  Konsekwencje wydarzeń z 11 września 2001 roku trwają do dziś. Ratownicy, którzy pomagali w wydobywaniu ciał ofiar ze zgliszczy WTC, teraz borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi.
 • Wciąż nowe ofiary ataków na World Trade Center

  Wciąż nowe ofiary ataków na World Trade Center

  Chociaż od zamachów terrorystycznych na World Trade Center w Nowym Jorku upłynęło już 12 lat, atak ten przynosi wciąż nowe ofiary. Pośród tych, którzy wówczas pospieszyli z pomocą, wielu cierpi na różne schorzenia, w tym na raka. Ich liczba rośnie.
 • Czy najnowszy alert antyterrorystyczny ogłoszono na wyrost?

  Czy najnowszy alert antyterrorystyczny ogłoszono na wyrost?

  Eksperci są podzieleni w ocenie, czy zamknięcie 19 amerykańskich placówek dyplomatycznych na tydzień rzeczywiście wskazuje na zwiększone zagrożenie zamachem terrorystycznym, czy jest raczej środkiem ostrożności podjętym na wyrost, i to częściowo z powodów politycznych.
 • W Nowym Jorku znaleziono fragment samolotu z 2001 r.

  W Nowym Jorku znaleziono fragment samolotu z 2001 r.

  ​Fragment samolotu, prawdopodobnie maszyny, która 11 września 2001 roku uderzyła w jedną z wież World Trade Center, znaleziono w Nowym Jorku w pobliżu miejsca ataku - poinformowała nowojorska policja.
 • Rewolucje u bram

  Rewolucje u bram

  11 września 2001 roku miałam czternaście lat. Pamiętam, jak stałam przed telewizorem w domu swoich rodziców i niedowierzałam temu, co widzę na ekranie.
 • Kino po katastrofie: 10 rocznica ataku na WTC

  Kino po katastrofie: 10 rocznica ataku na WTC

  "World Trade Center" Olivera Stone'a, "Lot 93" Paula Greengrassa i nagrodzony w Cannes "Fahrenheit 9.11" Michaela Moore'a - to przykłady filmów o atakach terrorystycznych z 11 września 2001. Dziś mija 10 rocznica tragicznego wydarzenia.
 • Amerykańskie media o bilansie "wojny z terroryzmem"

  Amerykańskie media o bilansie "wojny z terroryzmem"

  W niedzielę 10. rocznica zamachów terrorystycznych w USA. Amerykańskie media szeroko rozpisują się na temat bilansu "wojny z terroryzmem". Opinie negatywne przeważają.
 • Koniec jazdy na gapę

  Koniec jazdy na gapę

  Z profesorem Zbigniewem Lewickim o tym, jak zmienił się świat po 11 września, o zagrożeniach i rachunkach, jakie zapłaci Europa, co zapewnia światu Ameryka oraz o walce buldogów pod dywanem rozmawiają Małgorzata Schwarzgruber i Marek Pielach.

Filmy - WTC (4)