wsparcie

Artykuły - Wsparcie (60)

 • Sponsoring patriotyczny. Na co spółki z udziałem Skarbu Państwa przeznaczają darowizny?

  Sponsoring patriotyczny. Na co spółki z udziałem Skarbu Państwa przeznaczają darowizny?

  Państwowe spółki coraz chętniej wchodzą w projekty propagujące postawy oddania ojczyźnie. Nie chodzi tylko o wsparcie Polskiej Fundacji Narodowej.
 • BOŚ Bank oferuje wsparcie na inwestycje związane z Gospodarką Obiegu Zamkniętego

  Przybliżenie Polski do zrealizowania w 2030 r. ustalonych przez Unię Europejską celów gospodarki obiegu zamkniętego nie będzie możliwe bez przedsiębiorców inwestujących w nowoczesne ekorozwiązania. 92 proc. wolumenu z udzielonych przez BOŚ Bank kredytów proekologicznych w 2016 r. było skierowane do przedsiębiorców.
 • BGK ma nową wizję wsparcia polskich firm w ich ekspansji

  BGK ma nową wizję wsparcia polskich firm w ich ekspansji

  - Rozkręcamy się, nabieramy impetu. Wstępnie, bo nie mamy jeszcze finalnych danych, a niektóre transakcje są wciąż domykane, tylko w 2017 r. wsparcie polskich firm z BGK w ich inwestycjach zagranicznych i eksporcie sięgnie 1,8 mld zł - mówi Interii Michał Wosik, dyrektor inwestycyjny w Zespole Transakcji Eksportowych w Departamencie Finansowania Strukturalnego BGK. - To wzrost o 38 proc. rok do roku - dodaje.
 • PGG otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe w związku z połączeniem z KHW

  PGG otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe w związku z połączeniem z KHW

  W związku z planowanym połączeniem Polskiej Grupy Górniczej (PGG) z Katowickim Holdingiem Węglowym (KHW), Grupa ma otrzymać nie tylko 700 mln zł wsparcia, deklarowanego wcześniej przez inwestorów dla holdingu, ale też dodatkowych 400 mln zł - wynika z informacji resortu energii.
 • Rynek pracy wsparł dolara

  We wtorek opublikowane zostały dane z amerykańskiego rynku pracy, które okazały się lepsze od oczekiwań. Były one wsparciem dla notowań amerykańskiego dolara - wczoraj US Dollar Index, przedstawiający zmiany wartości USD względem sześciu innych kluczowych walut świata, dotarł do najwyższego poziomu od marca br.
 • Polski Fundusz Rozwoju pracuje nad strategią. Priorytetowe m.in. wsparcie eksportu i inwestycji samorządowych

  Polski Fundusz Rozwoju pracuje nad strategią. Priorytetowe m.in. wsparcie eksportu i inwestycji samorządowych

  Polski Fundusz Rozwoju to około 50 mld zł aktywów i 13 mld zł kapitału - mówi prezes PFR Paweł Borys. Trwają prace nad strategią, w ramach której powstanie platforma z wieloma instrumentami wsparcia dla m.in. przedsiębiorców i samorządów. Wśród podstawowych filarów działalności PFR kluczowe będą obszary wsparcia eksportu i innowacji.
 • Wsparcie innowacji dla niepełnosprawnych

  Wsparcie innowacji dla niepełnosprawnych

  Samsung Electronics aktywnie wspiera działania na rzecz projektowania aplikacji, niosących pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Firma, podczas Wielkiej Gali Integracji przyznała Nagrodę Specjalną twórczyni aplikacji "PrzypomnijMI", Oliwii Przybyle. Rozwiązanie, będące jeszcze w fazie koncepcji, skierowane jest do chorych na Alzheimera, a także ich opiekunów. Nagroda została przyznana m.in. za dużą liczbę funkcji związanych z przyjmowaniem leków, lokalizacją, statusem urządzeń AGD czy przypominaniem ważnych informacji.
 • Włókiennictwo i przemysł mody w Łódzkiem ze szczególnym wsparciem UE

  Włókiennictwo i przemysł mody w Łódzkiem ze szczególnym wsparciem UE

  - Nowoczesny przemysł włókienniczy i branża mody uzyskają szczególne wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym 800 mln euro przewidziano na rozwój przedsiębiorczości - poinformował w poniedziałek marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.
 • Dwie polskie inwestycje gazowe dostaną dofinansowanie z Brukseli

  Dwie polskie inwestycje gazowe dostaną dofinansowanie z Brukseli

  Ministerstwo Gospodarki podało, że dwa polskie projekty infrastruktury gazowej (połączenie Polska-Czechy i Polska-Dania) dostaną wsparcie z funduszu "Łącząc Europę" (Connecting Europe Facility - CEF). Im ściślejsze związki energetyczne z Unią, tym bezpieczeństwo Polski większe.
 • Wsparcie aplikacyjne systemu SAP dla twojej firmy

  Wsparcie aplikacyjne systemu SAP dla twojej firmy

  SAP to jedno z narzędzi zarządzających i usprawniających pracę każdej firmy. Używa go ponad 30 proc. podmiotów gospodarczych na całym świecie. SAP pozwala na osiągnięcie wielu korzyści oraz przewagi nad konkurencją. W jaki sposób?

Filmy - Wsparcie (5)

 • Nieoceniona przyjaźń. Te psy mogą zawsze na siebie liczyć

  To właśnie nieoceniona przyjaźń. Te psy mogą zawsze na siebie liczyć! Chihuahua, gdy tylko chce mieć lepszy widok i ogląd na to, co się dzieje dookoła, korzysta z pomocy swojego przyjaciela labradora i, dosłownie, wchodzi mu na głowę! (STORYFUL/x-news)
 • Ruszył nowy sezon NBA. Kevin Love może liczyć na wsparcie pięknej modelki

  Ruszył nowy sezon NBA. Na wsparcie pięknej partnerki może liczyć Kevin Love. Dziewczyną zawodnika Cleveland Cavaliers jest modelka Kate Bock. Sławę przyniósł jej udział w kampanii dla Sports Swimsuit Illustarted. Kanadyjka pojawiała się też w czasopismach „Maxim” oraz „Elle”. (Agencja TVN/x-news)
 • Stoltenberg: NATO popiera i będzie popierać Ukrainę

  "Rosja powinna wycofać tysiące swoich żołnierzy z Ukrainy, wstrzymać pomoc udzielaną przez swoich dowódców wojskowych oraz dostawy broni dla bojowników (w Donbasie - PAP)" - podkreślił Stoltenberg. "Nie uznajemy także dokonanej przez Rosję bezprawnej aneksji Krymu. NATO nadal będzie udzielać Ukrainie pomocy praktycznej" - oświadczył sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego.
 • Mieszkańcy Europy manifestują wsparcie dla Syryjczyków

  W sobotę w Kopenhadze około 30 tys. osób manifestowało na rzecz otwartej polityki wobec uchodźców; w Londynie w marszu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób, a w Hamburgu w podobnym zgromadzeniu udział wzięło około 7,5 tys. ludzi.