wstrzas

Artykuły - Wstrzas (9)

 • Wstrząs i zamieszanie

  W zakończonym tygodniu handel na Giełdzie Papierów Wartościowych miał zostać podporządkowany projektowanym zmianom w systemie emerytalnym i reakcjom świata na dane z amerykańskiego rynku pracy.
 • Kryzys: Polskę czekają poważne wstrząsy

  Kryzys: Polskę czekają poważne wstrząsy

  Polska gospodarka wchodzi w okres poważnych wstrząsów z zewnątrz - powiedział minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że Polska jest na dobrej drodze, aby w 2012 roku zejść z deficytem sektora finansów publicznych do poziomu 3 proc. PKB.
 • Kolejny wstrząs dla Hiszpanii

  Kolejny wstrząs dla Hiszpanii

  Kryzys ogórkowy-konsekwencje-Hiszpania Kryzys ogórkowy może pogorszyć atmosferę wokół hiszpańskiej gospodarki - uważają ekonomiści.
 • Kolejny wstrząs nie osłabił Nikkei

  Indeks Nikkei utrzymał dobrą formę mimo wczorajszego trzęsienia ziemi o sile 7,1 stopni, jakie pojawiło się niemal miesiąc po historycznie najcięższym trzęsieniu ziemi w Japonii o sile 8,9 stopni.
 • Wstrząsy wtórne nie zaszkodziły azjatyckim indeksom

  Mimo najsilniejszych wstrząsów wtórnych, które nawiedziły Japonię wczoraj popołudniu polskiego czasu , sesja giełdowa w Tokio przebiegała pod dyktando kupujących. Nikkei 225 na początku sesji był wprawdzie 0,6 proc. pod kreską, ale ostatecznie wzrósł w piątek o 1,85 proc.
 • Euro grozi "poważny wstrząs"?

  Euro grozi "poważny wstrząs"?

  Unia Europejska musi zdecydować w tym tygodniu, jak pomóc pogrążonej w kryzysie Grecji, gdyż w przeciwnym razie europejskiej walucie grozi "poważny wstrząs" - uważa unijny komisarz ds. walutowych i gospodarczych Olli Rehn.
 • GPW po małym wstrząsie

  Kolejna sesja na warszawskim parkiecie nie dobyła się po myśli byków, tym samym seria wzrostów w owym roku została już przerwana. Powróciła chęć realizacji zysków, jednak największy wpływ na klimat inwestycyjny miał KGHM, który wytrącił bykom stery. Kurs akcji lubińskiej spółki przy dużych obrotach spadł o 4,5 proc.
 • Kolejny wstrząs na GPW

  Nie ma łatwych pieniędzy. Doskonale przekonali się o tym inwestorzy, którzy liczyli na wzrosty w dzisiejszej sesji. Promyk nadziei pojawił się po zamknięciu sesji na Wall Street, kiedy okazało się, że główne wskaźniki odnotowały niewielkie wzrosty. Nadzieja okazała się złudna i indeks dużych spółek kontynuował przecenę, której rozmiary nabrały rozpędu. Ostatecznie WIG20 spadł 3,1proc. Bardziej oporne okazały się małe i średnie spółki. Subindeks mWIG40 stracił 1,2proc, natomiast sWIG80 zanotował blisko 1-proc. spadek.
 • Wstrząsy w Telekomunikacji Polskiej

  Wstrząsy w Telekomunikacji Polskiej

  Na czele Centertela staje Grażyna Piotrowska-Oliwa. To początek rewolucyjnych zmian w giełdowej grupie.