Wszystkich Świętych

Synonimy:
Świętych,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wszystkich Świętych (189)

 • "Cała rodzina utraciła roczne dochody". Sprzedawcy o zamknięciu cmentarzy 1 listopada

  "Cała rodzina utraciła roczne dochody". Sprzedawcy o zamknięciu cmentarzy 1 listopada

  Od jutra do poniedziałku cmentarze będą zamknięte - zapowiedział na popołudniowej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Oznacza to, że 1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych i 2 listopada w Dniu Zadusznym nie będziemy mogli odwiedzić grobów bliskich. Decyzja ta nie dotyczy pogrzebów. Powodem zamknięcia cmentarzy jest coraz większy wzrost zakażeń koronawirusem. Sprzedawcy zniczy i kwiatów, z którymi rozmawiała reporterka RMF FM, są zdruzgotani. Podkreślają, że decyzja zapadła bardzo późno.
 • Kinga Rusin apeluje: Nie kupujmy plastikowych kwiatów na groby!

  Kinga Rusin apeluje: Nie kupujmy plastikowych kwiatów na groby!

  Kinga Rusin znana jest ze swojej proekologicznej postawy i często zabiera głos w sprawach ważnych dla środowiska. Teraz wypowiedziała wojnę plastikowym kwiatom, które często zdobią polskie nagrobki.
 • Kult zmarłych w Polsce. Skąd wzięły się Zaduszki i Uroczystości Wszystkich Świętych?

  Kult zmarłych w Polsce. Skąd wzięły się Zaduszki i Uroczystości Wszystkich Świętych?

  Kultywowanie pamięci zmarłych to jeden ze zwyczajów, który nie należy do elementów wiary chrześcijańskiej. Skąd więc wziął się Dzień Zaduszny i Uroczystości Wszystkich Świętych? Korzenie tych obchodów sięgają czasów przedchrześcijańskich. Wówczas ludność zamieszkująca tereny dzisiejszej Polski oddawała cześć licznym bogom.
 • Warszawa: Tłumy na Starych Powązkach

  Warszawa: Tłumy na Starych Powązkach

  Cmentarz na Starych Powązkach to dobro narodowe - przekonuje Maja Komorowska, która w Dniu Wszystkich Świętych rozpoczęła kwestę na rzecz zabytkowych kaplic i grobów. Na warszawskiej nekropolii od rana są tłumy warszawiaków; składają kwiaty i zapalają znicze.
 • Płoną znicze na polskich grobach za granicą

  Płoną znicze na polskich grobach za granicą

  Polacy obchodzą dzień Wszystkich Świętych na całym świecie. Znicze zapłonęły na polskich grobach m.in. w Wilnie, Paryżu, we Lwowie i na Białorusi.
 • Dzień Wszystkich Świętych bez zmasowanych kontroli

  Dzień Wszystkich Świętych bez zmasowanych kontroli

  Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć zapowiada, że 1 listopada nie będzie zmasowanych kontroli w placówkach handlowych.
 • ​Święta na drogach: 30 osób zginęło, 265 zostało rannych

  ​Święta na drogach: 30 osób zginęło, 265 zostało rannych

  30 osób zginęło, 265 zostało rannych. Łącznie doszło do 225 wypadków - to bilans trzech dni świątecznego weekendu na polskich drogach. Było gorzej niż w ubiegłym roku, kiedy także w ciągu trzech dni zginęło 20 osób, a 252 zostały ranne.
 • Wszystkich Świętych - święto skierowane ku przeszłości

  Wszystkich Świętych - święto skierowane ku przeszłości

  Dzień Wszystkich Świętych jest jednym z tych świąt w kalendarzu, a może jedynym, w którym zwracamy naszą uwagę nie tylko do pamięci indywidualnej, ale do przeszłości w ogóle, do wydarzeń historycznych - uważa dr Barbara Lewicka z Uniwersytetu Śląskiego.

Filmy - Wszystkich Świętych (9)

 • Zmarli w 2017 roku

  Śmierć jest nieodłączną częścią życia. W materiale postanowiliśmy przypomnieć tych, którzy dla kultury i życia społeczno-politycznego, byli kimś bardzo ważnym.
 • Jak przeżywamy ból?

  W jaki sposób przeżywamy ból po stracie kogoś bliskiego? Psycholog Przemysław Turkowskie, w dużej mierze zależy on od naszych przekonań na temat tego, czym jest śmierć.
 • Jeszcze 12 miesięcy temu byli wśród żywych

  Tradycyjnie 1 listopada wspominamy zmarłych ludzi ze świata sztuki, polityki i sportu. W ciągu minionych 12 miesięcy - licząc od Zaduszek 2013 r. - pożegnaliśmy wiele znanych osób. Niektóre z nich były nam bliskie, mimo iż nie znaliśmy ich osobiście...
 • Zaduszki w czasach kryzysu

  Kwiaty, znicze, porządki - pochłonięci zewnętrznymi przygotowaniami do Zaduszek, tracimy z oczu ich sens. W powrocie do duchowego przeżywania Święta Zmarłych nieoczekiwanie może pomóc nam... kryzys.