wskaźnik

Artykuły - Wskaźnik (821)

 • Lokówka ProCare HP8619/00

  Lokówka ProCare HP8619/00

  Swobodne tworzenie loków i fal.
 • Wskaźnik PMI dla Polski w VIII wzrósł do 52,6 pkt

  - Wskaźnik PMI dla Polski w sierpniu 2013 roku wzrósł do 52,6 pkt. z 51,1 pkt. w lipcu - podał HSBC w poniedziałkowym komunikacie.
 • Wskaźnik PMI dla Polski daje nadzieje

  Wskaźnik PMI dla Polski w sierpniu 2013 roku wzrósł do 52,6 pkt. z 51,1 pkt. w lipcu - podał HSBC w poniedziałkowym komunikacie.
 • Wskaźnik Rrynku Pracy w lipcu trzeci raz z rzędu spadł, bezrobocie się obniży

  Wskaźnik Rrynku Pracy w lipcu trzeci raz z rzędu spadł, bezrobocie się obniży

  Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia, w lipcu, trzeci raz z rzędu, się obniżył - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Oznacza to, że w najbliższych miesiącach stopa bezrobocia będzie się obniżać, co będzie efektem głównie czynników sezonowych.
 • PMI chińskiego sektora znacznie mocniejszy

  Dziś nad ranem HSBC i Markit Economics opublikowały finalny sierpniowy odczyt wskaźnika PMI dla chińskiego sektora przemysłowego. W minionym miesiącu wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 50,1 i był znacznie wyższy niż lipcowy odczyt (47,7). Odczyt ten kończy 3-miesięczny okres spadków.
 • Wskaźnik koniunktury w sierpniu w górę o 0,1 pkt. - BIEC

  - Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK) w sierpniu 2013 r. wzrósł o 0,1 punktu w stosunku do lipca - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).
 • GUS: W sierpniu nastroje konsumentów poprawiły się

  W sierpniu nastroje konsumenckie poprawiły się drugi raz z kolei - wynika z opublikowanych w piątek badań GUS. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, wzrósł o 2,0 pkt proc. i ukształtował się na poziomie minus 25,3. "Do wzrostu wartości wskaźnika przyczyniła się zwłaszcza poprawa ocen dotyczących dokonywania ważnych zakupów (wzrost o 6,9 pkt proc.). Poprawiły się również oceny zmiany ogólnej sytuacji ekonomicznej kra
 • Wskaźniki PMI utrwalają wiarę w ożywienie gospodarcze

  Na rynkach finansowych czwartek był dniem nie tylko dalszych analiz dotyczących minutes z lipcowego posiedzenia FOMC, ale przede wszystkim publikacji wskaźników aktywności PMI dla sektora usług i przemysłu dla głównych gospodarek świata (Chin, Europy i USA).
 • Polskie akcje nie są tanie, ale mają potencjał

  Polskie akcje nie są tanie, ale mają potencjał

  Popularny giełdowy wskaźnik, cena do zysku na akcję, dla spółek z warszawskiego parkietu w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy podwoił wartość i zbliżył się do swej wieloletniej średniej. Nie należy jednak traktować tego jako sygnału zniechęcającego do kupna akcji, lecz jako znak, że inwestorzy liczą na znaczną poprawę wyników firm.
 • Uwaga na wskaźnik "kiszonej kapusty"

  Uwaga na wskaźnik "kiszonej kapusty"

  Sceptyczni wobec danych statystycznych napływających z poszczególnych prowincji, naczelni ekonomiści ChRL monitorują wskaźnik urbanizacji przy pomocy... "wskaźnika kiszonej kapusty". Według mediów PKRiR ma niedługo zaproponować reformy, które pozwoliłyby armii robotników napływowych na korzystanie z części przywilejów społecznych w miastach, w których nie są zarejestrowani. Reformy mają stymulować konsumpcję, ale z drugiej strony będą dużym obciążeniem dla miast z dużym udziałem ludności napływowej.