wsparcie

Artykuły - Wsparcie (62)

 • Firmy ruszyły po pieniądze z ZUS. Ale może ich nie wystarczyć

  Firmy ruszyły po pieniądze z ZUS. Ale może ich nie wystarczyć

  Prawie 4,5 tys. przedsiębiorców chce dostać wsparcie na poprawę warunków pracy. Eksperci wskazują, że to przez zwiększenie świadomości firm, ale też wskutek epidemii.
 • Jagiellonia odwróci trend?

  Jagiellonia odwróci trend?

  Drugie, drugie, piąte, ósme. Tak wyglądają miejsca Jagiellonii Białystok w tabeli Ekstraklasy w latach 2017-2020. Niby drużyna regularnie jest w czołówce, ale fani mają prawo odczuwać głód sukcesów.
 • Sponsoring patriotyczny. Na co spółki z udziałem Skarbu Państwa przeznaczają darowizny?

  Sponsoring patriotyczny. Na co spółki z udziałem Skarbu Państwa przeznaczają darowizny?

  Państwowe spółki coraz chętniej wchodzą w projekty propagujące postawy oddania ojczyźnie. Nie chodzi tylko o wsparcie Polskiej Fundacji Narodowej.
 • BOŚ Bank oferuje wsparcie na inwestycje związane z Gospodarką Obiegu Zamkniętego

  Przybliżenie Polski do zrealizowania w 2030 r. ustalonych przez Unię Europejską celów gospodarki obiegu zamkniętego nie będzie możliwe bez przedsiębiorców inwestujących w nowoczesne ekorozwiązania. 92 proc. wolumenu z udzielonych przez BOŚ Bank kredytów proekologicznych w 2016 r. było skierowane do przedsiębiorców.
 • BGK ma nową wizję wsparcia polskich firm w ich ekspansji

  BGK ma nową wizję wsparcia polskich firm w ich ekspansji

  - Rozkręcamy się, nabieramy impetu. Wstępnie, bo nie mamy jeszcze finalnych danych, a niektóre transakcje są wciąż domykane, tylko w 2017 r. wsparcie polskich firm z BGK w ich inwestycjach zagranicznych i eksporcie sięgnie 1,8 mld zł - mówi Interii Michał Wosik, dyrektor inwestycyjny w Zespole Transakcji Eksportowych w Departamencie Finansowania Strukturalnego BGK. - To wzrost o 38 proc. rok do roku - dodaje.
 • PGG otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe w związku z połączeniem z KHW

  PGG otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe w związku z połączeniem z KHW

  W związku z planowanym połączeniem Polskiej Grupy Górniczej (PGG) z Katowickim Holdingiem Węglowym (KHW), Grupa ma otrzymać nie tylko 700 mln zł wsparcia, deklarowanego wcześniej przez inwestorów dla holdingu, ale też dodatkowych 400 mln zł - wynika z informacji resortu energii.
 • Rynek pracy wsparł dolara

  We wtorek opublikowane zostały dane z amerykańskiego rynku pracy, które okazały się lepsze od oczekiwań. Były one wsparciem dla notowań amerykańskiego dolara - wczoraj US Dollar Index, przedstawiający zmiany wartości USD względem sześciu innych kluczowych walut świata, dotarł do najwyższego poziomu od marca br.
 • Polski Fundusz Rozwoju pracuje nad strategią. Priorytetowe m.in. wsparcie eksportu i inwestycji samorządowych

  Polski Fundusz Rozwoju pracuje nad strategią. Priorytetowe m.in. wsparcie eksportu i inwestycji samorządowych

  Polski Fundusz Rozwoju to około 50 mld zł aktywów i 13 mld zł kapitału - mówi prezes PFR Paweł Borys. Trwają prace nad strategią, w ramach której powstanie platforma z wieloma instrumentami wsparcia dla m.in. przedsiębiorców i samorządów. Wśród podstawowych filarów działalności PFR kluczowe będą obszary wsparcia eksportu i innowacji.
 • Wsparcie innowacji dla niepełnosprawnych

  Wsparcie innowacji dla niepełnosprawnych

  Samsung Electronics aktywnie wspiera działania na rzecz projektowania aplikacji, niosących pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Firma, podczas Wielkiej Gali Integracji przyznała Nagrodę Specjalną twórczyni aplikacji "PrzypomnijMI", Oliwii Przybyle. Rozwiązanie, będące jeszcze w fazie koncepcji, skierowane jest do chorych na Alzheimera, a także ich opiekunów. Nagroda została przyznana m.in. za dużą liczbę funkcji związanych z przyjmowaniem leków, lokalizacją, statusem urządzeń AGD czy przypominaniem ważnych informacji.
 • Włókiennictwo i przemysł mody w Łódzkiem ze szczególnym wsparciem UE

  Włókiennictwo i przemysł mody w Łódzkiem ze szczególnym wsparciem UE

  - Nowoczesny przemysł włókienniczy i branża mody uzyskają szczególne wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym 800 mln euro przewidziano na rozwój przedsiębiorczości - poinformował w poniedziałek marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Filmy - Wsparcie (5)

 • DMX wspierany nie tylko przez rodzinę. Fani rapera gromadzą się przed szpitalem

  Rodzina i fani rapera DMX zbierają się na modlitwę i hołd przed szpitalem White Plains, gdzie 50-letni nowojorczyk podtrzymuje życie od ostatniego piątku po ataku serca. „Nie ma lepszego artysty niż X, który miałby takie serce” - mówi przyjaciel rapera. Członkowie klubu motocyklowego Ruff Ryders składają hołd jeżdżąc przed szpitalem.
 • DMX wspierany nie tylko przez rodzinę. Fani rapera gromadzą się przed szpitalem

  Rodzina i fani rapera DMX zbierają się na modlitwę i hołd przed szpitalem White Plains, gdzie 50-letni nowojorczyk podtrzymuje życie od ostatniego piątku po ataku serca. „Nie ma lepszego artysty niż X, który miałby takie serce” - mówi przyjaciel rapera. Członkowie klubu motocyklowego Ruff Ryders składają hołd jeżdżąc przed szpitalem.
 • Stoltenberg: NATO popiera i będzie popierać Ukrainę

  "Rosja powinna wycofać tysiące swoich żołnierzy z Ukrainy, wstrzymać pomoc udzielaną przez swoich dowódców wojskowych oraz dostawy broni dla bojowników (w Donbasie - PAP)" - podkreślił Stoltenberg. "Nie uznajemy także dokonanej przez Rosję bezprawnej aneksji Krymu. NATO nadal będzie udzielać Ukrainie pomocy praktycznej" - oświadczył sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego.
 • Mieszkańcy Europy manifestują wsparcie dla Syryjczyków

  W sobotę w Kopenhadze około 30 tys. osób manifestowało na rzecz otwartej polityki wobec uchodźców; w Londynie w marszu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób, a w Hamburgu w podobnym zgromadzeniu udział wzięło około 7,5 tys. ludzi.