Wszyscy jesteśmy Chrystusami

Synonimy:
Wszyscy jesteśmy Chrystusami,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wszyscy jesteśmy Chrystusami (29)

 • "Wszyscy jesteśmy Chrystusami": Picie i strach

  "Wszyscy jesteśmy Chrystusami": Picie i strach

  W czwartek, 21 kwietnia, mija dokładnie 10 lat od premiery filmu "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego. Kontynuacja kultowego "Dnia świra" okazała się bolesną opowieścią o piekle alkoholizmu.
 • "Baby są jakieś inne"... we wrześniu

  "Baby są jakieś inne"... we wrześniu

  "Baby są jakieś inne", nowy film Marka Koterskiego ("Dzień świra", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami") trafi do kin 9 września - poinformował dystrybutor, Kino Świat. Głównych bohaterów komedii grają Robert Więckiewicz i Adam Woronowicz.
 • Baby są jakieś inne!

  Baby są jakieś inne!

  Tak z pewnością uważa Marek Koterski, ponieważ taki właśnie tytuł nadał swojemu nowemu filmowi. Czego można spodziewać się po kolejnym dziele reżysera, którego polska publiczność zna jako twórcę takich obrazów, jak "Dzień świra", "Nic śmiesznego" czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"?
 • Nowy film Marka Koterskiego

  Nowy film Marka Koterskiego

  We wrześniu rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu Marka Koterskiego "Baby są jakieś inne" - powiedział w piątek, 30 lipca, Marek Kondrat, który jest współproducentem tego projektu. Artysta zaznaczył jednocześnie, że nie pojawi się w tym filmie jako aktor.
 • Koterski na podbój telewizji

  Koterski na podbój telewizji

  "Jednych ciągnie do alkoholu, innych do kobiet, a mnie do telewizji" - mówi w wywiadzie dla "Super Express TV" Michał Koterski, syn znanego reżysera Marka Koterskiego ("Wszyscy jesteśmy Chrystusami"). Po kilku doświadczeniach w kinie Michał rusza na podbój telewizji.
 • "Potrzebujemy dobrego terapeuty"

  "Potrzebujemy dobrego terapeuty"

  Andrzej Chyra jest jednym z najbardziej zapracowanych polskich aktorów. Co roku widzimy go w kilku produkcjach, wystarczy wspomnieć premiery 2006 roku: "Palimpsest", "Samotność w sieci" czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".
 • Ogłoszono nominacje do "Orłów"

  Ogłoszono nominacje do "Orłów"

  W poniedziałek, 29 stycznia, ogłoszono nominacje do tegorocznej edycji "Orłów", Polskich Nagród Filmowych.
 • 29 kandydatów do Orłów 2007

  29 kandydatów do Orłów 2007

  Filmy "Z odzysku" Sławomira Fabickiego, "Plac Zbawiciela" Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze oraz "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego znalazły się wśród 29 obrazów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2007.
 • "Wszyscy jesteśmy Chrystusami": EKSPLIKACJA REŻYSERSKA

  U schyłku życia tylko z miłości będziemy rozliczani. Św. Jan Od Krzyża Pierwszym Powodem powstania filmu i jego głównym motywem osiowym są bolesne wspomnienia Sylwka - Syna o piciu jego Ojca - Adama. Naprzemianlegle do tego - zaczyna się w Adamie odwijać taśma własnych wspomnień, tworzących - wraz z opowiadaniem Syna - listę największych strat i ran, zadanych przez picie - sobie i bliskim, listę będącą Drugim Powodem powstania filmu. Ze wspomnień Adama wynika jeszcze coś, co jest Tr
 • "Wszyscy jesteśmy Chrystusami": ROZMOWA Z ANDRZEJEM CHYRĄ

  Pamięta Pan swoje pierwsze wrażenia po przeczytaniu scenariusza? Była to niesamowita lektura. Zwykle scenariusze są po prostu zapisem pewnych zdarzeń, dialogów. W tym było coś więcej. Autor miał bardzo wyraźnie sprecyzowaną wizję tego co i jak chce przekazać. Czuć było pełną świadomość formy filmu, który ma powstać. Czułem, że to nie będzie zwykła praca. To mobilizuje? I zaciekawia. Scenariusz wydał mi się bardzo głęboki, przenikliwy, ale i dowcipny, czasem potwornie śmie

Zdjęcia - Wszyscy jesteśmy Chrystusami (9)

 • film.interia.pl
  "Wszyscy jesteśmy Chrystusami": Picie i strach
 • film.interia.pl
  "Wszyscy jesteśmy Chrystusami": Picie i strach
 • film.interia.pl
  "Wszyscy jesteśmy Chrystusami": Picie i strach
 • film.interia.pl
  "Wszyscy jesteśmy Chrystusami": Picie i strach
 • film.interia.pl
  "Wszyscy jesteśmy Chrystusami": Picie i strach
 • film.interia.pl
  "Wszyscy jesteśmy Chrystusami": Picie i strach

Filmy - Wszyscy jesteśmy Chrystusami (4)