Wspaniali ludzie (program)

Artykuły - Wspaniali ludzie (program) (8)

 • "Wspaniali ludzie": Paulina Patyna

  "Wspaniali ludzie": Paulina Patyna

  Paulina Patyna nie miała łatwego dzieciństwa. Wraz z piątką rodzeństwa trafiła do domu dziecka. W programie "Wspaniali ludzie" opowiada o tych dramatycznych chwilach.
 • "Wspaniali ludzie": Karolina Pilarczyk - królowa driftu

  "Wspaniali ludzie": Karolina Pilarczyk - królowa driftu

  Driftem zajmuje się od 2004 roku, już cztery lata później, jako pierwsza kobieta w Polsce, zdobyła licencję Polskiej Federacji Driftingu. Obecnie na koncie ma dużo więcej, międzynarodowych sukcesów. Poznajcie bohaterkę jednego z odcinków programu "Wspaniali ludzie" - Karolinę Pilarczyk.
 • Raper, który był na samym dnie i medalista w para badmintonie

  Raper, który był na samym dnie i medalista w para badmintonie

  Zdarzyło mu się budzić na dworcu ze strzykawką w żyle, jeść ze śmietnika, nie miał nawet swojej własnej łyżki. Wiele razy był bliski śmierci. Uratowała go miłość, muzyka i… wojsko. Dziś jest znanym raperem i muzykiem grunge, producentem muzycznym, konferansjerem i anonserem jednej z największych federacji mieszanych sztuk walki w Europie, osobowością telewizyjną, szczęśliwym mężem i ojcem.
 • "Wspaniali ludzie": Najstarsza didżejka świata i poszukiwacz zaginionych skarbów III Rzeszy

  "Wspaniali ludzie": Najstarsza didżejka świata i poszukiwacz zaginionych skarbów III Rzeszy

  Przełamująca stereotypy i bariery DJ-Wika oraz eksplorator tajemniczych obiektów z czasów II wojny światowej - będą gośćmi Mariusza Węgłowskiego w najbliższym odcinku "Wspaniałych ludzi" w najbliższą niedzielę o godz. 21.55 w Czwórce.
 • Bartek Kędzierski: Co myśli o nim Czesio

  Bartek Kędzierski: Co myśli o nim Czesio

  Już w najbliższą niedzielę o godz. 21.55 na antenie Czwórki odbędzie się wyjątkowe spotkanie. Gościem Mariusza Węgłowskiego w programie „Wspaniali ludzie” będzie Czesio – bohater serialu animowanego „Włatcy móch” – oraz twórca rzeczonego programu Bartek Kędzierski.
 • "Wspaniali ludzie": Trauma przemocy domowej i bulimia

  "Wspaniali ludzie": Trauma przemocy domowej i bulimia

  Przez 10 lat zmagała się z bulimią, zrodzoną z niskiego poczucia własnej wartości i problemów w domu rodzinnym - alkoholizmu ojca, ojczyma tyrana, który pił i znęcał się nad nią i nad matką. Ojczym przestał ją bić dopiero gdy zagroziła, że pójdzie na obdukcję, po tym jak przeciągnął ją za ubrania po podłodze. Stanęła na nogi dzięki miłości. Dziś Aleksandra Dejewska pomaga innym, a swoją historię opowie Mariuszowi Węgłowskiemu w programie "Wspaniali ludzie".
 • Gwiazda disco polo i autorka projektu "Tęczowe dzieci" w programie "Wspaniali ludzie"

  Gwiazda disco polo i autorka projektu "Tęczowe dzieci" w programie "Wspaniali ludzie"

  Straciła trójkę upragnionych dzieci, ale jej własne cierpienie otworzyło jej oczy na problem, który - jak mówi - w dzisiejszych czasach jest tematem tabu. Kamila Gaworska - twórczyni projektu "Tęczowe dzieci", niosącego wsparcie i nadzieję kobietom po poronieniu - będzie gościem Mariusza Węgłowskiego w kolejnym odcinku "Wspaniałych ludzi", już w niedzielę o godz. 22.20 w Czwórce.
 • "Wspaniali ludzie" w Czwórce: Jolanta Kruczkowska i Sasza Reznikow gośćmi Mariusza Węgłowskiego

  "Wspaniali ludzie" w Czwórce: Jolanta Kruczkowska i Sasza Reznikow gośćmi Mariusza Węgłowskiego

  Bohaterami najbliższego odcinka "Wspaniałych ludzi" będą: Jolanta Kruczkowska - matka tragicznie zmarłego 26-letniego Bartka, która uratowała życie sześciu osobom, godząc się na pobranie organów syna oraz aktor i opozycjonista białoruski Sasza Reznikow - znany m.in. z seriali "Święty" i "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny". Program widzowie Czwórki obejrzą w niedzielę, 11 października, wieczorem.

Filmy - Wspaniali ludzie (program) (47)

 • Wspaniali ludzie - Odcinek 10

  „Wspaniali ludzie” to spotkania z osobami, które – przezwyciężając przeciwności, ograniczenia i własne słabości – stały się inspiracją i wsparciem dla innych. Prowadzący program, Mariusz Węgłowski – znany m.in. z ról w takich hitach Czwórki jak „Policjantki i Policjanci” i „Święty” czy udziału w „Tańcu z gwiazdami” – odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć. Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich.
 • Twórca „Włatców móch i Czesia”: O dzieciństwie bez cenzury

  Bartek Kędzierski jest reżyserem, scenarzystą, montażystą, aktorem, dźwiękowcem, kierownikiem produkcji, dialogistą, przedsiębiorca, twórcą kilku seriali animowanych, w tym serialu „Włatcy móch”. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.Kim jest dla niego Czesio, kiedy się narodził i skąd się wziął? Ile jest Bartka w Czesiu, a ile Czesia w Bartku? Jak doświadczenia z dzieciństwa reżysera wpłynęły na kształt postaci „Włatców móch”? Cały odcinek programu możesz zobaczyć TUTAJ!
 • „Wspaniali ludzie”: Czesio to kumulacja wspomnień ze szkoły. Dlatego to zombie

  Bartek Kędzierski jest reżyserem, scenarzystą, montażystą, aktorem, dźwiękowcem, kierownikiem produkcji, dialogistą, przedsiębiorca, twórcą kilku seriali animowanych, w tym serialu „Włatcy móch”. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.Kim jest dla niego Czesio, kiedy się narodził i skąd się wziął? Ile jest Bartka w Czesiu, a ile Czesia w Bartku? Jak doświadczenia z dzieciństwa reżysera wpłynęły na kształt postaci „Włatców móch”? Zobacz fragment 10. odcinka programu.
 • „Moje Piękno – Moja Sprawa” - pomaga oszpeconym kobietom

  Joanna Walaś była gościem programu „Wspaniali ludzie”. Joanna jest wizażystką i lingeristką, której pasją jest odkrywanie i podkreślanie naturalnego piękna kobiet. Stworzyła akcję „Moje Piękno - Moja Sprawa”, żeby pomagać kobietom - m.in. po wypadkach czy chorobach - przejść metamorfozy, dzięki którym odzyskają poczucie własnej atrakcyjności i pewność siebie. Stara się przełamywać stereotypy dotyczące urody, promować różnorodność i walczyć z hejtem. Zobacz fragment 10. odcinka programu.