WTA

Artykuły - WTA (5148)

• WTA Tour wraca do Tajlandii

WTA Tour wraca do Tajlandii

Kobiecy tenis zawodowy wraca do Tajlandii. W przyszłym sezonie kraj ten zorganizuje pierwszy turniej WTA Tour od 2015 roku. Gospodarzem Thailand Open będzie miejscowość Hua Hin. Imprezę rangi International zaplanowano w dniach 28 stycznia – 3 lutego.
  • WTA Norymberga: Larsson lepsza od Riske w finale

WTA Norymberga: Larsson lepsza od Riske w finale

Szwedka Johanna Larsson pokonała Amerykankę Alison Riske 7:6 (7-4), 6:4 w finale tenisowego turnieju WTA na ziemnych kortach w Norymberdze (pula nagród 250 tys. dol.).
  • WTA Stuttgart. Żadna Polka nie wyjedzie z porsche

WTA Stuttgart. Żadna Polka nie wyjedzie z porsche

Porsche Tennis Grand Prix bez polskich tenisistek. Do turnieju w Stuttgarcie, w którym można wygrać porsche, nie zgłosiły się Agnieszka Radwańska i Magda Linette, natomiast Magdalena Fręch nie przeszła kwalifikacji.
  • Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Bogocie

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Bogocie

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju tenisowego WTA na kortach ziemnych w Bogocie (pula nagród 250 tys. dolarów). W drugiej rundzie łatwo pokonała reprezentantkę gospodarzy Marię Herazo Gonzalez 6:2, 6:1.
  • WTA Bogota. Deszcz przerwał mecz Magdy Linette

WTA Bogota. Deszcz przerwał mecz Magdy Linette

Opady deszczu w stolicy Kolumbii znacząco opóźnią zakończenie meczu w pierwszej rundzie turnieju WTA pomiędzy Magdą Linette (69. WTA) a Jewgienią Rodiną (114. WTA). Grę przerwano w drugim secie, przy stanie 6:3 dla Polki i 2:2 w drugim secie.
  • WTA Miami. Venus Williams wyeliminowana w ćwierćfinale

WTA Miami. Venus Williams wyeliminowana w ćwierćfinale

Rozstawiona z numerem ósmym Amerykanka Venus Williams niespodziewanie przegrała z rodaczką Danielle Collins 2:6, 3:6 w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA rangi Premier Mandatory w Miami.
  • WTA Dauha. Wygrane Wozniacki i Kerber

WTA Dauha. Wygrane Wozniacki i Kerber

Dwie pochodzące z Polski tenisistki zmierzą się w ćwierćfinale turnieju WTA w Dausze. W 1/8 finału reprezentująca Danię Caroline Wozniacki pokonała Rumunkę Monikę Niculescu 7:5, 6:1, a reprezentantka Niemiec Angelika Kerber wygrała z Brytyjką Johanną Kontą 1:6, 6:1, 6:3.
  • WTA Tajpej. Trzeci singlowy tytuł Timei Babos

WTA Tajpej. Trzeci singlowy tytuł Timei Babos

Rozstawiona z "czwórką" Timea Babos pokonała ukraińską tenisistkę Katerynę Kozłową 7:5, 6:1 w finale turnieju WTA Tour na kortach twardych w Tajpej. Węgierka, która w ćwierćfinale wyeliminowała Magdę Linette, wywalczyła trzeci singlowy tytuł w karierze.
  • WTA Tajpej: Julia Putincewa w ćwierćfinale

​Rozstawiona z numerem piątym Julia Putincewa awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA w Tajpej. W drugiej rundzie zawodniczka z Kazachstanu pokonała reprezentantkę gospodarzy Kai-Chen Chang 6:3, 7:6 (7-3). Jej kolejną rywalką będzie Ukrainka Kateryna Kozłowa, która wygrała z Chinką Ying-Ying Duan 3:6, 6:2, 7:6 (7-4).
  • WTA Tajwan. Odpadła Shuai Zhang, rozstawiona z "dwójką"

WTA Tajwan. Odpadła Shuai Zhang, rozstawiona z "dwójką"

Rozstawiona z numerem 2 Shuai Zhang przy pierwszej okazji pożegnała się z Taiwan Open. W 1. rundzie halowego turnieju w Tajpej doświadczona Chinka przegrała sensacyjnie z Kateryną Kozłową 2:6, 4:6.