wstrząs

Artykuły - Wstrząs (70)

 • ​Dwaj górnicy z kopalni Rudna w szpitalu, ich stan jest dobry

  ​Dwaj górnicy z kopalni Rudna w szpitalu, ich stan jest dobry

  Dwaj górnicy, którzy doznali urazów w wyniku silnego wstrząsu we wtorek późnym wieczorem w kopalni ZG Rudna w Polkowicach, są w szpitalu. Ich stan jest dobry; pozostaną na obserwacji przynajmniej do czwartku. W momencie wstrząsu w strefie zagrożenia było 42 górników.
 • Dziś ukazuje się raport walutowy Departamentu Skarbu USA

  Dziś ukazuje się raport walutowy Departamentu Skarbu USA

  Nazwanie Chin manipulatorem walutowym (przypisujemy temu prawdopodobieństwo 1/3) mogłoby uruchomić działania odwetowe i wstrząs na rynkach aktywów.
 • USA: Dwa trzęsienia ziemi u wybrzeży Alaski

  Dwa trzęsienia ziemi o sile 6,4 i 6,1 w skali Richtera nawiedziły w czwartek wieczorem (w piątek rano czasu polskiego) rejon Wysp Andrejanowa u wybrzeży Alaski - poinformowało amerykańskie centrum geologiczne USGS. Nie wydano ostrzeżenia przed tsunami.
 • Jak Lehman Brothers rozpętał finansowe tsunami

  Jak Lehman Brothers rozpętał finansowe tsunami

  Choć finansowy świat pierwsze sygnały zagrożenia zaczął wysyłać już w 2006 roku, a w połowie 2007 roku wyraźnie się już chwiał, jako symboliczną datę wybuchu globalnego kryzysu przyjmuje się 15 września 2008 roku, czyli dzień, w którym ogłoszono upadłość banku inwestycyjnego Lehman Brothers. To był wstrząs, który przyspieszył bieg wypadków. Te jednak toczyły się już od pewnego czasu, według scenariusza niczym z filmów Alfreda Hitchcocka.
 • Wstrząs i szok w konkursie w Wenecji

  Wstrząs i szok w konkursie w Wenecji

  Na festiwalu filmowym w Wenecji zakwalifikowany do głównego konkursu tak zwany film-niespodzianka, którego tytuł utrzymywano do ostatniej chwili w tajemnicy, okazał się pełną makabry, a nawet wątków kanibalizmu opowieścią o chińskim obozie koncentracyjnym.
 • Wstrząs o sile 7 stopni w Papui Nowej Gwinei

  Trzęsienie ziemi o sile 7 st odnotowano w czwartek na wyspie Nowa Brytania w Papui Nowej Gwinei - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS).
 • Powrót złego boga

  Powrót złego boga

  Pół wieku temu w południowym Chile zanotowano najsilniejszy wstrząs sejsmiczny na Ziemi. Żyjący tu od tysięcy lat Indianie Mapuche wierzą, że tego dnia zwarły się ze sobą zły bóg oceanu Kai-Kai i dobry bóg lądu Tren-Tren. Nie pierwszy raz i nie ostatni...
 • Odwołane ostrzeżenia przed tsunami

  Władze Sri Lanki wydały w niedzielę o świcie ostrzeżenie przed tsunami po trzęsieniu ziemi na Oceanie Indyjskim - poinformowała agencja Reutera.
 • Japonia: Silne trzęsienie ziemi

  Trzęsienie ziemi o sile ok. 6,2 st nawiedziło w niedzielę północną Japonię. Agencje podają różne dane o sile wstrząsu, który mógł wynieść od 6,1 do 6,4 st. Japońskie służby meteorologiczne podkreślają, że ocena skali trzęsienia jest wstępna. Wstrząs był odczuty w Tokio.
 • Alergie. Skuteczne metody leczenia

  Alergie. Skuteczne metody leczenia

  Ta choroba może dawać o sobie znać na wiele sposobów. Uczulić można się na rozmaite rzeczy, w każdym wieku. Na szczęście są już leki nowej generacji, które skutecznie łagodzą objawy alergii i powstrzymują jej rozwój.