Wszystkich Świętych

Synonimy:
Świętych,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wszystkich Świętych (189)

 • Co zrobić, by przedłużyć świeżość kwiatów na grobach?

  Co zrobić, by przedłużyć świeżość kwiatów na grobach?

  Tradycyjnie 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, spotykamy się przy grobach członków naszej rodziny i przyjaciół. By uczcić ich pamięć, przynosimy kwiaty i znicze. Co zrobić, by bukiety i wiązanki wyglądały nienagannie przez kolejne tygodnie, a nawet miesiące?
 • Kinga Rusin apeluje: Nie kupujmy plastikowych kwiatów na groby!

  Kinga Rusin apeluje: Nie kupujmy plastikowych kwiatów na groby!

  Kinga Rusin znana jest ze swojej proekologicznej postawy i często zabiera głos w sprawach ważnych dla środowiska. Teraz wypowiedziała wojnę plastikowym kwiatom, które często zdobią polskie nagrobki.
 • Kult zmarłych w Polsce. Skąd wzięły się Zaduszki i Uroczystości Wszystkich Świętych?

  Kult zmarłych w Polsce. Skąd wzięły się Zaduszki i Uroczystości Wszystkich Świętych?

  Kultywowanie pamięci zmarłych to jeden ze zwyczajów, który nie należy do elementów wiary chrześcijańskiej. Skąd więc wziął się Dzień Zaduszny i Uroczystości Wszystkich Świętych? Korzenie tych obchodów sięgają czasów przedchrześcijańskich. Wówczas ludność zamieszkująca tereny dzisiejszej Polski oddawała cześć licznym bogom.
 • Warszawa: Tłumy na Starych Powązkach

  Warszawa: Tłumy na Starych Powązkach

  Cmentarz na Starych Powązkach to dobro narodowe - przekonuje Maja Komorowska, która w Dniu Wszystkich Świętych rozpoczęła kwestę na rzecz zabytkowych kaplic i grobów. Na warszawskiej nekropolii od rana są tłumy warszawiaków; składają kwiaty i zapalają znicze.
 • Płoną znicze na polskich grobach za granicą

  Płoną znicze na polskich grobach za granicą

  Polacy obchodzą dzień Wszystkich Świętych na całym świecie. Znicze zapłonęły na polskich grobach m.in. w Wilnie, Paryżu, we Lwowie i na Białorusi.
 • Dzień Wszystkich Świętych bez zmasowanych kontroli

  Dzień Wszystkich Świętych bez zmasowanych kontroli

  Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć zapowiada, że 1 listopada nie będzie zmasowanych kontroli w placówkach handlowych.
 • ​Święta na drogach: 30 osób zginęło, 265 zostało rannych

  ​Święta na drogach: 30 osób zginęło, 265 zostało rannych

  30 osób zginęło, 265 zostało rannych. Łącznie doszło do 225 wypadków - to bilans trzech dni świątecznego weekendu na polskich drogach. Było gorzej niż w ubiegłym roku, kiedy także w ciągu trzech dni zginęło 20 osób, a 252 zostały ranne.
 • Wszystkich Świętych - święto skierowane ku przeszłości

  Wszystkich Świętych - święto skierowane ku przeszłości

  Dzień Wszystkich Świętych jest jednym z tych świąt w kalendarzu, a może jedynym, w którym zwracamy naszą uwagę nie tylko do pamięci indywidualnej, ale do przeszłości w ogóle, do wydarzeń historycznych - uważa dr Barbara Lewicka z Uniwersytetu Śląskiego.
 • Odeszli od nas w ostatnich 12 miesiącach

  1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, w sposób szczególny wspominamy tych, którzy już od nas odeszli. W minionych dwunastu miesiącach pożegnaliśmy znanych sportowców, trenerów, dziennikarzy - ludzi sportu.
 • 1 listopada pojedziemy za darmo na Śląsku

  1 listopada pojedziemy za darmo na Śląsku

  Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego zwolni pasażerów z opłat za przejazd komunikacją miejską 1 listopada.

Filmy - Wszystkich Świętych (16)

 • Przydatne rady na 1 listopada

  Już lada chwila Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia wybierzemy się na cmentarz odwiedzić zmarłych bliskich, zapalić znicz, położyć kwiaty. Warto dobrze się zorganizować, gdyż co roku jest to czas olbrzymich korków czy przeziębień. Sprawdźcie przydatne rady przed świętami. (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z x-bank gallery.
 • Już 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Co warto wiedzieć o tym dniu?

  Już lada chwila Uroczystość Wszystkich Świętych. Obchodzone w Polsce 1 listopada święto przed VIII wiekiem odbywało się... w okolicach Wielkanocy. Tego dnia wybierzemy się na cmentarz odwiedzić zmarłych bliskich, zapalić znicz, położyć kwiaty. Co warto wiedzieć o tym wyjątkowym czasie zadumy? (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Niebezpieczny początek długiego weekendu na drogach. Zginęło już 21 osób

  Na drogach w całym kraju trwa akcja "Znicz". Nad bezpieczeństwem czuwają tysiące policjantów. Mimo to od początku długiego weekendu zginęło już 21 osób. (TVN24/x-news)
 • Cmentarze rozbłysły światełkami zniczy. "Chwila zadumy i refleksji nad życiem"

  Polacy licznie obchodzili dzień Wszystkich Świętych. Na cmentarzach składano kwiaty, wieńce i zapalano znicze. - Wspominamy naszych najbliższych, chociaż są w naszych sercach na co dzień - podkreśliła jedna z odwiedzających cmentarz w Szczecinie. (TVN24/x-news)