WTA

Artykuły - WTA (2628)

 • Tenis. Turnieje ATP i WTA od sierpnia

  Tenis. Turnieje ATP i WTA od sierpnia

  Dwie największe organizacje tenisowe opublikowały turniejowy kalendarz po wznowieniu cyklu. Pierwszy kobiecy turniej odbędzie się 3 sierpnia w Palermo, a męski 14 sierpnia w Waszyngtonie. Roland Garros odbędzie się w dniach 27 września – 11 października.
 • Turnieje ATP i WTA w Nowym Jorku, a nie w Cincinnati

  Turnieje ATP i WTA w Nowym Jorku, a nie w Cincinnati

  Organizatorzy US Open poinformowali, że na kortach Flushing Meadows odbędzie się latem dodatkowa rywalizacja tenisowa. Turniej wielkoszlemowy poprzedzą zmagania ATP i WTA, które tradycyjnie odbywają się w Cincinnati, ale z uwagi na pandemię zostały przeniesione do Nowego Jorku.
 • Tenisowe turnieje ATP i WTA odwołane do końca lipca

  Tenisowe turnieje ATP i WTA odwołane do końca lipca

  Zaplanowane do końca lipca tenisowe turnieje ATP i WTA zostały odwołane - poinformowały organizacje odpowiedzialne za męską i żeńską rywalizację na najwyższym szczeblu. Przyczyną jest pandemia koronawirusa.
 • Ponad sześć milionów dolarów zostanie przekazanych 800 tenisistom

  Ponad sześć milionów dolarów zostanie przekazanych 800 tenisistom

  ​Ponad sześć milionów dolarów zostanie przekazanych grupie 800 tenisistów i tenisistek, by wspomóc ich w kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa. Chodzi o zawodników sklasyfikowanych niżej w rankingu, którzy przede wszystkim zarabiali startując w turniejach.
 • Turniej WTA w Montrealu przełożony na 2021 rok

  Turniej WTA w Montrealu przełożony na 2021 rok

  Tegoroczna edycja kobiecego turnieju tenisowego Rogers Cup, która miała się odbyć w Montrealu, została przełożona z powodu koronawirusa na 2021 rok - poinformowała organizacja WTA. Prestiżowa impreza rozgrywana jest na przemian w tym mieście i w Toronto.
 • ATP i WTA przedłuża zawieszenie gier do 13 lipca

  ATP i WTA przedłuża zawieszenie gier do 13 lipca

  Zawieszenie rywalizacji w turniejach tenisowych mężczyzn ATP i kobiet WTA zostało przedłużone z powodu koronawirusa do 13 lipca – poinformowały we wspólnym komunikacie obie organizacje. Oznacza to rezygnację z niemal wszystkich imprez na kortach trawiastych.
 • WTA rozważa wydłużenie sezonu z powodu koronawirusa

  WTA rozważa wydłużenie sezonu z powodu koronawirusa

  Organizacja WTA, która zarządza kobiecymi turniejami tenisowymi, rozważa wydłużenie tegorocznego sezonu. Ma to pomóc zwłaszcza zawodniczkom spoza czołówki, które najmocniej odczują straty finansowe związane z trwającym z powodu koronawirusa zawieszeniem rywalizacji.
 • Koronawirus w sporcie. Turnieje tenisowe ATP i WTA odwołane do 7 czerwca

  Koronawirus w sporcie. Turnieje tenisowe ATP i WTA odwołane do 7 czerwca

  Wszystkie turnieje tenisowe mężczyzn ATP i kobiet WTA zostały odwołane do 7 czerwca z powodu pandemii koronawirusa – poinformowały w środę wieczorem we wspólnym komunikacie stowarzyszenia ATP i WTA.
 • WTA. ​Wszystkie turnieje tenisowe odwołane do 2 maja

  WTA. ​Wszystkie turnieje tenisowe odwołane do 2 maja

  Stowarzyszenie WTA, zarządzające kobiecymi turniejami tenisowymi, przedłużyło do 2 maja przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa. Do listy odwołanych już imprez dołączyło trzy rozpoczynające się pod koniec kwietnia: w Stuttgarcie, Stambule i Pradze.
 • WTA. Potrzebujemy więcej czasu na podjęcie decyzji ws. kolejnych turniejów

  WTA. Potrzebujemy więcej czasu na podjęcie decyzji ws. kolejnych turniejów

  Organizacja WTA, która zarządza kobiecymi turniejami tenisowymi, zaznaczyła, że potrzebuje więcej czasu na podjęcie decyzji w sprawie kolejnych turniejów w związku z koronawirusem. W ostatnich dniach na ponad miesiąc zmagania zawiesiły światowa federacja (ITF) i ATP.

Filmy - WTA (15)