Film - Wrocław

Synonimy:
Wroclaw, wrocław. wrocława Wrocławiu Wrocławski wrocłąw
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wrocław (133)

 • Film w programie ESK Wrocław 2016

  Film w programie ESK Wrocław 2016

  Wręczenie Europejskich Nagród Filmowych i Opery Filmowe to tylko niektóre wydarzenia z dziedziny filmu, zaplanowane we Wrocławiu w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury (ESK) w 2016 r.
 • "Trzy Żywioły" we Wrocławiu

  "Trzy Żywioły" we Wrocławiu

  Festiwal Filmów Świata "Trzy Żywioły" rozpocznie się 23 listopada w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Podczas imprezy zostaną pokazane najlepsze, nagradzane na światowych festiwalach filmy dokumentalne.
 • Wes Anderson: Twórca nieszablonowy

  Wes Anderson: Twórca nieszablonowy

  Retrospektywa filmów kultowego reżysera Wesa Andersona i polska premiera "Kochanków z Księżyca" to jedne z atrakcji 3. edycji American Film Festival. Impreza rozpocznie się 13 listopada we Wrocławiu.
 • Pierwszy arthouse'owy multipleks w Polsce

  Pierwszy arthouse'owy multipleks w Polsce

  Pierwszy w Polsce wielosalowy arthouse, czyli multipleks, prezentujący kino artystyczne, ruszy we Wrocławiu w październiku. Prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty Roman Gutek zapowiedział, że zapełni obiekt, który w 9 salach kinowych może pomieścić 2,5 tys. widzów.
 • Sylwester z Torbicką i Urbańskim

  Sylwester z Torbicką i Urbańskim

  Kayah, Zakopower, Brodka, T.Love, Vavamuffin, Dub Pistols - to niektóre gwiazdy tegorocznego Sylwestera TVP2 i Miasta Wrocław.
 • Rozpoczęło się polskie KAN

  Rozpoczęło się polskie KAN

  Kilkadziesiąt filmów - niezależnych produkcji z Polski i zagranicy - można zobaczyć podczas 12. edycji Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN, który w środę, 4 maja, rozpoczął się we Wrocławiu.
 • ENH: 430 filmów z ponad 50 krajów

  ENH: 430 filmów z ponad 50 krajów

  Tradycyjnie w lipcu odbędzie się we Wrocławiu kolejna edycja festiwalu Era Nowe Horyzonty. Na widzów czeka około 430 filmów z ponad 50 krajów. W programie znajdą się m.in. produkcje Terry'ego Gilliama, Andrzeja Munka, japońskie kino erotyczne oraz polska premiera "Piny" Wima Wendersa.
 • Nie każdy aktor powinien śpiewać

  Nie każdy aktor powinien śpiewać

  Zbigniew Zamachowski wystąpił podczas gali finałowej Przeglądu Piosenki Aktorskiej. 32. edycja imprezy zakończyła się w niedzielę, 27 marca, we Wrocławiu. Oto, co artysta powiedział o swej przygodzie z piosenką aktorską.
 • "Pina" Wendersa na Era Nowe Horyzonty

  "Pina" Wendersa na Era Nowe Horyzonty

  430 filmów z ponad 50 krajów będą mogli zobaczyć widzowie 11. edycji największego polskiego festiwalu filmowego Era Nowe Horyzonty, który odbywać się będzie od 21 do 31 lipca we Wrocławiu. W programie m.in. nowy film Wima Wendersa i przegląd kina norweskiego.
 • "You Can Dance": Hołubce Rusin i Egurroli

  "You Can Dance": Hołubce Rusin i Egurroli

  Na castingu "You Can Dance" we Wrocławiu tancerze z zagranicy oraz zdeterminowani uczestnicy poprzednich castingów robili wrażenie! Jednak to ludowe korzenie Kingi Rusin i Agustina Egurroli zaskoczyły wszystkich.